Data publikacji: 19 grudnia 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaką lodówkę kupić? Wybierz najlepszą lodówkę!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Na co powinno się zwrócić uwagę kupując lodówkę?

W ofercie sklepu EURO znajdziesz ponad 750 modeli lodówek. Stajesz więc przed dylematem: która lodówka jest najlepsza? Jaką lodówkę kupić?


Podstawowe cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania dobrej lodówki:

 • rozmiar lodówki
 • lodówka z zamrażalnikiem, czy lodówka bez zamrażalnika
 • sposób ulokowania zamrażalnika w chłodziarce
 • sposób otwierania drzwi
 • rozmieszczenie półek i  ich rodzaj
 • klasa energetyczna lodówki
 • liczba termostatów
 • kolor lodówki
 • przydatne funkcje, jak Wakacje
 • system No frost
 • rozwiązania antybakteryjne w lodówce

Proponowane Towary:

Samsung Grand RL58GPEMH
Samsung RB29FERNCSS
Lodówki

Samsung RB29FERNCSS

1 999 zł 1 799 zł
Zobacz więcej   
Samsung RB31FERNBSS
Samsung RB31FDRNDSA
Bosch KGV36KL32
Lodówki

Bosch KGV36KL32

1 699 zł 1 550 zł
Zobacz więcej   

Rodzaje lodówek i ich wielkość

Lodówka z zamrażarką

Na co zwrócić uwagę dobierając gabaryty lodówki? Na przestrzeń w lodówce należy przeznaczyć 120-130 litrów pojemności chłodziarki na jedną osobę plus 30 litrów na każdą następną. Jeżeli więc w Twojej rodzinie są 4 osoby, lodówka powinna mieć co najmniej 210 litrów pojemności samej chłodziarki. Do tego dochodzi pojemność zamrażarki, która zależy już wyłącznie od ilości mrożonek, które chcesz w niej przechowywać. W najmniejszej 18-litrowej zmieścisz pojemnik z lodami i pojemnik na lód, w największej nawet kilkadziesiąt kilogramów mrożonych owoców.
Najczęściej wybierane rozwiązanie to zamrażalnik z szufladami i osobnymi drzwiczkami umieszczony na dole lodówki.
Zamrażalnik z szufladami

Lodówki jednodrzwiowe

Najprostsze i najtańsze są lodówki jednodrzwiowe z zamrażalnikiem wbudowanym wewnątrz. Pojemność chłodziarki w lodówce o wysokości 85 cm, którą możesz zabudować pod blatem kuchennym, wyniesie około 100 litrów, zaś w lodówce o wysokości 130 cm około 160 litrów. Nie jest to dużo, dlatego mała lodówka będzie dobra do domku letniskowego na działce, do biura lub dla osób samotnych. Możesz też kupić małą lodówkę bez zamrażalnika, nie będziesz mógł wtedy przechowywać mrożonek, ale pojemność chłodziarki znacznie się zwiększy. 

 

Mała lodówka z wewnętrznym zamrażalnikiem to dobre rozwiązanie do domku letniskowego.
Mała lodówka z wewnętrznym zamrażalnikiem

 

Nieduża chłodziarka pozbawiona zamrażalnika to dobre rozwiązanie do kuchni w biurze.
Nieduża chłodziarka pozbawiona zamrażalnika

Lodówka z zamrażalnikiem na górze


Gdy zamrażalnik jest na górze, w lodówce jest więcej miejsca na świeże produkty niż w modelach z zamrażalnikiem umiejscowionym na dole. Jednak górna zamrażarka najczęściej będzie średniej wielkości, wyposażona w jedną lub dwie półki oraz czasami balkoniki na drzwiach. Do takiej lodówki musisz schylać się, wkładając coś lub wyjmując z chłodziarki, wygodnie natomiast korzystać z zamrażalnika. 

 

Gdy zamrażalnik umieszczony jest na górze, masz łatwy dostęp do jego zawartości.
Zamrażalnik umieszczony na górze

Lodówki z zamrażalnikiem na doleBardziej popularne są lodówki, w których zamrażarka znajduje się na dole urządzenia. Komfortowo, bez schylania, możesz korzystać z chłodziarki, najczęściej wyciągane produkty są na wysokości wzroku. Do nisko położonej zamrażarki zaglądasz natomiast sporadycznie. W zamrażarce przeważnie znajdują się szuflady, które można łatwo wysunąć lub uchylić, gdy chcesz coś wyjąć.  Kupując wysoki model zwróć też uwagę, czy większość domowników będzie mogła swobodnie sięgać do najwyższych półek.

