Najlepsze kino domowe w cenie do 6000 zł

Autor: Joanna

Kino domowe jest bardzo komfortowym rozwiązaniem i potrafi dać masę satysfakcji z oglądania ulubionych filmów. Wiele osób lubi odwiedzać kino, traktując to jako okazję do wyjścia z domu. Często łączy się to z innymi czynnościami, jak obiad lub kolacja w restauracji czy zrobienie zakupów. Z drugiej jednak strony nie zawsze mamy ochotę na specjalny wyjazd tylko i wyłącznie po to, żeby obejrzeć film. Czasem jest nam wygodniej zostać w domu, a do tego idealną opcją będzie właśnie zestaw kina domowego. Pytanie dotyczące wyboru może brzmieć, na co się zdecydować w cenie do 6000 zł?

Zestaw kina domowego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto mieć kino domowe
  2. jakie są dobre zestawy kina domowego

Dlaczego warto mieć kino domowe?

Rodzina ogląda film z zestawem kina domowego

Dziś często zastanawiamy się, jakie kino domowe wybrać, natomiast kiedyś jedyną opcją było odwiedzenie kina poza domem. Dopiero rozwój technologii pozwolił na niesamowite doznania audiowizualne we własnych czterech kątach. Co prawda trudno jest uzyskać identyczne rezultaty, jednak kupując kino domowe, z powodzeniem zapewnimy sobie świetną jakość dźwięku oraz obrazu. Oczywiście, o ile postaramy się o odpowiedni telewizor czy na przykład projektor. Z zakupu kina domowego zdecydowanie będziemy zadowoleni. I to niezależnie od tego, czy jesteśmy koneserami i uwielbiamy spędzać niezliczoną liczbę godzin w świecie filmu, czy też zależy nam wyłącznie na okazjonalnym oglądaniu najnowszych hitów.

Dlaczego warto mieć kino domowe? Sam telewizor może być dobrym narzędziem do oglądania filmów i seriali, lecz najlepsze rezultaty uzyskamy dopiero z porządnym zestawem kina domowego. Dźwięk przestrzenny w systemie 5.1 lub 7.1 sprawi, że zauważymy ogromną różnicę i poczujemy się niemal tak, jakbyśmy byli w samym centrum filmowych wydarzeń. Właśnie dlatego inwestycja w dobry zestaw kina domowego może spowodować, że wrażenia płynące z oglądania hollywoodzkich hitów będą o niebo lepsze. Współcześnie opracowano szereg rozwiązań, które tylko polepszają odczucia związane z posiadaniem kina domowego. Wielu użytkowników przyzwyczajonych do takiej jakości niechętnie cofnie się do opcji z samym TV, bez jakichkolwiek udogodnień płynących z faktu posiadania kina domowego.

Jakie kino domowe do 6000 zł wybrać?

Kino domowe

Trudno jest wskazać jeden konkretny przykład, który byłby najlepszym kandydatem na kino domowe marzeń. Zamiast tego lepiej będzie zainteresować się kilkoma różnymi propozycjami, stanowiącymi idealną demonstrację możliwości związanych ze współczesnymi zestawami kin domowych w cenie do 6000 zł. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zacząć wymieniać wartościowe opcje, które z pewnością zainteresują osoby szukające świetnego zestawu w dobrej cenie.

  • Yamaha MusicCast RX-V485, Pure Acoustics NOVA 6 – ten zestaw wyróżnia się wyjątkową łatwością użytkowania, co ma znaczenie dla wielu potencjalnych użytkowników. Znajdziemy tu 5.1-kanałowy amplituner AV, który jest kompatybilny z MusicCast Surround. Dość oczywistą rzeczą jest to, że kupując zestaw kina domowego, pragniemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym. W tym przypadku zyskamy Standard DTS-HD Master Audio, który sprawi, że będziemy mogli cieszyć się doskonałym dźwiękiem przestrzennym. Ma na to wpływ obsługa do 7.1 niezależnych kanałów o częstotliwości próbkowania 96 kHz. Maksymalna moc wyjściowa zestawu to 725 W. Do tego dostępny jest korektor dźwięku, a także regulacja wysokich i niskich tonów. Z dodatkowych funkcji warto wymienić na przykład możliwość sterowania za pomocą smartfona.
  • Onkyo HT-S5915 – liczba kanałów zestawu wynosi 7.1, a maksymalna moc wyjściowa to 740 W. Należy wspomnieć o Dolby TrueHD, co pozwala na dźwięk w wyjątkowo dobrym wydaniu. Możliwość wykorzystywania technologii Bluetooth przekłada się na wygodę użytkownika. Łatwa i szybka transmisja muzyki w sposób bezprzewodowy daje możliwość skorzystania z kolekcji utworów znajdującej się na przykład na smartfonie czy laptopie. Warto mieć takie rozwiązania, ponieważ sprawia to, że częściej używamy zestawu kina domowego. Dźwięk wysokiej jakości nie musi ograniczać się wyłącznie do oglądania filmów.
  • Denon AVR-X1600H, Wilson RAPTOR 7/1/VOCAL – to amplituner i kolumny dla wymagających. Liczba kanałów to 7.2. Na dekodery dźwięku wielokanałowego składają się: Dolby Atmos, Dolby Surround, Dolby TrueHD, DTS:X, DTS-HD Master Audio, DTS Neural:X, DTS Virtual:X. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala podłączyć zestaw do naszej sieci domowej, więc możliwe będzie korzystanie z bogatej oferty usług internetowych. Wiele osób ucieszy funkcja AirPlay. Jest to strumieniowe przesyłanie muzyki z takiego sprzętu, jak iPod, iPhone czy iPad. Tego typu wygoda jest bardzo przyjemnym dodatkiem, ponieważ łatwe i bezprzewodowe przesyłanie muzyki z innych urządzeń zawsze raduje. To nie tylko sprzęt do oglądania filmów, lecz także słuchania ulubionych utworów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link