Jaką prostownicę wybrać – z jonizacją czy bez? Proponowane modele

Autor: Joanna

Wiele kobiet marzy o pięknych, wyprostowanych włosach, które się nie skręcają i nie puszą. W takiej sytuacji warto zdecydować się na prostownicę z jonizacją, która zapobiega elektryzowaniu się fryzury.

kobieta prostuje włosy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje prostownic;
 2. czym się kierować przy wyborze prostownicy;
 3. na jakie modele prostownic warto zwrócić uwagę.

Rodzaje prostownic: z jonizacją, z podczerwienią, z keratyną

kobieta prostująca włosy

Prostownica jest urządzeniem, które nie tylko prostuje (na co sama nazwa wskazuje), ale także wygładza włosy i nadaje im połysk. Oczywiście konkretne funkcje zależą od modelu i od kondycji włosów. Można wyróżnić następujące rodzaje prostownic:

 • Z jonizacją, czyli funkcją, która sprawia, że włosy są miękkie w dotyku, nie elektryzują się, a także zachowują się bardzo naturalnie. Dzięki temu wyglądają tak, jakby wcale nie były poddawane dodatkowym zabiegom.
 • Z keratyną, która zapobiega przesuszaniu się włosów oraz uszkodzeniom. Działanie takiego urządzenia opiera się na uwalnianiu się cząsteczek keratyny w momencie, gdy wzrasta temperatura. Taki sprzęt jest bardzo pożądany przez osoby o mocno kręconych włosach, które trzeba prostować wielokrotnie.
 • Z podczerwienią, czyli z funkcją, która poprawia kondycję włosów, a także regeneruje je i pobudza. Dzięki temu włosy zachowują swoją wilgotność i nie przesuszają się.
 • Z funkcją pary, która opiera się na połączeniu ciepła oraz pary, dzięki czemu efekty w zakresie stylizacji włosów są bardzo dobre.

Warto wiedzieć, że prostownica z jonizacją i z keratyną jest jednym z najlepszych wyborów, ponieważ takie urządzenie łączy w sobie funkcjonalność z pielęgnacją włosów.

Wybierając prostownicę, warto zwrócić uwagę także na inne dodatkowe cechy, takie jak: czas nagrzewania, funkcje pielęgnacyjne oraz długość płytki (dłuższa skraca czas zabiegu). Czasami można znaleźć także modele z funkcją suszenia, podwijania końcówek lub dodawania objętości.

 • 79,99 zł
 • 129,99 zł
 • 39,99 zł
 • 139,99 zł
 • 139,99 zł

Prostownice z jonizacją i bez: proponowane modele

prostownica w dłoni

Wielu producentów oferuje prostownice: zarówno te z jonizacją, jak i bez, a także z innymi dodatkowymi funkcjami. Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto kierować się nie tylko obietnicami producenta, ale również opiniami i recenzjami. Wśród proponowanych prostownic można wyróżnić:

 • Babyliss ST440E – to bardzo dobra prostownica z jonizacją, polecana przede wszystkim kobietom z cienkimi lub krótkimi włosami. Płytki urządzenia pokryte są powłoką ceramiczną, a dodatkowo model ten posiada funkcję kręcenia loków. Na urządzeniu znajduje się wyświetlacz LCD, dzięki któremu łatwo można ustawić pożądaną temperaturę. Prostownica ma funkcję auto wyłączenia, 6 programów temperatur i bardzo wygodne, intuicyjne przyciski.
 • Babyliss Digital Sensor ST500E – to prostownica inteligentna, z czujnikiem cyfrowym, który jest dopasowany do potrzeb współczesnych kobiet. Urządzenie sprawdza i reguluje temperaturę 366 razy na sekundę, dzięki czemu włosy na pewno się nie przegrzeją. Jest to prostownica z 63 miliardami jonów ujemnych na sekundę, co sprawia, że fryzura staje się piękna, gładka i miękka w dotyku.
 • Babyliss ST496E – jest to prostownica z jonizacją, a także funkcją pary. Dzięki temu włosy nie przesuszają się, a po całym zabiegu wyglądają na piękne, zdrowe i gładkie. Model posiada również automatyczny wyłącznik, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się nad tym, czy prostownica nie została w domu nagrzana.
 • Philips HP8374/00 – to doskonałe urządzenie, które diagnozuje włosy aż 30 razy na sekundę, aby sprawdzić, czy nie zostały przesuszone lub przegrzane. Prostownica posiada funkcję jonizacji, cyfrowy wyświetlacz LED, a także możliwość szybkiego nagrzewania. Dodatkowo ruchome płytki uginają się nawet wtedy, gdy nacisk włosów jest za duży, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia lub przegrzania. Prostownica jest bezpieczna dla włosów, a nawet polepsza ich kondycję. Tytanowa powłoka zapewnia bardzo delikatne przewodzenie ciepła, a cyfrowy wyświetlacz pozwala na ciągłą kontrolę temperatury i ustawień.
 • Remington S6606 – to prostownica, która łączy w sobie także funkcję kręcenia włosów. Takie urządzenie jest idealne dla osób z włosami, które nie są ani proste, ani kręcone. Sprzęt posiada innowacyjne płytki oraz skręconą gałkę. Dodatkową zaletę stanowi pięć ustawień temperatury, a ekspresowe nagrzewanie sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy w 30 sekund. Grzałka ceramiczna dodatkowo została pokryta powłoką turmalinową, która posiada funkcję antystatyczną. Dzięki temu włosy nie tylko będą idealnie proste, ale też nie będą naelektryzowane lub spuszone. Dodatkowo w urządzeniu umieszczono grzebienie, a chłodna obudowa schładza pasma od razu po stylizacji.
 • Philips ProCare Keratin HP8361 – to prostownica z jonizacją i keratyną, dzięki czemu użytkowniczki na pewno będą zadowolone z kondycji swoich włosów. Ustawienia można dokładnie sprawdzić na wyświetlaczu LED, a do prostownicy dołączono specjalne etui do przechowywania.
 • Remington Shine Therapy S8500 – to prostownica, która zawiera mikroodżywkę, a więc przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, które obawiają się zniszczeń włosów w trakcie stylizacji. Włosy są więc nie tylko proste, ale także odżywione i zdrowsze. Innowacyjna powłoka ceramiczna jest odporna na przegrzewanie i zużycia mechaniczne. Dodatkowo prostownica posiada funkcję blokady temperatury, cyfrowy wyświetlacz oraz ruchome płytki, zapewniające równomierny nacisk na każde z pasm włosów.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link