 

Obecnie najpopularniejsze są lodówki, w których umieszczony na dole zamrażalnik zaopatrzony jest w dwie lub trzy szuflady.
Zamrażalnik umieszczony na dole

Lodówki dwudrzwiowe

Jeżeli korzystasz z dużych ilości mrożonych produktów, zwróć uwagę na lodówkę dwudrzwiową z osobną komorą zamrażalnika. Taki większy  zamrażalnik może znajdować się poniżej lub powyżej komory chłodziarki.  Dwudrzwiowe lodówki mają zazwyczaj także dużą pojemność chłodziarki, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny, która przechowuje zakupy robione raz na tydzień.

Lodówki side by side

Nowością na rynku są największe lodówki typu side by side. Najczęściej mają obok siebie dwoje drzwi otwieranych od środka na zewnątrz, za którymi umieszczone są osobno chłodziarka i zamrażarka. W większości modeli zamrażarka znajduje się po lewej a chłodziarka po prawej stronie. Są największymi urządzeniami chłodzącymi, których pojemność całkowita może sięgać nawet 550 litrów. Często posiadają kostkarkę do lodu lub filtr wody. Ponieważ są to urządzenia wysokie i dużo szersze niż tradycyjna lodówka, wybierz je, gdy masz dużą kuchnię. Obecnie są to najdroższe lodówki. 

 

Lodówka typu side by side jest dużo szersza i dzięki temu pojemniejsza od tradycyjnej.
Lodówka typu side by side

Lodówki bez zamrażalnika

Jak wspomnieliśmy, istnieje grupa lodówek bez zamrażalnika. Najczęściej są to nieduże modele o wysokości od 50 do 130 cm, które są dobrym wyborem dla osób potrzebujących niedużej chłodziarki. Coraz częściej pojawiają się także nowoczesne, wysokie modele (180 cm). Są wybierane jako dodatek do wolnostojącej zamrażarki, która znajduje się w piwnicy lub spiżarni.

 

Lodówka bez zamrażalnika jest coraz częściej uzupełnieniem dużej zamrażarki stojącej w spiżarni.
Lodówka bez zamrażalnika

Poniżej w tabeli zebraliśmy wszystkie opisane dotychczas cechy lodówek wolnostojących:

 

Położenie zamrażarki Wewnątrz Na górze Na dole Side by side Brak
Wysokość 82-130 cm 120-180 cm 130-202 cm 170-195 cm 50-186 cm
Szerokość 50-60 cm 50-86 cm 50-70 cm 85-90 cm 45-60 cm
Głębokość 55-60 cm 60-75 cm 60-75 cm 62-80 cm 46-65 cm
Pojemność całkowita
100-240  litrów 140-400 litrów 150-500 litrów 320-550 litrów 47-355 litrów
Pojemność zamrażarki 18-50 litrów 30-140 litrów 50-160 litrów 160-200 litrów brak

Pamiętaj także o tym, że możesz do lodówki dokupić osobną wolnostojącą zamrażarkę, którą ustawisz na przykład w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki pojemności dochodzącej nawet do kilkuset litrów, możesz przechowywać bardzo duże zapasy żywności: sezonowe owoce, mięso lub gotowe potrawy. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Półki w lodówce

Rodzaje półek w lodówce:
 • szklane,
 • druciane,
 • z tworzywa sztucznego.

Wybierając lodówkę, musisz też podjąć decyzje dotyczące wyglądu jej wnętrza. Jest to ważne, ponieważ wpłynie na komfort użytkowania sprzętu. Po pierwsze, zwróć uwagę na znajdujące się w chłodziarce półki. Najlepsze są szklane, ponieważ przewrócony, otwarty jogurt lub sok zatrzyma się tylko na jednej półce i nie zaleje żywności leżącej na niższych poziomach. Łatwo jest je umyć, a tym samym utrzymać czystość w lodówce. Wykonane są z hartowanego szkła, odpornego na pęknięcia, zarysowania oraz wytrzymującego kilkukilogramowe obciążenie, jakie daje wstawiony do lodówki duży garnek z zawartością. Półki druciane są tańsze, ale rozlany płyn zabrudzi wszystkie niższe poziomy. W większości modeli lodówek można regulować wysokości półek, niekiedy można je też składać lub pochylać, co pozwala na łatwiejszą aranżację wnętrza. 

