Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
AGD - Beko zabudowa z KPE 500 0724 - baner główny mobi belka 396x116
AGD - Candy - 2 raty gratis - 0724 - belka główny desktop 1024x85

Wybierz Płyty do zabudowy dla siebie

Indukcyjna
Indukcyjna
Gazowa
Gazowa
Gazowa pod szkłem
Gazowa pod szkłem
Ceramiczna
Ceramiczna

Płyty gazowe do zabudowy (148)

Płyta gazowa Electrolux EGG64362K 59cm
  • Wymiary (szer. x gł.): 59 x 51 cm
  • Pola grzewcze: 4 palniki gazowe
  • Wykonanie płyty grzewczej: szklane
  • Sterowanie płyty grzewczej: elektroniczne - pokrętła na płycie grzewczej
Gorące rabaty
1 18500
Raty

RRSO 0%

59,25 zł x 20 rat 0%

Najniższa cena: 1 189 złCena bez kodu:1 499 zł

Cena promocyjna z kodem RGO19073107C obowiązuje do 31.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Płyta gazowa Beko HIYG64225SBOP bPro500 59cm
Kolor: 
Czarny
  • Wymiary (szer. x gł.): 59 x 51 cm
  • Pola grzewcze: 1 palnik gazowy "wok", 3 pola gazowe
  • Wykonanie płyty grzewczej: szklane
  • Sterowanie płyty grzewczej: mechaniczne - pokrętła na płycie grzewczej
  • Seria: Beyond
99900
Sugerowana cena producenta:  1 149 zł
Raty

RRSO 0%

49,95 zł x 20 rat 0%

Zobaczyłeś 20 z 148 produktów

Płyty gazowe w RTV EURO AGD

Płyta grzewcza to element, bez którego nie obejdzie się żadna kuchnia. Czym powinna charakteryzować się dobra płyta gazowa? To wciąż najpopularniejsze w polskich domach rozwiązanie cechuje się przede wszystkim ekonomicznością. Ponadto w odróżnieniu od indukcji czy palników elektrycznych płyta na gaz świetnie radzi sobie się z każdym rodzajem garnków. Sprawdźmy więc, co będzie istotne przy wyborze płyty gazowej do Twojej kuchni.

Płyty gazowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Dobrze wkomponowana „gazówka” dodaje wnętrzu profesjonalizmu i od razu wpada w oczy każdego gościa. Jeśli chcesz poczuć się w swojej kuchni jak szef z prawdziwego zdarzenia, nowoczesna płyta na pewno to ułatwi! To rozwiązanie świetnie sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w blokach mieszkalnych i kamienicach wyposażonych w przyłącza gazowe. Wszędzie tam, gdzie płyty elektryczne do zabudowy mogą zostać zastąpione przez swoje gazowe odpowiedniki, warto zastanowić się nad ich montażem – koszt gazu jest bowiem niższy niż energii elektrycznej, co przełoży się na zauważalnie mniejsze rachunki.

Płyty gazowe a bezpieczeństwo

Niemal każda nowoczesna płyta gazowa do zabudowy wyposażona jest w szereg technologii odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jednym z takich systemów jest czujnik płomienia. W momencie, w którym urządzenie wykryje przerwanie strumienia ognia w palniku, automatycznie odetnie dopływ gazu. Płyty indukcyjne do zabudowy może i nie emitują płomienia, jednak mogą szybko przypalić Twój ulubiony garnek. Ponadto „gazówki” są zwykle o wiele szersze niż inne rodzaje płyt. Dzięki temu łatwiej rozłożyć na nich szereg garnków, zmniejszając tym samym ryzyko oparzenia.

Płyta gazowa do zabudowy – materiały

Płyty ceramiczne do zabudowy zwykle przekonują klientów swoim eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Bez dwóch zdań szklany połysk potrafi upiększyć każdą kuchnię, jednak w przypadku zastosowania nowoczesnej „gazówki” również można uzyskać bardzo podobny efekt. Rozwiązanie, o którym mowa, to płyty gazowe bez płomieni – czyli swego rodzaju hybryda między klasycznym palnikiem a płytą indukcyjną. Takie rozwiązanie cieszy oko podobnie, co jego elektryczny kuzyn, jednocześnie w pełni czerpiąc z ekonomicznych atutów standardowej „gazówki” – podczas jednego gotowania taka płyta gazowa do zabudowy może pobierać nawet o połowę mniej błękitnego paliwa!

W przypadku płyty bez płomieni palniki są umieszczone pod szklaną taflą, którą steruje się w pełni dotykowo. Wykorzystanie szkła jako bazy nie jest jednak czymś zupełnie obcym dla płyt gazowych. Coraz częściej można bowiem spotkać się z palnikami gazowymi umieszczonymi na szklanej czy ceramicznej powierzchni. Zastosowanie tego rozwiązania, oprócz eleganckiego wyglądu, ułatwia także czyszczenie sprzętu.

Czy płyta gazowa jest lepsza od innych rodzajów płyt?

Poza oszczędnościami płynącymi z używania błękitnego paliwa nowoczesne płyty gazowe dorównują swoim elektrycznym i indukcyjnym krewniakom praktycznie pod każdym względem. Indukcja, która znana jest przede wszystkim z szybkiego czasu nagrzewania, jedynie nieznacznie wyprzedza pod tym względem „gazówki”.

Sprzęt wyposażony w technologie przyspieszające gotowanie (m.in. FlameSelect czy PowerBoost) potrafi zmaksymalizować generowaną temperaturę i skrócić czas gotowania. Ponadto płyty gazowe dzięki swojej konstrukcji będą w stanie pomieścić jednocześnie więcej garnków oraz posiadają palniki o zwiększonej mocy przygotowane np. pod przygotowywanie potraw w woku.

Naprzeciw twierdzeniom, które mówią o tym, że rozwiązania opierające się o wykorzystanie gazu rzekomo mocno odbiegają od technologicznych możliwości paneli elektrycznych, wychodzą produkty z najwyższej półki. Nowsze płyty mogą posiadać takie funkcje jak np. blokada przed dziećmi czy pola typu booster pozwalające szybciej ugotować potrawę, dzięki czemu gotowy posiłek zachowuje więcej witamin i mikroelementów.  
Więcej
Ostatnia strona