Krótkofalówka – tylko dla dzieci?

Autor: Sara

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy zarówno dorośli, jak i dzieci korzystają ze smartfonów, krótkofalówki są przestarzałym i niepotrzebnym już gadżetem. Do błyskawicznej komunikacji można przecież użyć komórki. Jednak walkie-talkie wciąż ma wiele funkcji – sprawdź, jakie są zastosowania krótkofalówki dla dzieci i dorosłych.

Krótkofalówka o dużym zasięgu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są zalety krótkofalówek w erze smartfonów
 2. jakie są zastosowania krótkofalówki – dla dzieci i dorosłych
 3. jakie walkie-talkie warto kupić

Krótkofalówka w erze smartfona – dlaczego warto?

Krótkofalówka o dużym zasięguNajwiększą zaletą krótkofalówek jest to, że pozwalają na komunikację niezależnie od sygnału telefonii komórkowej. Żeby porozumieć się z kimś za pomocą smartfona, potrzebny jest zasięg lub połączenie z siecią bezprzewodową. Chociaż wydawałoby się, że obecnie nie jest o nie trudno, zdarzają się sytuacje, gdy sygnału brakuje – wystarczy wyjechać poza miasto, by doświadczyć pewnych trudności z zasięgiem.
Walkie-talkie łączy się z innymi krótkofalówkami bezpośrednio za pomocą fal radiowych – nawet gdyby zawiodła infrastruktura telefonii komórkowej, wciąż byłaby możliwa komunikacja za pomocą tych niepozornych urządzeń. Rozmowy przez krótkofalówkę są całkowicie darmowe, pomijając koszt urządzenia – jest on z reguły niewielki, szczególnie w porównaniu z ceną smartfona. Ponadto krótkofalówki wymagają ładowania znacznie rzadziej niż nowoczesne telefony.

Zastosowania krótkofalówki – dla dzieci i dla dorosłych

Kolejnym powodem, dla którego warto wyposażyć się w zestaw krótkofalówek, jest… zabawa. Komunikacja typu „naciśnij i mów” i tajemniczy slang krótkofalarski przypomina przygody rodem z filmów akcji. Stąd popularność kompletów walkie-talkie dla dzieci. Opinie najmłodszych potwierdzają, że taka zabawka daje im dużo radości. Chętnie korzystają z walkie-talkie podczas zabawy na świeżym powietrzu.
Krótkofalówka dla dzieci służy przede wszystkim zabawie, ale dorośli znajdują więcej zastosowań tego sprzętu. Walkie-talkie to niezbędny element wyposażenia służb porządkowych, policji czy wojska, ale wykorzystuje się je też na przykład do porozumiewania się na budowie. Z krótkofalówek korzystają też organizatorzy dużych imprez masowych takich jak koncerty czy festiwale – w takich miejscach łatwo o problemy z zasięgiem.
Zestaw walkie-talkie może się też przydać w codziennym życiu, na przykład:
 • do komunikacji między kierowcami dwóch aut podczas wspólnego wyjazdu,
 • podczas wakacyjnych wyjazdów pod namiot czy na obóz harcerski,
 • podczas spacerów po lesie, wędrówki w górach czy grzybobrania,
 • na plaży, gdy nie chcesz zabierać ze sobą drogiego smartfona,
 • podczas festiwalu muzycznego – zwykle trudno tam o zasięg, a smartfon szybko się rozładowuje.

CIEKAWOSTKA

Niektóre krótkofalówki można też wykorzystać w roli elektronicznej niani. Chodzi o modele wyposażone w funkcję VOX, które wykrywają i przechwytują dźwięk.

Polecane krótkofalówki
 • 569 zł
 • 139,99 zł
 • 369 zł
 • 119,99 zł
 • 177,99 zł

Walkie-talkie – jakie kupić?

Zestaw krótkofalówek Motorola TLKR T41 Jeśli chcesz kupić krótkofalówkę dla dzieci, możesz wybrać model zabawkowy lub zainwestować w prawdziwe walkie-talkie o zasięgu kilku kilometrów. Ta druga opcja na pewno spodoba się starszym dzieciom i przyda im się podczas wakacyjnych podróży. Dobrym wyborem będzie na przykład zestaw krótkofalówek Motorola TLKR T41 dostępny w kilku kolorach – to niedrogi komplet o zasięgu 4 kilometrów, z praktycznym wskaźnikiem naładowania baterii. Chcesz kupić walkie-talkie o większych możliwościach? Wybierz Motorola TLKR T80 Extreme – zestaw wytrzymałych krótkofalówek o aż 10-kilometrowym zasięgu maksymalnym.
Zestaw walkie-talkie dla dzieci to świetny pomysł na prezent komunijny. Sprawdź też inne warte uwagi upominki: Prezent na komunię dla chłopca – TOP 10 2019.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link