 

Najbardziej praktyczne są półki szklane. Dobrze, jeśli ich rozmieszczenie można zmieniać w szerokim zakresie. Dotyczy to również balkoników na drzwiach.
Półki szklane

Jeżeli zdecydowałeś się na lodówkę z szufladami w zamrażarce, najlepiej, aby były one przezroczyste i wysuwane. Gdy są przezroczyste, nie musisz wysuwać półki, żeby sprawdzić, co na niej leży. Krócej szukasz mrożonek. Jeżeli półka jest dodatkowo wysuwana, wygodnie i łatwo sięgniesz po produkty, które znajdują się głęboko z tyłu. Najczęściej w zamrażarce są dwie albo trzy szuflady.

 

Przezroczyste szuflady zamrażalnika są bardzo praktyczne. Nie musisz ich wysuwać, by sprawdzić co zawierają.
Przezroczyste szuflady

Liczba agregatów

Cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki, jest liczba agregatów oraz termostatów w urządzeniu. Agregat jest „sercem” lodówki, które powoduje schłodzenie wnętrza chłodziarki i zamrażarki. Termostat zaś odpowiada za regulację temperatury w całym urządzeniu. 

Termostaty w lodówce

Najczęściej spotykane są lodówki z jednym agregatem oraz jednym termostatem. W niektórych modelach występuje drugi agregat, dzięki czemu obie części pracują niezależnie. Takie modele mają również dwa termostaty, możesz zatem osobno ustawić temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki, a także wyłączyć samą zamrażarkę do rozmrożenia.  Zużywają one jednak więcej energii, niż analogiczne modele z jednym agregatem.

Coraz częściej zamiast dwóch agregatów producenci stosują jedynie dwa termostaty, ponieważ jest to oszczędniejsza opcja, mająca przełożenie na cenę sprzętu. Takie rozwiązanie da Ci możliwość osobnego ustawienia temperatury dla części chłodzącej i mrożącej. Zazwyczaj nie możesz natomiast całkowicie wyłączyć jednej części urządzenia.  W niektórych urządzeniach da się wyłączyć jedynie chłodziarkę.

Dwa termostaty mają również inne plusy. Zamrażarka w lodówce z dwoma termostatami ma większą zdolność zamrażania, przez co możesz w niej szybciej zamrozić duże ilości produktów. Dwa termostaty najczęściej można spotkać w lodówkach bezszronowych (system no Frost).

Klasa energetyczna

Każda lodówka pracując 24 godziny na dobę zużywa spore ilości prądu, dlatego powinieneś zwrócić dużą uwagę na jej klasę energetyczną. Klasy podawane są w skali od A++ do G, gdzie A++ oznacza najbardziej, a G najmniej oszczędne lodówki. Większość urządzeń dostępnych obecnie na rynku ma klasę A lub A+. Pomimo że różnice dobowe w zużyciu prądu są dosyć niskie, w skali roku mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Porównaj zatem wybrane urządzenia w odniesieniu do rocznego zużycia prądu, które w dużych i nieoszczędnych lodówkach może wynosić nawet 700 kWh.

Zamrażarka

Jeżeli chcesz długo przechowywać produkty w zamrażarce powinieneś zwrócić uwagę na klasę zamrażarki. Informuje ona o możliwej do osiągnięcia temperaturze w zamrażarce. Temperatura oznaczona jest w postaci narysowanych gwiazdek. Im więcej gwiazdek, tym niższa temperatura, a przez to dłuższy czas przechowywania produktów spożywczych.

 

Etykieta energetyczna dołączona do każdej lodówki zawiera informacje o efektywności energetycznej, poborze prądu, klasie zamrażarki i hałaśliwości urządzenia.
Etykieta energetyczna
 • Jedna gwiazdka (*) oznacza temperaturę około –6°C. Taka temperatura pozwala na krótkotrwałe przechowywanie zamrożonych produktów, może służyć też do zamrażania kostek lodu.
 • Dwie gwiazdki (**) oznaczają, że zamrażarka utrzymuje temperaturę około –12°C. Można w niej zamrażać kostki lodu i przechowywać mrożonki do 7 dni.
 • Trzy gwiazdki (***) oznaczają temperaturę około –18°C. Przy takiej temperaturze można przechowywać produkty w zależności od rodzaju nawet do 12 miesięcy.
 • Cztery gwiazdki (****) oznaczają temperaturę poniżej –24°C. Temperatura ta przeznaczona do głębokiego mrożenia produktów, które można przechowywać powyżej 1 roku. Niektóre modele mają możliwość ustawienia nawet –32 °C, co daje możliwość bardzo szybkiego i głębokiego zamrażania. Prawie wszystkie modele z zamrażalnikiem położonym na dole lub side by side posiadają trzy lub cztery gwiazdki.

