Hillmann – bezpieczne węże do kuchenek gazowych

Autor: Joanna

Kuchenki gazowe są wygodne w użytkowaniu, wydajne, a przede wszystkim ekonomiczne. Jeśli jednak zaniedbasz kwestie bezpieczeństwa na etapie montażu, może dojść do tragicznego wypadku. Aby zapobiec rozszczelnieniu, do podłączenia kuchenki możesz wybrać wąż do gazu marki Hillmann, który spełnia najnowsze, rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Prawidłowe podłączenie kuchenki gazowej może uchronić Cię przed nieszczęśliwym wypadkiem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie ryzyko wiąże się z rozszczelnieniem przyłącza gazowego,
- jakie normy bezpieczeństwa obowiązują przy podłączeniu kuchenki gazowej,
- czym charakteryzują się elastyczne węże do gazu marki Hillmann.

Nieszczelne przyłącza gazowe – czym ryzykujesz?

Ze względów bezpieczeństwa, należy regularnie sprawdzać szczelność przyłącza gazuNieszczelne przyłącze gazu w kuchni stwarza ryzyko pożaru albo wybuchu. Nawet jeśli Twoja kuchenka została prawidłowo zamontowana i przyłączona do instalacji gazowej, wciąż istnieje niebezpieczeństwo rozszczelnienia.Ryzyko dotyczy także współczesnych, elastycznych przyłączy gazu. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie sprawdzać szczelność instalacji gazowej, a węże do gazu po terminie gwarancji wymieniać na te spełniające najnowsze normy bezpieczeństwa.

Podłączenie kuchenki gazowej – normy bezpieczeństwa

Współczesne standardy bezpieczeństwa, które obowiązują w całej Unii Europejskiej, są bardzo rygorystyczne. Produkty marki Hillmann są zgodne z ustanowioną w 2010 roku normą EN 14 800, dotyczącą stosowania elastycznych węży metalowych do podłączania urządzeń gazowych. 

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj, że rygorystyczne standardy bezpieczeństwa dla przewodów gazowych zostały wprowadzone w 2010 roku. Wąż do kuchenki gazowej zakupiony przed wprowadzeniem nowych norm może nie być tak bezpieczny. Montowałeś kuchenkę przed 2010 rokiem? Zalecamy wymianę przyłącza gazu do kuchenki na nowy wąż elastyczny.

Na niebezpieczeństwo narażone są między innymi gospodarstwa, w których kuchenka instalowana była bardzo dawno. Urządzenia były bowiem przyłączane do instalacji gazowej „na sztywno”. Stałe przyłącze gazowe uniemożliwiało przesunięcie kuchenki. Ryzyko rozszczelnienia powstawało na przykład podczas samowolnych tąpnieć na terenach górniczych – niewielki ruch kuchenki gazowej powodował pęknięcie rury.
Hillmann to zaufany producent węży do kuchenek gazowych, zangażowany w kwestie związane z bezpieczeństwem. Marka skrupulatnie egzekwuje obowiązujące normy, dzięki czemu masz pewność, że zakupiony wąż do gazu nie ulegnie rozszczelnieniu podczas standardowego użytkowania.
Co ważne, część produktów Hillmann jest objęta aż 10-letnią gwarancją, tak jak np. wąż do kuchenki gazowej z obrotową końcówką HILLMANN AWG008 2m.
Aby upewnić się, że każdy przewód gazowy Hillmann jest stuprocentowo bezpieczny, produkty są poddawane rygorystycznym badaniom, takim jak:
 • badanie starzenia na ciepło,
 • badanie na działanie rozpylanej mgły soli,
 • badanie odporności na korozję pod wpływem działania domowych środków czystości,
 • badanie wytrzymałości na korozję względem kwasu solnego (100 ml kwasu solnego o stężeniu 4%),
 • badanie na obciążenie skręcające i zdolność gięcia,
 • rozciąganie oraz na wytrzymałość wewnętrzną.

Polecane węże do gazu
 • 159,99 zł
 • 159,99 zł
 • 159,99 zł
 • 199,99 zł
 • 139,99 zł

Przewody gazowe marki Hillmann – charakterystyka

Jeśli masz zamiar wymienić lub zainstalować nowe przyłącze gazowe w swojej kuchence, możesz stanąć przed dylematem, czym kierować się przy wyborze. Od jakości węża gazowego zależy bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny, dlatego lepiej będzie na nim nie oszczędzać.
Marka Hillmann oferuje produkty wytwarzane w Polsce z solidnego materiału, wielokrotnie badane pod kątem szczelności. Część węży elastycznych jest objęta aż 10-letnią gwarancją. Te modele charakteryzują się nie tylko większą wytrzymałością, ale też łatwiejszą eksploatacją i konserwacją.
Przewody elastyczne do gazu składają się z kilku warstw wzmacniających i chroniących wąż przed uszkodzeniami, a zewnętrzna powłoka z PCV ułatwia czyszczenie. Przewód nie przerwie się nawet przy intensywnym zginaniu czy skręcaniu. Co więcej, przyłącza są wyposażone w obrotowe, uszczelnione końcówki, ułatwiające całkowicie bezpieczny montaż.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link