Szczoteczka elektryczna – najlepsze modele do 200 zł. Porady

Autor: Agnieszka

Szczoteczka elektryczna to jeden z najbardziej popularnych rodzajów szczoteczek do zębów. Dzięki swoim funkcjom przyczynia się do poprawy higieny jamy ustnej. Rotacyjne i pulsacyjne ruchy głowicy urządzenia skutecznie usuwają osad i płytkę nazębną. Jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną do 200 zł?

Głowica szczoteczki elektrycznej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest szczoteczka elektryczna
 2. jakie są jej wady i zalety
 3. jaką szczoteczkę elektryczną do 200 zł wybrać

Szczoteczka elektryczna – czym jest?

Szczoteczka elektryczna leżąca na zlewie

Szczoteczka elektryczna to jeden z typów urządzenia do mycia i pielęgnacji zębów. Innymi rodzajami są szczoteczki manualne i soniczne. Ich wybór jest przeogromny, co często utrudnia znalezienie odpowiedniego dla nas sprzętu. Jak więc działają szczoteczki elektryczne? Za sprawą wbudowanego silnika elektrycznego, który wprawia w ruch rotacyjny mechanizm główki szczoteczki. Mogą być zasilane bateriami lub akumulatorem. Oznacza to, że szczoteczka elektryczna ładuje się bezprzewodowo lub sieciowo.

Najważniejsze parametry tego urządzenia to:

 • rozmiar główki – musi być odpowiednio dobrana do wieku użytkownika. Dla dziecka powinno się wybrać główkę od 7,5 do 10 mm. Natomiast dorosłym poleca się szczoteczkę o wielkości główki około 30 mm;
 • twardość włosia – powinna być ona właściwie dostosowana do dziąseł. W przypadku krwawiących i wrażliwych główka musi mieć miękkie włosie. Osoby o zdrowych zębach i dziąsłach mogą pozwolić sobie na twarde lub średnio twarde włosie, które lepiej usunie kamień nazębny;
 • częstotliwość ruchów główki szczoteczki – wyszczególnia się ruch rotacyjny, pulsacyjny lub oscylacyjny;
 • dodatkowe funkcje – wiele modeli szczoteczek elektrycznych wyposażonych jest w czujnik nacisku lub regulację prędkości ruchu główki. Szczoteczki mogą mieć różne tryby pracy: do codziennego mycia, czyszczenia lub wybielania.
 • 339 zł
 • 399,98 zł
 • 144,99 zł
 • 199 zł
 • 129 zł

Zalety i wady szczoteczek elektrycznych

Kobieta trzymająca w jednej ręce szczoteczkę elektryczną, a w drugiej szczoteczkę tradycyjną

Szczoteczka elektryczna ma wiele zalet, które przyczyniają się do jej popularności. Przede wszystkim urządzenie to dokładnie usuwa płytkę nazębną. Wykonuje ono więcej ruchów na minutę niż człowiek jest w stanie zrobić manualnie. A co za tym idzie, czas mycia zębów zdecydowanie się skraca. Z kolei wbudowany czasomierz urządzenia informuje użytkownika, kiedy należy zakończyć szczotkowanie. Mnogość funkcji dodatkowych, które sprzyjają efektywnemu myciu zębów, może powodować wątpliwości, czy taka szczoteczka jest prosta w użytkowaniu. Otóż nie ma czym się przejmować – urządzenia te są bowiem bardzo łatwe w obsłudze. Można nimi w prosty sposób myć zęby i masować dziąsła, a wymienna końcówka szczoteczki zawsze zapewni komfort użytkowania.

Choć szczoteczka elektryczna wad ma o wiele mniej niż zalet, to jednak niektórych mogą one zniechęcić do jej zakupu. Przede wszystkim urządzenie to działa tylko wtedy, gdy jego bateria jest naładowana. W przypadku dłuższego czasu bez dostępu do prądu, sprzęt przestanie działać. Niektóre modele ze względu na zastosowaną zaawansowaną technologię mogą odstraszać ceną. Jednak producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, proponując opcje budżetowe, nawet do 200 zł – i z zachowaniem dobrych parametrów technicznych.

Szczoteczka elektryczna do 200 zł – propozycje modeli

 • Braun Oral-B Pro 750 – to szczoteczka rotacyjna zapewniająca 8800 obrotów oscylacyjnych na minutę oraz 20000 pulsacyjnych ruchów na minutę. Tryb pracy do codziennego mycia i okrągła końcówka zapewniają dokładne oczyszczenie płytki nazębnej. Gwarantuje to bielsze zęby i wyższą higienę jamy ustnej.
 • Braun Oral-B D2 Kids – to model dedykowany dzieciom. Szczoteczka jest dopasowana do maluchów pod względem rozmiaru główki, miękkości włosia oraz szybkości obrotów. Działa ona na tyle delikatnie, aby nie uszkodzić dziąseł ani zębów dziecka. Z drugiej strony jest na tyle skuteczna, aby zapewnić właściwą higienę jamy ustnej najmłodszych. Do tego odpowiedni wzór szczoteczki ma ich zachęcić do jej częstego używania.
 • Vesta EOB01 – to szczoteczka o dwóch programach, przeznaczona do delikatnego i codziennego czyszczenia. Zdrowe zęby to podstawa dobrego wyglądu, a ta szczoteczka oscylacyjna zadba o właściwe czyszczenie płytki nazębnej i usuwanie osadu. Urządzenie wykonuje 8800 obrotów na minutę, które mogą zlikwidować niektóre przebarwienia i większość zabrudzeń. Szczoteczka posiada timer oraz wytrzymałe akumulator i obudowę.
 • Model Vitality 100 Cross Action Black – to rotacyjna szczoteczka elektryczna, która zapewnia 7600 obrotów na minutę. Dzięki wbudowanemu timerowi szczotkowanie odbywa się przez zalecaną długość. Specjalna okrągła końcówka dociera do wszystkich zakamarków przestrzeni międzyzębowej, o wiele skuteczniej w porównaniu do szczoteczki manualnej.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link