Data publikacji: 29 października 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak nauczyć dziecko bezpiecznie sterować dronem?

Poleć znajomemu Drukuj

Postanowiłeś kupić swojemu dziecku drona? Ta zabawka może być świetnym źródłem rozrywki i sposobem na opanowanie wielu umiejętności. Drony dla dzieci uczą myślenia przestrzennego, rozwijają koordynację ruchów, a także w praktyce uczą zasad fizyki. Jednak aby latanie dronem było dobrą zabawą, trzeba nauczyć dziecko bezpiecznie z niego korzystać. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Mężczyzna uczy córkę sterowania dronem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czy drony dla dzieci są bezpieczne i jak wybrać odpowiedni,

- jakich zasad bezpieczeństwa trzeba nauczyć młodego operatora drona,

- jak przygotować się do zabawy minidronem i o czym pamiętać,

- jak nauczyć dziecko sterowania.

Drony dla dzieci – jak wybrać bezpieczny model?

Dron dla dzieci UGo VGA FenZdalnie sterowane, latające zabawki – czyli miniaturowe drony dla dzieci – mogą sprawić najmłodszym mnóstwo frajdy. Jednak pilotowanie drona to też duża odpowiedzialność, a niewłaściwe korzystanie z tych pojazdów może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować z tej zabawki – rodzic musi po prostu wykazać się zdrowym rozsądkiem i nauczyć dziecko, jak korzystać z drona bezpiecznie.

Ważny jest również model drona, jaki oddajesz w ręce dziecka. Im większy, bardziej zaawansowany sprzęt, tym większa odpowiedzialność związana ze sterowaniem takim pojazdem. Dlatego chcąc kupić go jako prezent dla dziecka, zdecyduj się na lekki i mały dron – więcej wskazówek znajdziesz w artykule Najlepsze drony dla dzieci – jaki model wybrać na prezent na mikołajki.

Latanie dronem – zasady bezpieczeństwa.

Zanim zabierzesz dziecko na jego pierwszą lekcję latania dronem, upewnij się, że zadbałeś o wszystkie kwestie bezpieczeństwa. Wybierz odpowiednie miejsce – nauka sterowania dronemzawsze powinna odbywać się na zewnątrz, na otwartej przestrzeni, z dala od drzew, słupów elektrycznych czy latarni. Znajdź miejsce z dala od zabudowań oraz osób, które przez przypadek mogłyby wejść w bezpośredni kontakt z dronem.

Miejsca, w których latanie dronem jest niedozwolone, to:
  • okolice lotnisk – zabawa w pobliżu lotniska jest zawsze bardzo złym pomysłem. Nie tylko może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem, ale też dotkliwą grzywną,
  • tereny zabudowane – nie pozwalaj dziecku na latanie dronem ponad i między budynkami, w pobliżu dróg, drzew i latarni. Najbezpieczniej będzie wybrać miejsce 100 metrów od zabudowań,
  • wszędzie tam, gdzie naruszałby prywatność – zarówno innych osób, jak i przedsiębiorstw,
  • 150 metrów nad ziemią – latać dronem można tylko do tej wysokości. Przestrzeń powyżej jest zarezerwowana dla samolotów!

WARTO WIEDZIEĆ

Pamiętaj, że drony dla dzieci są przeznaczone do zabawy pod okiem dorosłego. Odpowiedzialność za uszkodzenia i wypadki w trakcie latania dronem zawsze spoczywa na dorosłym opiekunie!


Proponowane produkty:
Hubsan X4 H501A + nadajnik <%– –%>
Hubsan H502E X4 Desire Cam <%– –%>
Hubsan X4 H216A <%– –%>
Hubsan X4 H501S (czarny) <%– –%>
Hubsan H107D+ <%– –%>

Przed startem – o czym musi pamiętać operator drona?

Chłopiec z tatą podczas nauki latania dronemOd czego zacząć naukę latania dronem? Zanim pozwolisz dziecku chwycić za pilot i unieść zabawkę w powietrze, przeczytajcie wspólnie instrukcję obsługi. W przypadku dronów lepiej jest dobrze poznać urządzenie przed uruchomieniem, niż testować je metodą prób i błędów. Wyjaśnij dziecku, jak działa dron – prostymi słowami wytłumacz sposób budowy i działania, dając młodemu operatorowi możliwość zadawania pytań.

Zanim uruchomicie drona po raz pierwszy:
  • naucz dziecko zachowywać bezpieczną odległość od drona – jeśli straci kontrolę nad pojazdem, dron może przewrócić albo pokaleczyć operatora,
  • wyjaśnij, że podczas sterowania dronem nie wolno tracić urządzenia z pola widzenia,
  • sprawdźcie stan techniczny zabawki,
  • jeśli korzystacie z drona z kamerą, takiego jak UGo VGA Fen, upewnijcie się, że w pamięci jest miejsce na nagranie albo że jest połączony ze smartfonem.

WSKAZÓWKA

W razie utraty kontroli nad dronem nie wolno chwytać go rękami – jeśli śmigła są w ruchu, może się to skończyć skaleczeniem.

Sterowanie dronem dla dzieci – jak pomóc dziecku w nauce?

Podczas nauki latania dronem przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość. Przygotuj też dziecko na to, że opanowanie tej umiejętności będzie wymagało wielu prób. Pamiętaj, że sterowanie dronem ma być dla niego zabawą – jeśli stresujesz się, że początkujący operator może rozbić pojazd, na początek wybierz niedrogi, mały dron, którego nie będzie Ci szkoda.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas