Jaki głośnik bezprzewodowy dla dzieci? Na co zwracać uwagę?

Z tego artykułu dowiesz się:dlaczego głośniki bezprzewodowe dla dzieci są dobrym pomysłem na co zwracać uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego dla dzieci jaki głośnik bezprzewodowy dla dzieci wybrać
Autor: Adam

Jednym ze sposobów na zapewnienie najmłodszych niezliczonych pokładów zabawy jest głośnik bezprzewodowy dla dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które nie tylko zadbają o dobrą zabawę, ale także wyróżniają się doskonałą jakością dźwięku i wieloma innymi funkcjami.

Dlaczego głośnik bezprzewodowy dla dzieci to dobre rozwiązanie?

W obecnych czasach połączenie Bluetooth jest niezwykle popularne, a z jego zalet korzystają tak naprawdę wszyscy producenci elektroniki. W przypadku urządzeń odtwarzających muzykę i wyposażonych w ten standard, do słuchania ulubionych utworów nie jest wymagane użycie kabla. Ilość dostępnych na rynku gadżetów, które działają na tej zasadzie jest bardzo długa - wystarczy wspomnieć o słuchawkach, myszkach czy klawiaturach. Przenośne głośniki mają jednak to do siebie, że znajdują swoich ,,fanów" tak naprawdę w każdym wieku - korzystają z nich zarówno najmłodsi, nastolatkowie, jak również osoby dorosłe.

Głośnik bluetooth dla dzieci stanowi bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie, jeśli chodzi o zabawę. Przy jego użyciu najmłodsi mogą nie tylko słuchać ulubionej muzyki, ale także uzyskać lepszą jakość dźwięku podczas oglądania bajek. Dodatkowo sprawdza się on w trakcie imprez dla dzieci, dlatego też stanowi bardzo dobry pomysł na prezent na dowolną okazję. Decydując się na wybór głośnika dla najmłodszych możemy być pewni, że nie tylko będą one się dzięki niemu świetnie bawić, ale także nie spowoduje on jakiegokolwiek zagrożenia, tak jak ma to miejsce w przypadku innych mniejszych urządzeń.

Na co zwracać uwagę przy zakupie głośnika bezprzewodowego dla dzieci?

Liczba dostępnych na rynku modeli głośników bluetooth dla dzieci sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dokonując wyboru należy jednak skupić się na kilku kwestiach, które mają największe znaczenie. Wśród nich można wymienić:

  • obudowę urządzenia - wybierając głośnik dla dziecka warto postawić na model, który w wysokim stopniu będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, np. upadek z wysokości. Dodatkowo urządzenie to powinno być odporne na zachlapania, brud czy kurz,
  • wymiary głośnika - przy wyborze konkretnego modelu warto postawić na taki, który swoimi gabarytami nie będzie sprawiał dziecku problemów w przenoszeniu czy użytkowaniu,
  • czas pracy - podobnie jak w przypadku wielu innych mobilnych urządzeń, żywotność baterii głośnika bezprzewodowego dla dzieci jest bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku korzystania z niego np. na plaży czy na spacerze,
  • jakość dźwięku - słuchanie muzyki i odtwarzanie dźwięków może między innymi pozytywnie wpływać na kształcenie dziecka lub zapoznawanie się ze słówkami w obcym języku. Warto zatem postawić na głośnik, który będzie oferował czysty, płynny i wyraźny dźwięk.

Z uwagi na fakt, że dzieci są tą grupą użytkowników, które z najmniejszym poziomem skupienia dbają o urządzenia elektroniczne, spośród powyższych kwestii niewątpliwie najważniejszą jest obudowa urządzenia. Na szczęście dostępne na rynku głośniki bluetooth dla dzieci w większości przypadków posiadają odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu urządzenie może im służyć przez długi czas.

  • 219,99 zł
  • 229 zł
  • 129,99 zł
  • 129,99 zł
  • 149,99 zł

Jaki głośnik bezprzewodowy dla dzieci wybrać?

Jedną z najciekawszych opcji dla najmłodszych użytkowników jest głośnik Sencor SSS 3200 KIDS. Jest on przeznaczony dla najmłodszych, którzy kochają muzykę i uwielbiają się przy niej bawić, przez co idealnie sprawdzi się w trakcie dziecięcych imprez czy podczas zabawy. Bateria wytrzymująca na jednym ładowaniu 5 godzin, oświetlenie wielokolorową diodą LED czy możliwość nagrywania na nośniku podłączonym do urządzenia sprawiają, że model ten będzie znakomitym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Pod względem multimedialnym urządzenie to oferuje bardzo dużo - posiada wyposażony w 6 opcji korektor, wejście na mikrofon i wejście gitarowe, a także moduł Bluetooth.

Atrakcyjną obudową i funkcjami przeznaczonymi dla najmłodszych wyróżniają się również dwa inne modele - JBL JR POP oraz Divoom Espresso. Pierwszy z nich zbudowany jest z wytrzymałych, w pełni wodoodpornych materiałów, zaś jego rozmiar oraz możliwość noszenia na pasku sprawi, że idealnie sprawdzi się podczas zabawy. Drugi z głośników z kolei stworzony został w stylistyce retro, zaś do zarządzania muzyką można wykorzystać wygodne i funkcjonalne przyciski.

Małymi rozmiarami, a także odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne wyróżniają się ponadto takie modele, jak Forever BS-700 BumpAIR i Fresh 'n Rebel Rockbox Bold X. Oba te głośniki bezprzewodowe dla dzieci są odporne na wodę, kurz, brud, ale i upadki z wysokości, natomiast małe wymiary idealnie wpasują się w małe dłonie najmłodszych. Modele te dodatkowo wyróżniają się bardzo dobrą jakością dźwięku i możliwością odtwarzania muzyki przez Bluetooth.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link