Telefon z klawiaturą – rozwiązanie nie tylko dla seniorów

Autor: Joanna

Multifunkcyjny smartfon w znacznej mierze wyparł z rynku tradycyjny telefon z klawiaturą. Urządzenia z fizycznymi przyciskami, solidną baterią i prostym oprogramowaniem nie są jednak reliktem przeszłości. W dalszym ciągu mają swoich zwolenników i należą do nich nie tylko seniorzy. Miłośnicy klawiatury i nowinek technologicznych mają także do wyboru nowoczesny smartfon z klawiaturą qwerty, wysuwaną lub doczepianą.

Meżczyzna w marynarce wskazuje placem na telefon z klawiaturą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak wybrać telefon z klawiaturą dla seniora
  2. dlaczego telefony komórkowe z klawiaturą to mniejsze ryzyko uzależnienia
  3. czym charakteryzuje się nowoczesny smartfon z klawiaturą

Klasyczny telefon z klawiaturą – najlepszy wybór dla seniora

Mężczyzna trzyma telefon z klawiaturą w dłoniach

Tradycyjny telefon komórkowy z klawiaturą to urządzenie wyposażone w fizyczne, duże i wyraźne przyciski, jak np. w modelu Maxcom MM462BB. Jego atutem jest przede wszystkim niska cena. Nowe urządzenie, np. Philips Xenium E106, o solidnej konstrukcji, pojemnej baterii i intuicyjnym systemie kupimy już za około 50 zł. Dobry telefon z klawiaturą może być wyposażony w klapkę. Modele te były niegdyś jednym z największych trendów. Obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem szczególnie wśród osób starszych, ze względu na niewielki rozmiar i duży, wyraźny wyświetlacz. Seniorzy cenią sobie użytkowanie telefonów z klapką, np. model Nokia 2720 TA-1175, także z powodu łatwego odbierania połączeń. Klasyczne komórki z klawiaturą mają solidne baterie, które przy umiarkowanym użytkowaniu działają nawet przez kilka dni bez konieczności ładowania. Szukając telefonu dla seniora, warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią osobom starszym szybki kontakt z rodziną lub pogotowiem. W tym celu nowe telefony z klawiaturą mają specjalny przycisk SOS. Po jego naciśnięciu urządzenie wykonuje automatyczne połączenie z dowolnym zapisanym wcześniej numerem telefonu. Komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób pracujących lub wyjeżdżających za granicę, są urządzenia z funkcją Dual SIM. Pozwala ona na korzystanie z dwóch niezależnych kart SIM w jednym telefonie. Można więc umieścić w nich dwie różne karty i mieć oba numery zawsze pod ręką. Telefon z klawiaturą dla seniora może być także jednobryłowy – bez ruchomych elementów i niewymagający otwierania, jak np. Maxcom MK 241 4G. Modele te są wyposażone w podstawowe funkcjonalności, takie jak aparat, budzik czy latarka. Ich zaletą jest bezpośredni dostęp do klawiatury oraz kompaktowy rozmiar.

  • 799 zł
  • 2 969 zł
  • 2 799 zł
  • 629 zł
  • 549 zł

Telefony komórkowe z klawiaturą – mniejsze ryzyko uzależnienia

Kobieta trzyma w dłoni telefon z klawiaturą

Nowoczesne smartfony to urządzenia wielofunkcyjne, które z jednej strony zapewniają nam wygodę, z drugiej jednak są poważnym źródłem uzależnienia. Korzystamy z nich nie tylko w celu komunikowania się z innymi, ale też robimy zakupy, płacimy rachunki, sprawdzamy portale społecznościowe, oglądamy seriale czy słuchamy muzyki. Wszystko to sprawia, że stale zerkamy w ekrany telefonów. Komórka z klawiaturą, która nie daje nam możliwości korzystania z internetu, to nie tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale także sposób na detoks od smart technologii. Nie musimy całkowicie rezygnować z wirtualnego świata. Wystarczy, że wyznaczymy sobie jasne granice, np. w weekendy lub podczas urlopu zamienimy smartfon na telefon z klawiaturą, taki jak Nokia 3310 Dual Sim, i damy sobie szansę na to, by zacząć cieszyć się wolnością i urokami świata realnego.

Mimo swojej popularności, smartfony mają też wielu przeciwników. Nie każdy potrzebuje obfitującego w nowinki technologiczne urządzenia. Dobre telefony komórkowe bez złożonych procesów operacyjnych i aplikacji w dalszym ciągu są w pełni wystarczające dla wielu z nas. Przekonuje nas do nich nie tylko prostota, ale i żywotność. Argument dotyczący wytrzymałości telefonów jest szczególnie istotny dla osób, które pracują np. w terenie lub w różnego rodzaju zakładach mechanicznych.

Nowoczesny smartfon z klawiaturą

Smartfon z klawiaturą to rozwiązanie kompromisowe, które łączy w sobie zamiłowanie do nowinek technologicznych i fizycznych przycisków. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę urządzeń, które różnią się m.in. konstrukcją. Do wyboru mamy np. telefon z wysuwaną klawiaturą lub smartfon z klawiaturą qwerty. Modele te wyglądają nowocześnie i elegancko. Są zaawansowane pod względem oprogramowania i pozwalają na łatwiejsze i bardziej płynne pisanie długich wiadomości oraz notatek. Klawiatura w smartfonie może być elementem wyposażenia lub wyłącznie dodatkiem, który w dowolnej chwili możemy odczepić. Nowe telefony z klawiaturą przenośną umożliwiają przyczepienie klawiszy do urządzenia w dowolnym miejscu i czasie, by zawsze móc cieszyć się zaletami fizycznych przycisków.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów