Trymer do 300zł – przegląd modeli do strzyżenia zarostu. Jak wybrać najlepszy trymer?

Autor: Joanna

Właściwa stylizacja zarostu to niemałe wyzwanie bez zastosowania specjalnych akcesoriów. Dzięki trymerowi można wymodelować nawet najbardziej niesforną brodę, a także przyciąć włosy, nie tylko w nosie i uszach. Sprawdź, jaki trymer do 300 zł warto kupić i czym kierować się przy wyborze!

Mężczyzna przycina zarot na szyi przy pomocy trymera

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić trymer
 2. jaki model do 300zł jest najlepszy
 3. czym kierować się przy zakupie urządzenia

Dlaczego warto kupić trymer?

Mężczyzna uzywa trymera do uszu

Trymer to urządzenie do modelowania zarostu na brodzie, strzyżenia wąsów i bokobrodów, a także skracania owłosienia w innych częściach ciała, jak nos czy uszy. Narzędzie pozwala nie tylko na jednopoziomowe skracanie włosów, ale również umożliwia różnorodne wariacje w zakresie stylizowania zarostu dzięki wielu możliwościom ustawień ostrzy. Trymer służy przede wszystkim do przycinania, dlatego z powodzeniem można go również wykorzystać przed goleniem na gładko, jako akcesorium pomocnicze, przede wszystkim w sytuacji, kiedy broda jest dość długa. Taki zabieg znacznie skróci niesforne owłosienie i ułatwi nakładanie żelu czy pianki do golenia. Usprawni też prowadzenie maszynki, co bez takiego manewru byłoby czasochłonne. Pomimo że głowica trymera wyposażona jest w rządki tnących nożyków, urządzenie nie stwarza zagrożenia dla ciągłości skóry. Zarówno pod względem działania, jak i konstrukcji trymery łudząco przypominają maszynki do włosów, szczególnie trymery przeznaczone do stylizowania brody, takie jak Philips BT7205/15.

Wyposażone w ostrza oraz różnorodne nakładki pozwalające na dostosowanie długości i szerokości cięcia trymery różnią się jednak od maszynek pod wieloma innymi względami. Rynek oferuje szeroki asortyment trymerów zróżnicowanych pod względem budowy, parametrów technicznych oraz dodatkowych funkcji, co zwykle przekłada się na cenę produktu. Trymer do 300 zł zwykle oferuje więcej niż tańsze modele. Najczęściej można spodziewać się wielu możliwości ustawień ostrzy, różnorodnych nasadek modelujących i szczoteczki do czyszczenia, wysp antypoślizgowych umieszczonych na rękojeści sprzętu czy wysokiej wydajności baterii i zasilania akumulatorowo-sieciowego, aby można było korzystać z trymera również w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej.

Polecane trymery
 • 299 zł
 • 279 zł
 • 49,99 zł
 • 99,99 zł
 • 599 zł

Jaki trymer do 300 zł wybrać?

Barber strzyże brodę mężczyźnie

Trymer do 300 zł powinien być przede wszystkim solidnie wykonany, wytrzymały i komfortowy w użyciu. Aby efekty jego pracy były zadowalające, przed zakupem warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną urządzenia i kilka niezbędnych funkcji, takich jak:

 • zakres długości strzyżenia – im większy zakres regulacji, tym więcej możliwości strzyżenia brody. Przykładowo Philips BT3226/14 posiada ich 20, natomiast Braun BT5260, wyposażony jest aż w 39 poziomów. Takie liczby pozwolą na komfortowe i dowolne modelowanie bez konieczności lawirowania kilkoma nakładkami. Dużym ułatwieniem są automatyczne programy, jak nasadka kilkudniowego zarostu, która pozwala w szybki sposób przyciąć brodę bez ryzyka zbyt mocnego lub słabego przystrzyżenia. Taką funkcję posiada np. Panasonic ER-GC63-H503;
 • rodzaj ostrzy – trymery do 300 zł posiadają najwyższej klasy tworzywo, jak tytan czy stal nierdzewna. Takie rozwiązanie jak w Braun BT5060 to nie tylko gwarancja skutecznego strzyżenia, ale też długotrwały efekt. Warto także zwrócić uwagę na obecność mechanizmu samoostrzącego, który gwarantuje długą żywotność;
 • wodoodporność, która pozwala na szybkie i łatwe mycie trymera po zakończeniu pracy bez obaw o zniszczenie;
 • wymienne końcówki ułatwiające wyrównywanie całości zarostu czy docinanie włosów w trudno dostępnych miejscach;
 • system odprowadzania ściętych włosów, dzięki któremu można zapomnieć o bałaganie po zabiegu.

Jak modelować zarost przy użyciu trymera?

Estetycznie wyglądająca broda czy zadbany wąsik pod nosem to specjalność barbera. Jednak przy pomocy trymera wiele zabiegów pielęgnacyjnych można wykonywać w domu. Trymer do 300 zł na pewno będzie pomocnym akcesorium. Pierwszym krokiem w stylizacji jest zaplanowanie kształtu zarostu do typu twarzy i osobowości właściciela. W dalszym etapie należy umyć brodę, dokładnie ją wysuszyć i rozczesać kartaczem, czyli szczotką do zarostu. Szczotkowanie dodatkowo pozwoli pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu skóra zostanie kompleksowo oczyszczona. Na etapie wyboru długości strzyżenia nowicjuszom polecane są wyższe pozycje, które w razie potrzeby można zmniejszyć. Minimalizuje się wówczas ryzyko zbytniego przycięcia brody. Trymer należy przesuwać od górnej części bokobrodów w dół, a później od podstawy szyi do podbródka. Warto robić często przerwy i oceniać kształt zarostu. Można również w międzyczasie przeczesać włosy, aby uwidocznić i pozbyć się tych odstających, niedociętych i ominiętych. W okolicy nosa lub wokół ust warto używać nasadek precyzyjnych, które nadadzą charakteru stylizacji i podeślą jej styl.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link