Data publikacji: 27 czerwca 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Sharp KC-930 EUW – niekwestionowany lider w swojej klasie

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

SHARP KC-930EUW – niekwestionowany lider w swojej klasie cenowej oferujący Klientowi rozwiązania niedostępne w żadnym innym urządzeniu:

Funkcja oczyszczania powietrza

 • Wyposażony w wysokowydajny zintegrowany filtr hepa + carbon. Dzięki temu Klient otrzymuje praktycznie 100% filtracji cząstek do 0,3 mikrometra. Pierwszy filtr jest na wyposażeniu oczyszczacza gwarantując bezkosztową eksploatację nawet do 2 lat.
 • Wyposażony w czujnik informujący o konieczności czyszczenia i/lub wymiany zużytego filtra.
 • Wyposażony w inteligentny tryb pracy, w którym oczyszczacz dopasowuje siłę oczyszczania do aktualnego stężenia nieprzyjemnych zapachów.
 • Wyposażony w technologię Plasmacluster, dzięki której powietrze nasycane jest klastrami jonowymi skutecznie rozkładającymi takie szkodliwe patogeny jak: alergizujące białka pochodzenia zwierzęcego (roztocza) jak i roślinnego (nasiona roślin pylących), bakterie chorobotwórcze, wirusy (w tym wszystkie znane mutacje wirusa grypy) oraz zarodnie pleśni. Dzięki technologii Plasmacluster możemy dotrzeć do chorobotwórczych zanieczyszczeń, które z różnych przyczyn nie mogą zostać wchłonięte i zatrzymane wewnątrz oczyszczacza (np. alergeny w pościeli, dywanach, dziecięcych maskotkach, etc.)
 • Technologia Plasmacluster utrzymuje też właściwą elektrostatykę powietrza, eliminując nadmiar dodatniego ładunku (wytwarzanego przez wszystkie otaczające nas urządzenia elektryczne) i czyniąc je naturalnie rześkim. Jest to zaleta mająca olbrzymi wpływ na komfortowe samopoczucie osób przebywających w otoczeniu tego oczyszczacza powietrza.

Funkcja nawilżania powietrza

 • Wyposażony w filtr wody, dzięki czemu można bezpiecznie używać zwykłej wody z kranu. Nie trzeba używać żadnych dodatkowych środków chemicznych takich jak bioabsorbenty czy odkamieniacze.
 • Wyposażony w funkcję nawilżania powietrza metodą objętościową. Mikroskopijne, niewidzialne cząstki wody są wydmuchiwane w całą objętość pomieszczenia, w którym pracuje nawilżacz.
 • Nawilżacz nie posiada wad:
  1. nawilżaczy parowych (wysokie zużycie energii vs wydajność, niebezpieczeństwo poparzenia),
  2. nawilżaczy ultradźwiękowych (wytwarzanie mineralnych osadów na meblach i sprzęcie elektronicznym, grawitacyjne opadanie cząstek mgiełki wokół nawilżacza powodujące brak efektywnego nawilżania w odległości powyżej 2m od urządzenia),
  3. nawilżaczy ewaporacyjnych (wykorzystywanie do nawilżania tej samej wody, w której magazynowane są zanieczyszczenia z powietrza, brak możliwości rozdzielenia funkcji oczyszczania i nawilżania powietrza).
 • Bardzo duża wydajność nawilżania – 350ml/h, co oznacza, że nawilżacz może wyemitować ponad 8 litrów wody w ciągu doby. Nawilżacz wyposażony jest w czujnik informujący Użytkownika o konieczności uzupełnienia wody. Należy pamiętać, że 2 litrowy zbiornik służy częstej wymianie wody, ponieważ będąca przed filtracją „stojąca” woda może powodować namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów (woda - w tanich nawilżaczach o małej wydajności nawilżania i dużych zbiornikach – może „stać” nawet ponad dobę !!!).

Funkcja klimatyzera

 • Zasilając watertank (pojemnik na wodę) mieszaniną zimnej wody i lodu i uruchamiając funkcję nawilżania można w znacznym stopniu obniżyć temperaturę w pomieszczeniu podczas upałów.
 • Efektywność chłodzenia może wahać się od 2 do 6 stopni w zależności od wielkości pomieszczenia.
 

Funkcja odświeżania garderoby

 • Odświeżanie marynarek, garsonek, koszul, etc. przesiąkniętych nieprzyjemnym bądź niechcianym zapachem (np. dymu tytoniowego).
 • Odświeżanie wnętrza kasków motocyklowych, skuterowych i narciarskich, usuwanie nieprzyjemnego zapachu potu oraz dezynfekcja wewnętrznej wyściółki.
 • Osuszanie i odświeżanie obuwia (szczególnie skórzanego) zapobiegające tym samym rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych bakterii grzybiczych.

Referencyjne parametry techniczne

 • Najwyższa w swojej klasie cenowej wydajność oczyszczania powietrza – 180m3/h
 • Najwyższa w swojej klasie cenowej wydajność nawilżania powietrza – 350ml/h
 • Inteligentny tryb pracy reagujący na nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu
 • Ultraniskie średnie zużycie energii – poniżej 20W
 • Najcichsze na rynku multifunkcyjne urządzenie do uzdatniania powietrza pracujące ze średnią głośnością 39dB (dla porównania większość domowych lodówek pracuje z głośnością 43dB !!!)

Certyfikaty


 • Model KC-930EUW jako jeden z całej gamy produktów wellness Sharp jest urządzeniem gruntownie przebadanym pod kątem skuteczności wszystkich zastosowanych w nim rozwiązań,
 • Posiada całą gamę Certyfikatów ze Świata, Europy i Polski

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
14 1
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Prezent na Dzień Ojca? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent dla taty!

Zastanawiasz się nad prezentem z okazji Dnia Ojca? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź nasze propozycje.
Zobacz więcej   

Co podarować w prezencie ślubnym? Praktyczny poradnik

Szukasz pomysłu na prezent dla młodej pary? Nie wiesz, jaki budżet przeznaczyć i co wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź nasze propozycje.

Zobacz więcej   

Co zabrać ze sobą na festiwal? Sprawdź listę rzeczy, które umilą Ci muzyczny wypad

Małymi krokami zbliża się sezon festiwalowy. Dobrze przygotować się do niego wcześniej. Co zabrać ze sobą na muzyczne wydarzenie? Głośnik oraz  powerbank – sprawdź, czego jeszcze będziesz potrzebować.
Zobacz więcej   

Znajdź nas