Tabletki do zmywarki: jakie wybrać? Rodzaje i ranking

Autor: Joanna

Wiele osób nie wyobraża sobie nowoczesnego mieszkania bez zmywarki do naczyń. Aby cieszyć się tym sprzętem jak najdłużej, trzeba o niego dbać. Bardzo duże znaczenie ma wybór tabletek do zmywarki, które powinny łączyć w sobie kilka funkcji.

tabletki do zmywarki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje tabletek do zmywarek;
 2. jakie tabletki do zmywarki warto kupić;
 3. czym się kierować, wybierając tabletki do zmywarki.

Rodzaje tabletek do zmywarki i ich funkcje

umieszczenie tabletki w suchym dozowniku zmywarki

Na rynku dostępne są dwie główne kategorie tabletek do zmywarki – jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Zwykle polecany jest ten drugi rodzaj tabletek, ponieważ umożliwiają one nie tylko dokładne mycie naczyń, ale też zabezpieczenie zmywarki, na przykład przed rdzą. Coraz popularniejsze stają się także ekologiczne tabletki do zmywarki, które nie zawierają chloru ani fosforanów. Warto jednak wiedzieć, że są one droższe i głównie polecane osobom z alergiami na pewne składniki. Tradycyjne, wielofunkcyjne tabletki do zmywarki mogą pełnić następujące funkcje:

 • mycie i nabłyszczanie naczyń,
 • zmiękczanie wody,
 • ochrona zmywarki (przed rdzą, zanieczyszczeniami),
 • dbanie o to, aby na naczyniach nie pozostawały smugi,
 • odkażanie naczyń,
 • niwelowanie nieprzyjemnych zapachów.

Decydując się na tabletki do zmywarki, należy także zapoznać się z zaleceniami producenta konkretnego urządzenia. Może się zdarzyć, że dana zmywarka ma dedykowane tabletki, które najlepiej spełnią swoje funkcje. Warto jednak wiedzieć, że rekomendowane tabletki to nie jedyne, które można użyć, ponieważ na rynku znajduje się wiele tańszych zamienników. Jeśli chodzi o wkładanie tabletek do zmywarki, to warto kierować się instrukcją załączoną do konkretnego produktu. Zwykle w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, tabletkę należy umieścić w suchym dozowniku. Natomiast przy krótszych programach zmywania można ją także położyć na dnie zmywarki.

 • 19,99 zł
 • 28,99 zł
 • 29,99 zł
 • 59,99 zł
 • 33,99 zł

Ranking tabletek do zmywarki

czysty kieliszek ze zmywarki, w dłoni kobiety

Wybór najlepszych tabletek do zmywarki nie jest łatwy, dlatego warto kierować się poniższym rankingiem.

Miejsce 5: Finish All in One Regularny 70szt.

Opis: Tabletki działają aż w siedmiu obszarach i pełnią nie tylko funkcję czyszczącą, ale także nabłyszczają naczynia. Formuła Powerball namacza i zmiękcza zabrudzenia, dzięki czemu wszystkie resztki i ślady jedzenia zostają zmyte.

Zalety: skuteczność, wydajność, przyjemny zapach, funkcja soli, działanie w niskiej temperaturze, funkcja namaczania, funkcja nabłyszczająca, usuwanie tłuszczu.

Miejsce 4: HILLMANN AGDZM07 All in One 40 szt.

Opis: Produkt jest polecany przez wielu użytkowników, a także recenzentów ze względu na skuteczność działania i stosunkowo niską cenę. Tabletki szybko usuwają zabrudzenia. Zapakowane są w folię rozpuszczalną.

Zalety: skuteczne usuwanie zabrudzeń i osadów, wydajność, usuwanie tłuszczu, działanie w niskiej temperaturze, świeży zapach, poprawa pracy zmywarki.

Miejsce 3: Finish All in 1 Max (70 szt.)

Opis: Tabletki wielofunkcyjne, które zapakowane są w folie rozpuszczalne, ze wzmocnioną funkcją Powerball. Dzięki temu naczynia po wyjęciu ze zmywarki są czyste, świeże i pięknie pachną. Dodatkowo tabletki pozbywają się uporczywych plam, chronią filtr zmywarki, a także usuwają nawet najtrudniejsze przypalenia.

Zalety: skuteczność, wydajność, przyjemny zapach, funkcja soli, działanie w niskiej temperaturze, funkcja namaczania, funkcja nabłyszczająca, usuwanie tłuszczu, ochrona filtra zmywarki, ochrona przed osadami z kamienia, ochrona szkła.

Miejsce 2: Finish All in One Max 72szt. Cytrynowe

Opis: Cytrynowe tabletki wielofunkcyjne działające w 10 obszarach, podobnie jak te z miejsca trzeciego w rankingu. Dodatkową zaletą jest wspaniały, cytrynowy zapach, który odświeża naczynia.

Zalety: skuteczność, wydajność, funkcja soli, działanie w niskiej temperaturze, funkcja namaczania, funkcja nabłyszczająca, usuwanie tłuszczu, ochrona filtra zmywarki, ochrona przed osadami z kamienia, ochrona szkła, cytrynowy zapach.

Miejsce 1: Finish Quantum Max Regularny 100szt.

Opis: Tabletki Finish Quantum Max to zdecydowany lider zestawienia. Tabletki działają aż w 12 obszarach, a wykorzystana formuła jest skuteczna i bezpieczna dla zdrowia. Ochrona srebra i olśniewający połysk to dwie dodatkowe funkcje.

Zalety: skuteczność, wydajność, przyjemny zapach, działanie w niskiej temperaturze, funkcja namaczania, funkcja nabłyszczająca, usuwanie tłuszczu, ochrona filtra zmywarki, ochrona przed osadami z kamienia, ochrona szkła, przyjemny zapach, ochrona srebra, olśniewający połysk.

Warto także zwrócić uwagę na zestawy do zmywarek, na przykład:

 • HILLMANN AGDZM10 – to zestaw startowy, w którego skład wchodzą: tabletki do zmywarki, płyn nabłyszczający i sól ochronna. Nowoczesna technologia i doskonale dobrane składniki sprawiają, że sprawdzi się on w wielu domach. Dodatkowymi zaletami są: dosyć niska cena, świetne opinie i wielofunkcyjność.
 • Finish Zestaw do zmywarki – zestaw składa się z: tabletek do zmywarki (Finish All in One Max Cytrynowe), 4 kilogramów soli ochronnej, płynu nabłyszczającego, płynu do czyszczenia zmywarki oraz odświeżacza. Wszystko to sprawia, że czyszczenie jest bardzo skuteczne, a naczynia lśnią.

Należy zaznaczyć, że dobre tabletki do zmywarki to te, które spełniają potrzeby danego użytkownika, a także są dopasowane do zmywaki. Warto wiedzieć o tym, że można kupić cały zestaw do zmywarki lub też zdecydować się na zakup każdego z produktów oddzielnie. To drugie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy dany użytkownik zauważy, że produkty różnych marek dobrze ze sobą współgrają i lepiej działają na proces mycia naczyń. W większości przypadków jednak najbardziej opłacalny jest zakup całego zestawu od jednego producenta.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link