Robot odkurzający - najlepsze rozwiązanie dla domów, w których mieszkają zwierzęta

Z tego artykułu dowiesz się:jaki jest najlepszy robot do odkurzania sierści o technologii odkurzania czy siła ssania ma znaczenie udogodnienia dla właścicieli zwierząt smart home roboty, które sprzątają zespołowo
Autor: Agata

Według szacunków około 45% Polaków posiada zwierzęta domowe. Domowi pupile dobrze wpływają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, ale każdy ich posiadacz doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieje druga strona medalu – wszechobecna sierść. Najlepszym rozwiązaniem w jej usuwaniu stanowi automatyczny odkurzacz.

Odkurzanie sierści

Działający pozytywnie na zdrowie codzienny spacer, czy odprężające głaskanie pupila brzmi przyjemnie. Drugą stronę posiadania zwierzęcia domowego widać chociażby na podłogach - sierść zwierzaka kłębi się wszędzie. 

Codzienne odkurzanie jest uciążliwe i czasochłonne. Dlatego najczęściej odkurzamy kilka razy w tygodniu ignorując fruwającą sierść w międzyczasie. Dla tych, którzy szukają skutecznego rozwiązania, które zadba o czystość podłóg powstał robot odkurzacz. To urządzenie, które działa autonomicznie i z wysoką skutecznością eliminuje włosy i sierść, które pozostawił pies, czy kot. Liderem i pionierem kategorii robotów sprzątających jest iRobot. Robot odkurzający iRobot Roomba to najlepsze rozwiązanie dla osób, szukających robota, który gruntownie odkurzy ich podłogi z brudu, kurzu, piasku, włosów i sierści. Co równie istotne Roomba dzięki zaawansowanej technologii równie rzetelnie odkurza podłogi twarde jak i dywany, wykładziny, maty czy chodniczki.

Najlepszy robot do odkurzania sierści

Odkurzacz automatyczny to urządzenie, które ułatwia codzienne utrzymywanie podłóg w czystości we wszystkich gospodarstwach domowych. Choć fakt, że blisko 70% użytkowników robotów odkurzających to właściciele zwierząt domowych świadczy, że szczególnie ta grupa doceni skuteczność iRobota Roomba w odkurzaniu sierści i włosów.

Technologia, która gwarantuje jakość

Wieloletnie doświadczenie firmy iRobot w dziedzinie robotyki domowej pozwoliło firmie stworzyć szereg rozwiązań, które sprawiają, że Roomba odkurza gruntownie wszystkie rodzaje podłóg. 

iRobot opracował system sprzątania oparty na 2 szczotkach głównych umieszczonych w ruchomej głowicy czyszczącej oraz na szczotce bocznej. Dwie szczotki główne współpracujące ze szczotką boczną do sprzątania w rogach i wzdłuż krawędzi działają razem, by zebrać zabrudzenia – kurz, brud, włosy i sierść z każdego fragmentu podłogi. Ruchoma głowica czyszcząca sprawia, że bez względu na to czy szczotki pracują na twardych panelach, czy miękkich dywanach zawsze gruntownie penetrują powierzchnię na której działają. To sprawia, że Roomba jest tak skuteczna na miękkich i twardych strukturach.

  • 2 469 zł
  • 2 099 zł
  • 1 649 zł
  • 2 599 zł
  • 3 399 zł
  • 1 199 zł
  • 5 399 zł

Czy siła ssania ma znaczenie?

Olbrzymie znaczenie ma skuteczny i szczelny system sprzątania, który wsparty silnikiem umieszczonym w pojemnika na brud sprawia, że przepływ powietrza jest akcelerowany. Dzięki temu nie jest potrzebna olbrzymia moc ssąca w robocie, by był on wysoce skuteczny w odkurzaniu różnych zabrudzeń – od kurzu i większych zabrudzeń do włosów oraz sierści. Zatem kluczem do skutecznego odkurzania jest prawidłowo zaprojektowany system sprzątania.

Udogodnienia dla właścicieli zwierząt

iRobot bacznie obserwuje potrzeby rynku i szybko na nie reaguje. Użytkownicy wskazali, że chcieliby rzadziej opróżniać pojemnik na brud. w tym celu iRobot opracował stację ładująco-czyszczącą Clean Base, która poza ładowaniem robota ma za zadanie automatyczne opróżnianie pojemnika na brud. Zabrudzenia gromadzone są w specjalnym wymiennym worku AllergenLock, który zatrzymuje 99% alergenów i innych szkodliwych cząstek. Częstotliwość opróżniania worka ogranicza się nawet do dwóch miesięcy. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla posiadaczy zwierząt, którzy z uwagi na ilość sierści znacznie częściej musieli opróżniać samodzielnie pojemnik na brud robota.

Smart Home

Obsługa robota odbywa się obecnie najczęściej za pośrednictwem telefonu i aplikacji iRobot Home. Stanowi ona istne centrum dowodzenia. W części modeli dostępna jest mapa naszego mieszkania, z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Dzięki mapie robota można wysłać do konkretnego, nazwanego pomieszczenia.

Istotnym udogodnieniem dla posiadaczy zwierząt jest możliwość tworzenia specjalnych stref sprzątania oraz takich, do których robot ma nie wjechać (dostępne jest też akcesorium, które ogranicza teren pracy robota - wirtualna ściana). Dzięki temu możemy np. wydzielić ze sprzątania miejsce, w którym znajduje się legowisko lub wysprzątać tylko miejsce, w którym zwierzę najczęściej się bawi.  

Roboty, które sprzątają zespołowo

iRobot ma w swojej ofercie bardzo dużo rozwiązań, które docenią właściciele zwierząt. Mokre plamy psich łap po spacerze? Z tym poradzi sobie robot mopujący Braava jet m6. Jest dużo bardziej efektywny niż robot odkurzający z funkcją mopowania, a z robotem odkurzającym Roomba stworzy zabójczy dla brudu i sierści, współdziałający tandem. Tak, te roboty mogą ze sobą współpracować! 

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link