Zamrażarkę charakteryzuje także zdolność zamrażania, która mówi ile kilogramów żywności może ona zamrozić w ciągu doby. Zdolność zamrażania łączy się z liczbą termostatów. Jeżeli lodówka będzie miała jeden termostat, zamrażarka zamrozi 4-7 kg w ciągu 24 godzin, a dwa termostaty mogą zwiększyć tę liczbę do trzech razy. Jeżeli często korzystasz z mrożonek, które są ciągle uzupełniane, zwróć uwagę na ten parametr i wybierz lodówkę z najwyższą zdolnością zamrażania.

Poziom hałasu lodówki

Jeżeli masz aneks kuchenny lub oglądasz w kuchni telewizję, zwróć uwagę także na poziom hałasu wydawanego podczas pracy lodówki. Bardzo ciche lodówki to takie, których poziom hałasu wynosi około 38 dB.

Czas utrzymania temperatury

Wszystkie lodówki są zabezpieczone przed utratą ciepła podczas braku prądu. Mają jednak różny czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania. W zależności od rodzaju lodówki może to być od kilku do kilkudziesięciu godzin. Jeżeli w Twoim domu zdarzają się awarie prądu, zwróć uwagę na ten parametr.

Wyposażenie lodówki

Podczas wybierania lodówki zwróć także uwagę na wyposażenie dodatkowe. Poszczególne modele lodówek mogą się pod tym względem znacznie różnić. Warto więc sprawdzić, czy urządzenie ma pojemniki na kostki lodu, pojemniki na jajka, dzielone pojemniki na warzywa. Wyposażeniem lodówki może też być pojemnik na masło i ser, na pizzę, a w droższych modelach nawet pojemnik próżniowy, w którym przechowywane produkty długo utrzymają świeżość.

Funkcje lodówek ułatwiające obsługę i podnoszące bezpieczeństwo użytkowania

Lodówki o podobnej budowie często różnią się zestawem funkcji wpływających na ich użyteczność. Funkcje specjalne ułatwiają obsługę i są istotne, jeśli od lodówki wymagasz czegoś więcej niż tylko chłodzenia. Przedstawimy najważniejsze z nich. 

Rodzaj sterowania w lodówce

Sterowanie mechaniczne

Stosowane jest w prostych modelach, które mają przeważnie tylko regulację temperatury dla chłodziarki.

Sterowanie elektroniczne

Ten typ sterowania jest praktyczniejszy i wygodniejszy. Daje możliwość dokładniejszego ustawienia wymaganej temperatury, lodówki z takim sterowaniem mają przeważnie elektroniczny wyświetlacz, na którym możesz odczytać wszystkie parametry sprzętu i dodatkowe funkcje lub na przykład bieżącą godzinę, informacje o wymianie filtra wody. Wyświetlacz przeważnie znajduje się na zewnątrz urządzenia. 

Automatyczne rozmrażanie chłodziarki

Ponieważ ręczne rozmrażanie lodówki jest zajęciem uciążliwym, powinieneś wybrać lodówkę z funkcją automatycznego rozmrażania chłodziarki. Dzięki niej szron powstający na tylniej ściance wnętrza chłodziarki samoczynnie jest rozmrażany, a powstająca woda ścieka do pojemnika, skąd wyparowuje. Cały proces nie ma wpływu na temperaturę wewnątrz chłodziarki. Jednak w lodówce takiej, ze względu na obecność szronu i wody powstaje, duża wilgotność, która wpływa na szybsze psucie się żywności.

System No Frost

Najnowocześniejsze modele lodówek są bezszronowe. Specjalny system (No Frost) automatycznie kontroluje poziom wilgotności w chłodziarce i zamrażarce, a dzięki osuszaniu i wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu. Wnętrze lodówki jest wentylowane, a wilgotne powietrze kierowane do specjalnego skraplacza. Dzięki temu, że powietrze jest zawsze suche, na ściankach nie gromadzi się lód. Urządzenia takie są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają rozmrażania. Zmniejszona wilgoć to także przedłużenie czasu przechowywania produktów. 

