Inteligentna odzież – co warto o niej wiedzieć?

Autor: Sara

Gdy mówimy o inteligencji, najczęściej przychodzi nam na myśl cecha jakiejś osoby. Jednak inteligentny może być nie tylko człowiek. Już od jakiegoś czasu do języka przeniknęło wyrażenie „inteligentny dom”. Określa ono różne udogodnienia otrzymywane przy pomocy nowych technologii, dzięki którym zwiększa się przede wszystkim bezpieczeństwo domowników. Rola nowoczesnych technologii jest dziś w naszym życiu bardzo duża i będzie się tylko zwiększać. Połączenie smartfonów z niewielkimi urządzeniami, np. wielofunkcyjnymi zegarkami, to tylko jeden z takich przykładów.

Alpinista chodzący po zaśnieżonym szczycie, korzystający z inteligentnej odzieży.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co warto wiedzieć o inteligentnej odzieży
  2. jaka inteligentna odzież może się przydać
  3. które modele takiej odzieży warto kupić

Odzież inteligentna – co to takiego?

Mężczyzna na plaży w inteligentnej czapce, korzystający ze smartfona.

Technologia dociera już nawet do najbliższej ciału materii, czyli odzieży. Czym jest odzież inteligentna? Osoby, które nie mają pojęcia, co to takiego, mogą mieć skojarzenia z gadżetami superbohaterów – i właściwie nie jest to tak dalekie od prawdy, jak mogłoby się wydawać. Inteligentna odzież nie jest oczywiście jeszcze w takim stopniu zaawansowana jak przeróżne kostiumy komiksowych postaci. Jednak w pewnym sensie może ona dawać naprawdę ogromne możliwości. Jak na razie największym powodzeniem cieszy się inteligentna odzież sportowa. Zaliczamy do niej przede wszystkim kurtki i spodnie, ale poza tym też: rękawiczki, kamizelki, a nawet czapki i szaliki czy wkładki do butów. Można łatwo się domyślić, że te części garderoby są niezbędne przy okazji uprawiania sportów zimowych. Odzież inteligentna i aktywna jest naprawdę przydatna na stoku czy podczas górskich wspinaczek.

Oprócz tego może z powodzeniem służyć podczas pracy w ekstremalnych temperaturach. Wiadomo, że są osoby, które muszą pracować niezależnie od warunków atmosferycznych. Ich ciało jest narażone szczególnie w mroźne dni, dlatego odzież inteligentna może skutecznie uchronić przed wychłodzeniem oraz sprawić, że wykonywana praca będzie sprawna i wydajna.

Co prawda odzież inteligentna wiąże się z pewnym wydatkiem, ale można to potraktować jako inwestycję. Takie ubrania – chociażby rękawiczki czy czapki z dodatkowym ogrzewaniem – mogą uchronić od problemów zdrowotnych, zwłaszcza tych najczęściej doskwierających w czasie jesiennych i zimowych miesięcy. Odpowiednio dogrzane ciało jest także o wiele bardziej odporne na skutki zmęczenia, odczuwane podczas uprawiania sportów zimowych. Warto wziąć to pod uwagę. Technologia może wydatnie pomóc w ekstremalnych warunkach, dlatego zakup inteligentnej odzieży, którą da się nabyć w coraz bardziej przystępnych cenach, jest świetnym rozwiązaniem.

  • 699 zł
  • 619 zł
  • 659 zł
  • 659 zł
  • 659 zł

Jaka odzież inteligentna może się przydać?

Męzczyzna zdobywający zimą górski szczyt, korzystający z bielizny termoaktywnej.

Do przydatnej odzieży inteligentnej zaliczają się przede wszystkim spodnie, kurtki oraz rękawiczki. Jednak w wielu sytuacjach znakomitą propozycją będzie bielizna termoaktywna. Godny polecenia jest chociażby GLOVII GXBL Ogrzewany zestaw bielizny termoaktywnej, który działa w oparciu o wydajną baterię litowo-jonową. Dzięki wykonaniu elementów grzewczych z włókna węglowego, bielizna jest niezwykle trwała i odporna, a emitowane przez nią fale podczerwieni mają właściwości prozdrowotne. Tkanina została zrobiona z nylonu i wzbogacona mieszanką poliestru i elastanu. W zależności od trybu pracy baterii, zestaw może wydajnie pracować przez dwie, cztery lub sześć godzin i ogrzewać barki, brzuch, lędźwie oraz kolana.

Jeżeli ktoś chce kupić ogrzewaną kurtkę, to może wybrać produkt GLOVII GTMBL Ogrzewana kurtka męska. Kurtka może być z powodzeniem noszona jak zwyczajne okrycie, ale jej właściwości wcale standardowe nie są. Element grzewczy jest wykonany z wytrzymałego włókna węglowego i emituje moc 10 W. Dzięki temu, że jest on umieszczony na barkach i klatce piersiowej, ciepło rozchodzi się równomiernie po ciele. Nylon, z którego została wykonana kurtka, jest odporny na deszcz. Regulacja trybu pracy wiąże się dopasowywaniem temperatury grzania, co jest bardzo wygodne. Zaletą tej kurtki są także liczne pojemne kieszenie.

Nie tylko na stok, lecz i na motocykl lub do pracy można (a właściwie trzeba) zabrać ze sobą rękawice. W tym trzecim przypadku przydadzą się na przykład GLOVII Ogrzewane rękawice robocze. Zostały one wykonane z mieszanki poliestru i PVC, z dodatkiem mikrofibry. Niezawodny element grzewczy działa dzięki wydajnej baterii litowo-polimerowej. Jest on umieszczony wokół wszystkich palców, co sprawia, że ciepło rozchodzi się równomiernie i zapewnia przyjemne uczucie nawet w zimne dni. Kciuk i palec wskazujący są szczególnie chronione w tym modelu ogrzewanych rękawic.

Nieodzowny w wielu sytuacjach jest szalik. Co ciekawe, odzież inteligentna to również ten kojarzący się z przyjemnym ciepłem element garderoby. GLOVII GA1W Ogrzewany szalik działa w oparciu o powerbank z wyjściem USB. Element grzewczy jest też umieszczony w takim miejscu, aby ciepło rozchodziło się na wszystkie strony z jednakową intensywnością.

Warto wspomnieć także o czymś, o czym nie było jeszcze mowy. GLOVII GHBM Ogrzewany kaptur uniwersalny spełnia nie tylko zadania typowego kaptura, czyli chroni przed zimnem, ale ponadto sam emituje ciepło. Dzięki temu uszy i szyja są świetnie dogrzane, co zapobiega ryzyku przewiania i w konsekwencji chroni przed chorobami.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link