Wybieramy pojemnik na herbatę

Autor: Ola

Parzenie herbaty jest czynnością, którą wykonujemy każdego dnia. To idealny napar do śniadania, obiadu lub kolacji. Często towarzyszy nam przy spotkaniach biznesowych lub towarzyskich. Aby herbata miała znakomity smak i zapach, musi być odpowiednio przechowywana. Warto więc zaopatrzyć się w specjalny pojemnik na herbatę.

Rózne rodzaje herbat w otwartych pojemnikach.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym kierować się przy wyborze pojemnika na herbatę
  2. jakie są rodzaje pojemników na herbatę
  3. na jakie modele warto zwrócić uwagę

Czym kierować się przy wyborze puszki na herbatę?

Metalowa puszka na herbatę z pokrywką na białym tle.

Rynek oferuje wiele modeli pojemników na herbatę. Możemy więc zdecydować się na taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom i wkomponuje się w wystrój kuchni. Puszka na herbatę nie musi być „nudna”. Dostępne są pudełka produkowane w różnych kolorach, często mające wzory, których zadaniem jest nadanie jeszcze większej estetyki przedmiotowi. Zdarza się, że na pudełkach spotkamy motywy rodem z Azji, z której herbata pochodzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu stanowią one piękną ozdobę pomieszczenia. Akcenty estetyczne nie są jednak najważniejsze. Od jakości wykonania puszki i warunków, w jakich będziemy przechowywać herbatę zależy jej smak. Najlepszy będzie wybór puszek o jak największej szczelności i odporności na działanie zarówno niskiej, jak i wysokiej temperatury. Należy wiedzieć, że każde otwarcie takiego pojemnika powoduje, że dostanie się do środka powietrza. Po jakimś czasie herbata może po prostu „zwietrzeć”. Warto ograniczyć otwieranie pojemnika na herbatę do minimum. Jeśli więc mamy kilka gatunków herbat, dobrze opisać poszczególne puszki, by niepotrzebnie nie odmykać innych, jeśli mamy ochotę na konkretny gatunek naparu. Trzeba pamiętać, aby puszkę ustawić w miejscu, do którego nie docierają promienie słoneczne. Powinna stać w stosunkowo suchym otoczeniu, dlatego też nie wolno jej trzymać w okolicach kuchenki.

W jaki sposób myć puszki na herbatę? To istotne pytanie w procesie przechowywania herbaty. Warto pamiętać, by myjąc puszkę, obchodzić się z nią delikatnie, szczególnie jeśli naniesione są na nią różnego rodzaju wzory. Myjemy ją ręcznie, używając płynu do naczyń i miękkiej ściereczki. Jeśli wymaga tego sytuacja, możemy środek puszki opłukać wrzącą wodą. Końcowym etapem jest bardzo dokładne osuszenie pojemnika.

Jakie są rodzaje pojemników na herbatę?

Herbatę można przechowywać w pojemnikach drewnianych. Tak robiono to przez wieki w Azji. Wybierając taki pojemnik, warto pamiętać, by drewno, z którego go wykonano, miało neutralny zapach. W innym przypadku herbata może przejść zapachem pojemnika. Bardzo dobrze przechowuje się w tego typu pojemnikach herbaty dojrzewające. Kolejnym wyborem mogą być pojemniki szklane (nie mogą być całkowicie przezroczyste) i ceramiczne. Te drugie zazwyczaj posiadają eleganckie wzory, dzięki czemu ładnie komponują się z wnętrzem kuchni. Decydując się na pojemniki plastikowe, pamiętajmy, że często mają one swoje specyficzne zapachy, które mogą przełożyć się na smak herbaty. Bardzo często przepuszczają również światło. Dlatego też najczęściej wybór pada na pojemniki metalowe.

Polecane pojemniki
  • 79,99 zł
  • 59,99 zł
  • 49 zł
  • 29,99 zł
  • 139,99 zł

Na jakie pojemniki na herbatę warto zwrócić uwagę?

Pudełko wypełnione herbatą obok wieczko.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji pojemników na kawę i herbatę. Jednym z wyborów może być Husla Zestaw pojemników 3 szt. (ciemny brąz). To idealne pojemniki do przechowywania kawy, herbaty i cukru. Producent na etapie projektowania pudełek zadbał nie tylko o walory estetyczne i elegancki design, ale wyposażył też produkty w szereg praktycznych funkcji. To modele, które nie zajmą dużo miejsca na blacie kuchennym. Szczególnie dedykowane są do niedużych kuchni, gdzie liczy się praktycznie każdy centymetr powierzchni. Można je ustawić w dowolny sposób w pionie, jeden na drugim. Wszystkie 3 pudełka są podpisane i przeznaczone do konkretnego produktu. Na uwagę zasługuje korpus pudełka na herbatę, który został wykonany ze stali, a przykrywka z drzewa bambusowego. Przyjemny brązowy kolor nadaje przedmiotom stylu i elegancji. Będą one pasować praktycznie w każdej kuchni. Pudełka na herbatę mają 9 cm wysokości i 13 cm średnicy.

Znakomicie będą komponować się z innymi przedmiotami, np. chlebakiem Husla Scandic, którego korpus również został wykonany z drewna bambusowego lub czajnikiem Husla Czajnik tradycyjny 2,5L (ciemny brąz), zrobionym ze stali nierdzewnej. Jeżeli ktoś uzna, że kolor ciemnobrązowy będzie nieodpowiedni do wystroju kuchni, może skorzystać z alternatywy i wybrać Husla Zestaw pojemników 3 szt. w kolorze białym. W tym przypadku średnica pudełek także wynosi 13 cm, a ich wysokość 9 cm. Możemy je ustawiać jeden na drugim w pionie, przez co ta wersja puszek na herbatę również nie zajmie wiele miejsca na naszym kuchennym blacie. Te puszki na herbatę świetnie będą komponować się z innymi przedmiotami, których często używamy w kuchni. Przykładem może być czajnik Husla 73901 w kolorze białym. To połączenie czajnika i pudełek na herbatę upiększy wnętrze niejednej kuchni i pozwoli przygotować smaczny i aromatyczny napar. Może być też świetnym prezentem na różne okazje. Czajnik został wykonany ze stali nierdzewnej i ma pojemność 1,7 litra, dzięki czemu z zagotowanej wody swobodnie zrobimy kilka filiżanek herbaty. To doskonała opcja, jeśli mamy wieloosobową rodzinę lub spodziewamy się gości. Dzięki zastosowaniu płaskiej grzałki płytowej możemy gotować nawet niewielką ilość wody bez obawy o przegrzanie się urządzenia. Atutem tego produktu jest łatwość w jego czyszczeniu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link