Roboty sprzątające iRobot Roomba

Z tego artykułu dowiesz się:ogólnych informacji na temat iRobot Roomba jakie modele iRobot Roomba są dobre na co warto zwracać uwagę przy zakupie iRobot Roomba
Autor: Marian

Pytania typu “jaki model Roomby wybrać?” są popularne w internecie, ponieważ wielu osobom trudno jest dokonać wyboru. Wszystko sprowadza się do tego, że na rynku mamy dużo modeli urządzeń Roomba. Sprawy nie ułatwia też fakt, że mogą one mieć zróżnicowane funkcje oraz parametry. Jaki model będzie idealny? Co wkomponuje się w potrzeby konkretnego użytkownika? Bez wcześniejszego zapoznania się z tematem nie będzie można podjąć trafnej decyzji. Najlepiej zrobimy, jeśli zainwestujemy choćby trochę czasu na poczytanie o podstawowych cechach iRobot Roomba. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, który ma stanowić pomoc w dokonaniu udanych zakupów. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki model urządzenia iRobot Roomba wybrać, to zapraszamy do lektury – dzięki temu znajdziesz satysfakcjonującą odpowiedź.

Zobacz także: Wybieramy najlepszy odkurzacz automatyczny do 2000 zł

iRobot Roomba – ogólne informacje

A zatem który model iRobot Roomba wybrać? Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, dobrze będzie omówić kilka podstawowych informacji na temat tych urządzeń. Przede wszystkim warto podkreślić, że są to roboty produkcji amerykańskiej firmy iRobot. Z zasady urządzenia te przybierają kształt dysku i mają dość neutralny wygląd. Dzięki temu można się szybko przyzwyczaić do ich obecności w domu. Podstawowym zadaniem iRobot Roomba jest odkurzanie podłóg, ale trzeba pamiętać, że wraz z rozwojem technologii w tych sprzętach pojawiło się znacznie więcej możliwości oraz funkcji. Tego typu urządzenia są idealne między innymi do dbania o czystość na drewnianych podłogach, dywanach, płytkach, a poza samym odkurzaniem możliwe jest także mopowanie. Jeżeli ktoś zastanawia się, który iRobot Roomba wybrać, to polecamy lekturę dalszej części artykułu.

  • 1 199 zł
  • 799 zł
  • 1 199 zł
  • 919 zł
  • 2 299 zł
  • 1 399 zł
  • 3 299 zł
  • 2 759 zł
  • 2 199 zł
  • 1 268 zł

Jakie modele iRobot Roomba są dobre?

Na początek warto omówić urządzenie o nazwie iRobot Roomba 697. Nabywca tego sprzętu będzie mógł się cieszyć trzystopniowym systemem sprzątania. Co można przez to rozumieć? W dużym skrócie chodzi o trzy etapy, mianowicie: poluzowanie, podnoszenie, a potem zasysanie brudu. Rozwiązanie to zostało opatentowane i ostatecznie sprowadza się do tego, że sprzęt jest skuteczniejszy w wykonywaniu swojej pracy, czyli po prostu w sprzątaniu. Co więcej, nie zabrakło tu specjalnie zaprojektowanych szczotek, które pozwalają na sprzątanie w narożnikach. Jest to o tyle ważne, że dla robota nie wszystkie przestrzenie są łatwo dostępne. Każdy, kto się zastanawia, jaką Roombę wybrać, powinien wziąć pod uwagę model iRobot Roomba 697. Na koniec warto zaznaczyć, że ma on wbudowane czujniki krawędzi, kurzu, odległości, uskoku podłoża, a także czujnik antykolizyjny oraz przeciw zaplątaniu się w kable.

Drugim modelem, który chcemy polecić, jest iRobot Roomba Combo. Sprzęt ten to robot mopujący oraz odkurzający. Nie zabrakło w nim łączności Wi-Fi oraz spersonalizowanych sugestii dla użytkownika. Urządzenie ma ponadto system mopowania z dodatkową nakładką czyszczącą, na której zastosowano specjalną teksturę. Jakby tego było mało, robot współpracuje z popularnymi asystentami głosowymi, czyli Amazon Alexa oraz Google Assistant. Jest to o tyle przydatne, że użytkownik może obsługiwać urządzenie za pośrednictwem komend głosowych. Całkiem prawdopodobne, że ktoś uzna to za mało istotny dodatek, dopóki sam z niego nie skorzysta. W momencie, gdy przetestujemy sterowanie robota sprzątającego za pomocą głosu, zmienimy zdanie. Jest to bowiem niezwykle wygodna opcja, od której trudno się później odzwyczaić. Zwracamy uwagę również na fakt, że iRobot Roomba Combo ma dwie szczotki do sprzątania przy krawędziach. Dzięki temu większość powierzchni może zostać łatwo wyczyszczona. Jeśli zastanawiamy się nad tym, którą Roombę wybrać, to zdecydowanie powinniśmy uwzględnić ten model.

Na co zwracać uwagę kupując iRobot Roomba?

Jaką Roombę wybrać? Tego typu pytania nie są łatwe, ponieważ na rynku jest ogromny wybór. Niestety prawda jest taka, że trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tematem, ponieważ tylko wtedy można dokonać świadomego zakupu. Bez ustalenia swoich własnych priorytetów, nie da się dokonać trafnego wyboru. Potencjalny nabywca musi sam zdawać sobie sprawę z tego, jakie funkcje będą dla niego najbardziej przydatne, a które z nich można uznać jedynie za dodatek. Przykładowo warto wiedzieć, na jakiej pojemności akumulatora nam zależy, czy integracja ze smartfonem jest dla nas istotna, które z czujników robota będą dla nas ważne. Posiadając tego typu listę, będziemy mogli spokojnie wybrać się na zakupy. Szczęśliwy nabywca robota sprzątającego nie musi się martwić o czystość podłóg, więc inwestycja szybko się zwróci w postaci zadowolenia.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link