 

System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu na wewnętrznych ścianach chłodziarki.
System No Frost

Dobrze, jeżeli lodówka wyposażona będzie w wentylator, który powoduje ruch powietrza w chłodziarce. Dzięki niemu schłodzone powietrze rozprowadzane będzie równomiernie, a w całej chłodziarce panuje podobna temperatura. 

 

Wentylator wewnątrz lodówki zapewnia równomierniejszy rozkład temperatury.
Wentylator wewnątrz lodówki

Szybkie chłodzenie i rozmrażanie

Bardzo ważną funkcją jest szybkie chłodzenie. Pozwala ona na prawie natychmiastowe obniżenie temperatury w chłodziarce. Funkcję wykorzystasz w upalne dni, gdy po zakupie większej ilości produktów będziesz chciał je szybko schłodzić. Podobną funkcją jest szybkie zamrażanie. Powinieneś ją włączać dopełniając zamrażarkę nowymi produktami. Dzięki temu ciepłe produkty nie przyczynią się do rozmrożenia znajdujących się już wewnątrz potraw. Szybkie mrożenie powoduje też mniejszy spadek wartości odżywczych i masy produktów. 

Komora zero stopni w lodówce

W nowoczesnych lodówkach coraz częściej znajduje się komora 0°. To specjalna szuflada w chłodziarce lub pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, w której powstaje niższa temperatura niż w pozostałych częściach chłodziarki - najczęściej około 0°C. Dzięki tej temperaturze zatrzymane są procesy biologiczno-chemiczne zachodzące w żywności, co sprzyja dłuższemu przechowywaniu produktów o krótkim czasie przydatności do spożycia, na przykład wędlin, drobiu lub ryb.

Duże lodówki, najczęściej typu side by side, są wyposażone niekiedy w dodatkowe urządzenia, takie jak kostkarka do lodu czy schładzacz do napojów.

 

Dzięki wbudowanej schładzarce do wody zawsze mamy do dyspozycji orzeźwiający napój bez konieczności otwierania lodówki.
Schładzarka do wody

Mini barek w lodówce

Innym rozwiązaniem, dostępnym w najdroższych modelach, są drzwiczki szybkiego dostępu zwane też mini barkiem. Zapewniają one dostęp do produktów umieszczonych na drzwiach lodówki bez konieczności ich otwierania. Zapobiega to podnoszeniu temperatury wewnątrz lodówki i sprzyja oszczędzaniu energii. 

 

Niewielka klapka zapewnia szybki dostęp do produktów umieszczonych na drzwiach lodówki.
Niewielka klapka lodówki

Przydatne funkcje w lodówce

 • Zmiana kierunku otwierania drzwi w lodówce. W większości modeli lodówek drzwi otwierają się z lewej na prawa stronę, jednak w 95% modeli można w prosty sposób zmienić kierunek otwierania drzwi tak, aby otwierały się w drugą stronę. Niektórzy producenci zastrzegają sobie możliwość zamiany drzwi tylko dla serwisu lub osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Nowością na rynku są lodówki z funkcją obustronnego otwierania drzwi.
 • Alarm niedomkniętych drzwi. W większości modeli ta funkcja dotyczy zamrażarki, w niektórych modelach występuje także w przypadku chłodziarki. 
 • Powłoka antybakteryjna. We wnętrzu lodówek tworzy się specyficzne środowisko, ponieważ pozostające na żywności bakterie pomimo niskiej temperatury mnożą się, powodując psucie się jej. Producenci coraz częściej stosują specjalne zabezpieczenia, aby spowolnić ten proces i utrzymać we wnętrzu wysoki poziom higieny. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest powłoka antybakteryjna, która zawiera związki srebra. Uwalniające się z niej jony srebra hamują rozwój bakterii, grzybów i pleśni.
 • Funkcja Wakacje. Po jej włączeniu następuje zmniejszenie mocy chłodziarki. Temperatura w komorze wewnętrznej utrzymywana jest na poziomie około 12°C, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Funkcja pozwala na ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie eliminuje konieczność całkowitego wyłączenia lodówki.

Popularni producenci lodówek:

Przykładowe opinie Klientów EURO o lodówkach

 • Opinia o lodówce Samsung RL58GPEMH:

  „Lodówkę mam od miesiąca.Sprawdza się super. Jest cudna i funkcjonalna.Wszystko działa, jak należy. Pomieści wiele. Córcia częstuje zimną wodą każdego naszego gościa i ma przy tym niebywałą frajdę. Kostkarka też świetna. Moja najładniejsza i największa lodówka, jaką miałam."

