Data publikacji: 19 września 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Odkurzacz myjący – 5 powodów, dla których warto go kupić

Poleć znajomemu Drukuj

Odkurzacz myjący jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby przyśpieszyć sprzątanie mieszkania. Oszczędza Twój czas i nakład pracy, który mógłbyś przeznaczyć dla siebie i rodziny. Nowoczesne urządzenia są wielofunkcyjne i oprócz funkcji odkurzania na mokro możesz dzięki nim też np. prać dywany i tapicerki. Potrafią one kompleksowo zadbać o porządek w Twoim mieszkaniu.

Urządzenie wielofunkcyjne piorące dywan

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest odkurzacz myjący podłogi,

- do czego służy odkurzacz myjący,

- 5 powodów, aby kupić odkurzacz myjący.

Czym jest odkurzacz myjący podłogi?

Używanie odkurzacza myjącegoJest to urządzenie, które posiada funkcję jednoczesnego odkurzania oraz mycia podłóg. Najczęściej taką funkcję posiadają odkurzacze pionowe oraz odkurzacze wielofunkcyjne. Jeżeli jesteś zainteresowany odkurzaczami pionowymi sprawdź nasz poradnik: Odkurzacz pionowy – kiedy warto go kupić?

Urządzeniem z tą funkcją możemy odkurzać na sucho – sprzęt w tym trybie standardowo zasysa do wnętrza zabrudzenia z zewnątrz. W przypadku odkurzania na mokro w większości modeli wystarczy nałożyć specjalną przystawkę ze zbiorniczkiem na wodę. Może ona również być przymocowana na stałe do odkurzacza. Łatwy i szybki montaż przystawki ułatwiają specjalne magnesy.

Przed sprzątaniem należy ponadto do podstawy szczotki przymocować ściereczkę z mikrofibry wielokrotnego użytku. Zbiornik wypełnia się ciepłą i zimną wodą lub detergentem.

Niektóre z urządzeń posiadają również funkcję mycia gorącą parą. Takie sprzątanie nie wymaga użycia detergentów ani nie trzeba trzeć zabrudzonej powierzchni. Gorąca para świetnie sobie radzi nawet z uciążliwymi zabrudzeniami. Taką funkcję posiada np.
Karcher SV 7 Premium.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że odkurzacz
Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01 posiada akumulator i może pracować bezprzewodowo do 40 minut.

Do czego służy odkurzacz myjący?

Odkurzacze myjące podłogi czyszczą takie powierzchnie jak dywany, wykładziny, płytki, panele i inne twarde podłogi. Z kolei dzięki funkcji mycia usuniesz zaschnięte plamy po kawie, herbacie, winie czy błocie na płytkach, panelach i innych twardych podłogach, np. z laminatu, winylu, linoleum, ceramiki, marmuru i kamienia naturalnego. Z najgorszymi zabrudzeniami świetnie sobie poradzi sprzęt z funkcją mycia parą, który dotrze nawet do trudnych do czyszczenia fug między płytkami.

Urządzenie wielofunkcyjne, jak np.
Karcher SE 4001, posiada również funkcję prania dywanów, wykładzin i tapicerek. Wystarczy użyć specjalnego płynu piorącego. Jak widać, najbardziej rozbudowane urządzenia potrafią kompleksowo wyczyścić Twoje mieszkanie.

Poznaj 5 powodów, aby kupić odkurzacz myjący!

Odkurzacz pionowyJakie zalety posiada odkurzacz myjący na mokro? Są to:
  • oszczędność czasu – użycie odkurzacza myjącego przyspiesza sprzątanie i pozwala zaoszczędzić do 50% czasu i nakładu pracy. Odkurzanie i mycie podłóg wykonasz jednocześnie,
  • oszczędność prądu i wody – mycie odkurzaczem myjącym zużywa mniej wody aniżeli mycie mopem oraz mniej prądu w porównaniu ze zwykłym odkurzaczem,
  • oszczędność miejsca – wiele modeli odkurzaczy myjących to odkurzacze pionowe, które dzięki swej konstrukcji są poręczne, wygodne w przechowywaniu i nie zajmują dużo miejsca,
  • skuteczne usuwanie brudu i bakterii – odkurzacze myjące posiadają specjalne końcówki i przystawki, dzięki którym czyszczenie jest dużo bardziej efektywne w porównaniu z myciem ręcznym,
  • urządzenia przyjazne środowisku i alergikom – wiele modeli posiada filtry wodne, które usuwają większość bakterii i zmniejszają ilość alergenów, roztoczy i pyłków, natomiast mycie parą sprawia, że nie trzeba używać detergentów, co chroni środowisko.

PORADA EKSPERTA

Podczas wyboru odkurzacza zwracaj uwagę na elementy dodatkowe, które posiada zestaw – rury, wkładki, dysze, ssawki, powłoki, szczotki itp. Efektywność czyszczenia będzie w dużej mierze zależała od użytych akcesoriów.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Waga bagażowa od jakiegoś czasu stała się podstawowym gadżetem wszystkich osób często latających samolotami.
Zobacz więcej   
 

Szeroki wybór sufitowych i ściennych uchwytów do projektora znajdziesz w ofercie RTV EURO AGD.


Zobacz więcej   
 Nowoczesne watomierze znajdziesz w ofercie RTV EURO AGD.
Zobacz więcej   

Znajdź nas