Zakup kabla USB-C – Lightning. Czym powinniśmy się kierować, wybierając ten rodzaj kabla?

Autor: Mariusz

Kabel USB-C – Lightning to świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą w szybki i łatwy sposób łączyć swoje urządzenia w celu ładowania baterii lub przesłania danych. Jest to przewód, który przyda się osobom korzystającym ze sprzętu firmy Apple. Połączenie wtyczki Lightning i USB-C zapewnia szybki przesył danych. Kupując tego rodzaju kabel, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Kabel z końcówką usb-c i lightning na niebiesko-zielonym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest kabel USB-C – Lightning i komu się on przyda
  2. na co zwrócić uwagę podczas zakupu kabla USB-C – Lightning
  3. jaki kabel USB-C – Lightning warto wybrać

Czym jest kabel USB-C – Lightning? Komu się przyda?

telefon podłączony kablem usb-c - lightning do laptopa

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów kabli, które wykorzystują wtyki do różnych typów urządzeń. Przydatnym połączeniem okazuje się przewód ze wtyczkami USB-C – Lightning. Jest to świetna propozycja dla osób, które mają sprzęt firmy Apple, wykorzystujący charakterystyczny typ wtyku. Dlaczego warto kupić przewód łączący w sobie wejście USB-C oraz Lightning?

Jest to przede wszystkim uniwersalny wtyk, który będzie kompatybilny z każdym sprzętem od Apple – iPhonami, iPadami czy iPodami. Druga strona, a więc wtyczka USB-C, to nowy trend wśród wtyczek z serii USB. Wersja C zaczyna powoli zastępować popularne kable z wyjściem micro-USB typu B. Jest to dobry wybór dla osób, które mają sprzęt z wejściem USB-C, np. laptop, i chcą w szybki sposób naładować telefon lub przesłać dane. Ten typ wejścia umożliwia nie tylko połączenie telefonu z komputerami z serii MacBook, ale także ze sprzętem innych producentów. Zarówno wtyczka Lightning, jak i USB-C zapewniają najwyższą jakość oraz ultraszybkie przesyłanie danych z urządzenia na urządzenie. Dodatkowo tego typu kable obsługują funkcję szybkiego ładowania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kabla USB-C – Lightning?

Kupując przewód Lightning – USB-C, warto przyjrzeć się kilku ważnym parametrom, które z pewnością wpłyną na komfort użytkowania. Pierwszym z nich jest niewątpliwie długość przewodu. Ten parametr jest jednym z najważniejszych, ponieważ określa zasięg używania telefonu podłączonego do ładowarki lub komputera. Dzięki dobraniu odpowiedniej długości kabla możemy swobodnie korzystać z naszego telefonu, będąc nawet na drugim końcu pomieszczenia. Najpopularniejsze są kable o długości 2 metrów. Wśród różnych modeli znajdziemy także takie, które mają aż 3 metry. Na rynku dostępne są również kable dużo krótsze – niektóre mają nawet 0,3 metra. Te modele z kolei to dobry wybór dla osób, które chcą wykorzystywać je tylko do przesyłania danych pomiędzy komputerem a innym sprzętem. Jest to także kwestia preferencji – wiele osób woli kable krótsze, które nie będą się plątały podczas użytkowania.

Kolejnym ważnym parametrem jest opcja Fast Charge. Warto zwrócić uwagę na tę cechę, ponieważ wpływa ona znacząco na szybkość ładowania telefonu lub innego sprzętu. Często kable, które obsługują tę opcję, mogą zasilić nasz telefon nawet 2 razy szybciej niż zwykły przewód. Oczywiście, jeśli chodzi o Fast Charge, powinniśmy pamiętać, że głównym źródłem zasilania jest sama ładowarka. Tak więc, jeżeli kupujemy kabel z opcją Fast Charge, powinniśmy mieć ładowarkę wykorzystującą tę funkcję.

Ostatnią cechą, która nie dotyczy wszystkich kabli typu USB-C – Lightning, jednak może być przydatna, jest mnogość przejściówek. Na rynku możemy znaleźć modele tego typu kabli, które mają wbudowane dodatkowe przejściówki, pozwalające na połączenie z urządzeniami o innych wejściach. Jest to świetne rozwiązanie dla osób korzystających z urządzeń różnych producentów, którzy często stosują inne wejścia niż USB-C czy Lightning. Najlepszym rozwiązaniem, które polecamy, jest kabel z załączonymi przejściówkami dodatkowymi, np. do standardowego micro-USB typu B.

Polecane kable iphone/ipad
  • 24,99 zł
  • 59,99 zł
  • 29,99 zł
  • 29,99 zł
  • 34,99 zł

Jaki kabel USB-C – Lightning warto wybrać?

przybliżenie na biały kabel z końcówkami usb-c - lightning

Wybór przewodu USB-C – Lightning to nietrudne zadanie, jeżeli pamiętamy o wspomnianych wyżej parametrach. Dobrze dobrany kabel to gwarancja wysokiego komfortu użytkowania oraz szybkiego przesyłu danych i zasilania urządzenia.

Pierwszym modelem przewodu, który polecamy, jest SBS kabel USB TYP C - Lightning 1 m (niebieski). Kabel dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Ma długość 1 metra oraz jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Apple i tymi, które obsługują wtyczkę USB-C. Drugą propozycją, jeżeli chodzi o kable krótsze, jest Zendure pleciony nylonowy kabel USB-C 1 m (szary). Jest to kabel o oryginalnym designie, ponieważ ma unikatowy splot, który zabudowuje wnętrze przewodu. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Dodatkową funkcją, która może okazać się bardzo przydatna podczas np. podróży, jest możliwość spięcia kabla za pomocą skórzanego paska. Dzięki temu możemy w łatwy i szybki sposób zwinąć kabel i schować go do kieszeni – bez obaw o splątanie. Ostatnią propozycją kabla o długości 1 metra jest Apple USB-C Lightning 1 m. Jest to przewód w klasycznym, białym kolorze, kojarzącym się z produktami firmy Apple. Wykonany jest z najwyższej jakości komponentów.

Godne polecenia są kable o długości większej niż 1 metr. Jednym z nich jest Mophie 409903201 Kabel Lightning USB-C 1,8 m (biały). Ten model jest niezwykle wydajny i odporny na zniszczenia. Mierzy 1,8 metra oraz jest wykonany z elastycznego materiału. Wpływa to znacząco na komfort użytkowania i zapobiega splątaniu. Kolejnym modelem, który polecamy, jest SBS kabel USB TYP C Lightning 2 m (biały). To odpowiednik wcześniej wspomnianego przewodu firmy SBS, jednak w wersji o długości aż 2 metrów; świetny model dla osób, którym zależy na swobodnym korzystaniu ze sprzętu podczas ładowania. Ostatnim i jednocześnie najdłuższym modelem przewodu, który polecamy, jest Xtorm kabel USB-C Lightning 3 m (czarny). Kabel charakteryzuje się unikatowym czarno-białym splotem, który zabudowuje przewód, czyniąc go bardzo wytrzymałym. Jest nieco mniej elastyczny niż kable obleczone materiałem gumowym. Nie ujmuje to jednak jego funkcjonalności oraz odporności na wszelkie uszkodzenia.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link