 • Opinia o lodówce Liebherr CNsl 3033 Comfort:

  Lodówkę posiadamy już przeszło rok i dopiero teraz skłoniłem się do napisania opinii. Lodówka jest świetna, chłodzi i zamraża szybko, zamrażalnik faktycznie nie oszrania produktów i jest całkiem pakowny. Niestety dla rodziny 3 osobowej pojemność chłodziarki jest nieco za mała (ale to zależy jakimi głodomorami są domownicy). Sama chłodziarka działa jak należy, przechowuje żywność świeżą przez naprawdę długi czas. Problemów z głośnością nie odnotowaliśmy... mógłbym narzekać gdyby mi przyszło spać w kuchni po kłótni z małżonką. Sama lodówka prezentuje się lepiej niż przyzwoicie. Podsumowując: jeśli nie zarabiasz pieniędzy w tempie wyrzucanych pocisków z AK-47 i potrzebujesz dobrej i taniej lodówki, jak najbardziej polecam Liebherr CNsl 3033."

 • Opinia o lodówce Amica FK206.4:

  "Lodowka cicho pracuje, jest dostosowana do moich potrzeb, moze dla 4-ososbowej rodziny bylaby zbyt mala, dla 2 osob jest naprawde ok, waska, zgrabna, nic wiecej nie potrzeba, lekka, wygodna w przestawianiu i ustawianiu."


Podsumowanie

Warto przed zakupem lodówki zapoznać się z opiniami na jej temat. Kupując dobrą lodówkę pamiętaj o dość banalnej kwestii, jaką jest dostęp do gniazdka elektrycznego, zapewniony musi być też odstęp od ściany oraz miejsce na otwarcie drzwiczek.  W większości modeli będziesz miał możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.

Podstawowa decyzja, jaką musisz podjąć przy wyborze lodówki, dotyczy jej wielkości oraz położenia zamrażarki w jej wnętrzu. Wybór rozwiązań jest duży, od małej lodówki podblatowej z zamrażarką wewnątrz urządzenia do bardzo duży model typu side by side, który ma około 190 cm wysokości. 

Pamiętaj, że z wielkością lodówki jest ściśle związana jej pojemność. Jest podawana w litrach, osobno dla chłodziarki i zamrażarki. W danych technicznych sprzętu znajdziesz także informację o pojemności całkowitej urządzenia. Masz duży wybór pojemności sprzętu, gdyż pojemność całkowita zaczyna się od kilkudziesięciu litrów w najmniejszych lodówkach i do kilkuset w największych urządzeniach.

Zwróć także uwagę na funkcje dodatkowe, jakie oferuje producent w swoim urządzeniu. Dla zmniejszenia rachunków za prąd, wybieraj spośród lodówek o jak najwyższej klasie energetycznej. Jeśli interesuje Cię także temat lodówek do zabudwy, przeczytaj ten artykuł.

jaką lodówkę kupić, kupuję lodówkę, najlepsza lodówka, dobra lodówka, jaka lodówka, jak wybrać lodówkę, którą lodówke kupić, którą lodówkę wybrać, lodówki opinie, ceny lodówek, lodówka jaka, jaką lodówkę polecacie, jaką wybrać lodówkę, najlepsze lodówki, jaka lodówka najlepsza

 Masz pytania? Skorzystaj z zakładki "Pytania i odpowiedzi"!

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
39 1
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać

Ostatnio

dodane artykuły

Jak wybrać telewizor?

Chcesz kupić telewizor, ale nie wiesz, na jakie cechy zwrócić uwagę? Zastanawiasz się, jaki rozmiar ekranu będzie odpowiedni? Sprawdź nasz poradnik, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zobacz więcej   

Ranking pralek i pralko-suszarek

Nie wiesz, jaka pralka będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj, które modele cieszą się największą popularnością, i poznaj ich zalety.

Zobacz więcej   

Rewolucja w kręceniu włosów. Test lokówki automatycznej Philips ProCare Auto Curler

Lokówka automatyczna to sprzęt, który może zmienić proste włosy w burzę loków niemalże na każdej głowie. Czy lokówka Philips ProCare Auto Curler również do takich należy? Sprawdź naszą recencję!

Zobacz więcej   

Znajdź nas

 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Do góry