Najlepsze tablety z Windows 10 – modele polecane przez naszych klientów

Autor: Ola

Które tablety z Windows 10 są najlepsze? Jeśli właśnie zastanawiasz się nad kupnem takiego urządzenia, sprawdź poniższe zestawienie polecanych modeli. Oto tablety Windows 10, z których klienci są najbardziej zadowoleni.

tablety z Windows 10

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto kupić tablet z Windows 10,

- które modele tabletów Windows 10 są najbardziej polecane,

- dla kogo jest tablet z systemem Windows.

Tablet z Windows 10 dla dzieciTablet Windows 10 – czym się odznacza?

Dlaczego tablety Windows są godne polecenia i chętnie wybierane przez klientów? Wydawałoby się, że oferowany tutaj system operacyjny jest znacznie mniej popularny niż Android czy IOS, jednak nie oznacza to, że jest gorszy. Windows 10, tak często obecny w laptopach, doskonale sprawdza się także w tabletach. Jego główne zalety to:

  • doskonały design systemu, polegający na tzw. kaflach, które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale zapewniają również łatwość nawigacji,
  • intuicyjna obsługa, ułatwiająca poruszanie się po systemie i korzystanie z aplikacji,
  • szybkość działania uważana za znacznie lepszą niż w innych systemach,
  • duża zgodność ze specjalistycznymi i profesjonalnymi aplikacjami, które umożliwiają korzystanie z urządzenia również w charakterze np. tabletu graficznego,
  • obsługa wielu aplikacji ułatwiających komunikację, rozrywkę, planowanie podróży czy korzystanie z tabletu w charakterze telefonu.

Tablety z Windows 10 są również uważane za bardzo wygodne w obsłudze dzięki temu, że system ten zapewnia specjalny tryb tabletowy.

Sprawdź 7 najlepszych tabletów do 500 zł.

Najlepsze modele tabletów Windows 10

Które tablety z Windows 10 polecają nasi klienci? Wśród nich znajdują się modele z odmiennych kategorii cenowych i różnych marek. Oto one – najlepiej oceniane w naszym sklepie tablety Windows 10 od najtańszego do najdroższego:

  • Cavion Base 8 MS – to tablet z Windows 10, który użytkownicy doceniają za design i poręczność. Jest rzeczywiście niewielki, przez co świetnie nadaje się dla dzieci. Ma dość małą pamięć, więc najlepiej mieć do niego dodatkową kartę. Jest również bardzo tani. Tak pisze o nim Devi89: Nabyłem niedawno ten tablet i pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo dużo możliwości za sprawą głównie obecności Windows 10 a nie Androida. Zalecam wgranie na czysto najnowszego Windows 10 Redstone 1, wtedy ten sprzęt dostaje skrzydeł. Sterowniki można znaleźć w Internecie.
  • Lark Ultimate 7i WIN10to kolejny tablet Windows 10, który jest doceniany za poręczność – ma jedynie 7 cali. Walter pisze o nim tak: Bardzo szybki tablet prawie za darmo. Sam Windows 10 jest ponad dwukrotnie droższy. Płynnie działają aplikacje. Ma Bluetooth i Wi-Fi. Mimo że bateria nie jest zbyt pojemna, to trzyma dość długo. Bluetooth i Wi-Fi są niezawodne. Nie ma konkurencji w swoim przedziale cenowym i architekturze sprzętowej. Niezawodny. Dokupując klawiaturę z micro-USB i myszkę Bluetooth można z niego zrobić malutkiego laptopa, którego wszędzie można zabrać. Polecam. Jestem zadowolony z zakupu.
  • Tablet z Windows 10Kiano Intelect X3 HD – ten tablet z Windows 10 to bardziej zaawansowany i większy sprzęt. Ekran 10,1 cali i klawiatura w zestawie sprawiają, że możesz korzystać z niego również jak z laptopa. Znacznie większa pamięć RAM i dysk niż w poprzednich modelach pozwalają na większą funkcjonalność sprzętu. Tak ocenia go Maariu: Urządzenie moim zdaniem posiada doskonały stosunek jakości (wydajności) do ceny. System po uruchomieniu zajmuje 8,2 GB (do dyspozycji 20,2 GB). Po zainstalowaniu aktualizacji Creators Update i oczyszczeniu poprzedniej instalacji całość zajmuje 9,2 GB. Myślę, że w zupełności to wystarcza – przecież to ma być proste narzędzie do Internetu, a nie "prawdziwy" laptop do przechowywania setek plików. Sam system bardzo szybko się uruchamia i bez zacięć wykonuje wszelkie polecenia. Przeglądarka Chrome nawet po uruchomieniu kilku (8-10) zakładek działa poprawnie. Bateria ładuje się dość szybko (ok. 100 min) i wytrzymuje od 4 do 6 godzin – w zależności od jasności wyświetlacza i użytkowania. Ładować można dołączoną ładowarką z okrągłym wtykiem lub za pośrednictwem micro-USB – ładowarką od dowolnego telefonu. Wi-Fi działa poprawnie nawet kilka pomieszczeń dalej. Dotyk jest czuły, działa na dobrym poziomie i jest całkiem precyzyjny. Klawiatura... nie jest źle, nic się nie ugina, choć trochę hałasuje – lecz za taką cenę jest dobrze. Gorzej wypada touchpad – mało precyzyjny, ale to przede wszystkim ma być tablet (zawsze można podpiąć myszkę). Dźwięk jest dość cichy i słabej jakości. Sam tablet jest dość ciężki. Ogólna jakość wykonania stoi na całkiem wysokim poziomie. Osobiście za taką cenę polecam.

Tablet z system Windows 10 – dla kogo?

Tablet z Windows 10 na pewno zadowoli osoby, które oprócz mobilnego urządzenia do rozrywki chcą mieć także narzędzie do pracy. Dużą bowiem zaletą tego systemu operacyjnego jest dostęp do profesjonalnego oprogramowania Office, gdzie znajdziesz między innymi Excel czy najlepszy edytor tekstu – Word.

Poza tym tablety z Windows 10 mogą również stanowić atrakcyjny zakup ze względu na ich stosunkowo niską cenę. Nadają się dla dzieci, a także osób, które chcą mieć dostęp do najważniejszych aplikacji rozrywkowych i komunikacyjnych. Świetnie sprawdzą się do przeglądania Internetu, odtwarzania muzyki i wideo czy grania.

SYSTEM WINDOWS

System operacyjny Windows jest przeznaczony dla osób, które interesuje praca twórcza, współpracuje on bowiem z profesjonalnymi programami umożliwiającymi m.in. wykonywanie takich czynności jak montowanie wideo, programowanie i tworzenie dokumentów i prezentacji.

Sprawdź jeszcze, który tablet wybrać: 7-, 8- czy 10-calowy?

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link