Pendrive z USB OTG – czym jest i kiedy wybrać?

Autor: Anna

Masz smartfon z małą pamięcią? Zapisujesz na nim sporo plików, które wolałbyś na bieżąco zgrywać na pendrive? A może to z pendrive’a chcesz zgrywać dane na telefon? Najlepszym rozwiązaniem może się okazać nośnik pamięci z USB OTG. Przekonaj się, czym jest, i wybierz wyposażony w tę funkcję pendrive w ofercie RTV EURO AGD.

usb on the go

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy i jak działa USB OTG
  2. jak działa pendrive z USB OTG
  3. które pendrive’y z USB OTG warto kupić

Do czego służy i jak działa USB OTG?

USB OTG (On The Go) jest nowoczesną funkcją umożliwiającą podłączanie do sprzętów mobilnych takich jak smartfony czy tablety urządzeń zewnętrznych bez pośrednictwa komputera bądź laptopa. Dzięki niej szybko i łatwo podłączysz do telefonu: klawiaturę, mysz, pendrive, czytnik kart pamięci, dysk zewnętrzny, modem komórkowy i inne.

Przewodowe łączenie komórki czy tabletu z drugim urządzeniem odbywa się poprzez port microUSB – ten, w którym umieszczasz ładowarkę, by uzupełnić akumulator. Warunek stanowi dostępność funkcji USB OTG w samym urządzeniu. Standardowo znajdziesz go w modelach wykorzystujących system operacyjny Windows oraz wybranych z Androidem.

WSKAZÓWKA

Pobierz ze sklepu Google Play i zainstaluj na smartfonie lub tablecie aplikację USB OTG Checker. Dzięki niej szybko i łatwo sprawdzisz, czy funkcja występuje w urządzeniu. Jeśli nie, możesz spróbować włączyć ją po zrootowaniu urządzenia. Uwaga jednak: istnieje ryzyko, że tego typu ingerencja złamie zasady gwarancji tabletu bądź smartfona.

tradycyjna przejściówka usb otg do pendrive’a

Najczęściej do korzystania z funkcji bezpośredniego łączenia urządzenia mobilnego z akcesoriami poprzez USB OTG potrzebna jest przejściówka wyposażona w krótki kabel. Z jednej strony ma wtyczkę microUSB kompatybilną ze smartfonem lub tabletem, z drugiej gniazdo USB typu A.

Jak działa pendrive z USB OTG?

Jeżeli chcesz korzystać z funkcji USB OTG w telefonie bądź tablecie po to, by przesyłać dane z i na nośniki pamięci USB, w tym pendrive’y, wybierz nowoczesny model pendrive’a z USB OTG.

Czym odznacza się takie akcesorium? W przeciwieństwie do klasycznego pendrive’a ma podwójną końcówkę: klasyczne złącze USB do komputera, lecz również microUSB do telefonu i tabletu. To sprawia, że nie potrzebujesz przejściówki, aby przenosić dane pomiędzy nośnikiem pamięci USB a urządzeniem multimedialnym.

Dobry pendrive z USB OTG jest mały i mobilny, dopasowany do urządzenia, do którego go podłączasz. Sprawdza się np. w sytuacji, w której na tablecie czy smartfonie zostało nagranych tyle plików i zainstalowanych tak wiele aplikacji, że zupełnie wyczerpało się miejsce. Pendrive stanowi alternatywę przenoszenia danych na telefon za pomocą karty pamięci, zwłaszcza w podróży, gdy nie masz dostępu do komputera.

Które pendrive’y z USB OTG warto zakupić?

Nagrywanie na pendrive danych z tabletu i telefonu w trakcie podróży jest wygodne dzięki bardzo małemu modelowi Kingston DataTraveler microDUO. Ma aż 64 GB pamięci, o którą rozszerzysz pamięć wbudowaną urządzenia mobilnego. Zapewnia szybki transfer danych z uwagi na zastosowane złącze USB 3.0.

pendrive usb otg kingston data traveler

W atrakcyjniejszej cenie zakupisz pendrive OTG USB Platinet BX-Depo 32GB + microUSB. Odznacza się wtyczką USB 2.0 z maksymalną prędkością zapisu 16 MB/s i ma mniejszą pamięć, bo 32 GB. Wyglądem przypomina klasyczny pendrive, i jako taki również możesz go wykorzystywać.

Inny tani pendrive o podstawowych parametrach to Platinet AX-Depo 16GB microUSB. Występuje w dwóch wariantach pojemnościowych: 16 i 32 GB. Ma złącze USB 2.0 i przesyła dane z prędkością 16 MB/s. Odznacza się atrakcyjnym, modnym niebieskim kolorem.

Do przechowywania dużych ilości danych posłuży Ci pendrive OTG USB SanDisk Ultra Dual M3.0 256GB USB 3.0 + microUSB. Podobnie do modelu Kingstona jest mały i tylko nieznacznie wystaje poza obudowę urządzenia mobilnego. Jest bardzo elegancki, nowoczesny. Ma aż 256 GB pamięci i korzysta z nowoczesnego USB 3.0.

Obejrzyj wszystkie pendrive’y z funkcją USB OTG dostępne w RTV EURO AGD i znajdź nośnik pamięci, który wykorzystasz w pilnych sytuacjach, także podczas podróży. Przekonaj się też, jak wybrać maksymalną prędkość odczytu i zapisu pendrive'a, aby zyskać model o wysokiej wydajności.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów