Akcesoria do laptopa – które warto wybrać?

Autor: Joanna

Laptopa używamy do różnych celów. Jest to narzędzie zarówno pracy, jak i rozrywki. Dlatego też duże znaczenie ma komfort użytkownika. Jakie dodatkowe akcesoria i gadżety go podniosą? Co warto dokupić do laptopa?

Myszka leżąca na blacie, w tle laptop.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić dysk zewnętrzny do laptopa
  2. na jakie parametry myszki bezprzewodowej zwrócić uwagę
  3. jakie dodatkowe akcesoria do laptopa warto wybrać

Dyski zewnętrzne i huby – przydatne gadżety do laptopa

Słuchawki leżące na laptopie.

Przeglądając akcesoria do laptopa dostępne na rynku, na pewno warto zastanowić się nad zakupem zewnętrznego dysku twardego. Ten nośnik danych przyda nam się szczególnie w sytuacjach, kiedy wbudowany w laptopie dysk twardy jest niewystarczający do pomieszczenia danych. Podobnie wygląda kwestia pendrive’a. Oba urządzenia mają więcej atutów. Przede wszystkim są mobilne i nie zajmują dużo miejsca, więc można je zabrać ze sobą w zasadzie wszędzie – do pracy, na uczelnię czy w podróż służbową. Zewnętrzny dysk twardy jest niezwykle wytrzymały. Możemy podłączyć go do laptopa dzięki kablowi USB. To duży atut, ponieważ to my decydujemy o gnieździe podłączenia. Warto pamiętać, że podłączenie dysku zewnętrznego nie wymusza na nas zaprzestania z korzystania z dysku wbudowanego w laptop. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania plików. Dobrym wyborem będzie zakup dysku Seagate Expansion Portable 2 TB USB 3.0. Ten model o wielkości 2,5 cala został wyposażony w trwałą obudowę. Dzięki mobilności bez większych problemów schowamy go do torby lub plecaka z laptopem. Łączy się z komputerem poprzez USB 3.0. Dużym jego plusem jest szybki przesył danych na poziomie do 4,8 Gb/s. To kompatybilne urządzenie pozwala w prosty i szybki sposób skopiować zdjęcia o najwyższej rozdzielczości, a nawet filmy 4K. Dobrym wyborem będzie również zakup dysku Silicon Power Armor A60 1 TB w kolorze czarnym.

Z racji tego, że liczba wejść USB w laptopach jest ograniczona, idealnym wyborem wydaje się zakup hubów. Są to sprawdzone dodatki do laptopa, swego rodzaju koncentratory dające możliwość podpięcia kilku urządzeń zewnętrznych do jednego portu USB. Podłączywszy hub, otrzymujemy kilka portów w miejscu jednego gniazda. Dobrym wyborem będzie zakup modelu Unitek Y-2146 o czterech portach USB i interfejsie USB 2.0. Jeśli ktoś potrzebuje większej liczby portów, może wybrać Unitek Y-2160 o siedmiu wejściach.

  • 139,99 zł
  • 139,99 zł
  • 169,99 zł
  • 279 zł
  • 329 zł

Bezprzewodowa myszka do laptopa – warto ją mieć

Palce mężczyzny i klawisze klawiatury,

Do codziennego używania laptopa na pewno przyda się myszka z racji tego, że nie każdy lubi korzystać z touchpada, mimo iż są one coraz czulsze. Myszka bezprzewodowa poprawi komfort pracy. Dzięki niej sprawniej będziemy obsługiwać urządzenie. Nie musimy obawiać się, że zajmie dużo miejsca, ponieważ obecnie można kupić urządzenia, które bez problemu zmieszczą się w dłoni. Wybierając myszkę, warto zwrócić uwagę, w jaki sposób leży w dłoni, a także czy ma m.in. rolkę, dzięki której obsługa laptopa będzie jeszcze prostsza. Dobrym wyborem jest zakup myszki Logitech M220 Silent w kolorze szarym. Jest to urządzenie optyczne o czułości na poziomie 1000 dpi, podłączane do laptopa za pomocą USB. Producent zadbał, aby mogły z niego komfortowo korzystać osoby zarówno lewo-, jak i praworęczne. Z akcesoriów do laptopa warto również kupić klawiaturę bezprzewodową. Podłączywszy laptop z klawiaturą i myszką do monitora, uzyskamy urządzenie działające podobnie do komputera stacjonarnego.

Na jakie gadżety do laptopa warto zwrócić uwagę?

Bardzo często korzystamy z laptopa przez kilka godzin dziennie. Bez względu na to, czy gramy, czy pracujemy, niektóre programy mogą dość mocno obciążać laptop, a ten będzie się szybciej nagrzewał. W ten sposób możemy narazić go na przegrzanie. Zdarza się, że kładziemy laptop na łóżku lub kocu, co jeszcze bardziej naraża go na uszkodzenie. Idealnym rozwiązaniem jest zakup podkładki chłodzącej, np. SilentiumPC Atlas NT-L10. Zazwyczaj jest wyposażona w specjalne wiatraki, których zadaniem jest chłodzenie poprzez nawiew powietrza w specjalne otwory wentylacyjne.

Jeśli korzystamy z laptopa służbowo i jesteśmy zobligowani do częstych podróży, warto kupić dodatkową baterię, aby mieć pewność, że nawet w przypadku braku dostępu do prądu będziemy w stanie pracować. Mimo że nowe laptopy są wyposażone w bardzo dobrej jakości, trwałe baterie, warto mieć pod ręką zapasowy model.

Musimy zadbać o bezpieczny transport laptopa. Jest to urządzenie narażone na uszkodzenia mechaniczne, więc powinniśmy kupić torbę lub specjalny plecak. Pomieścimy w nim nie tylko laptop, ale również dodatkowe akcesoria, np. myszkę, słuchawki czy klawiaturę. Dobrym wyborem będzie zakup torby Natec Boxer 15,6" w kolorze czarnym lub plecaka Genesis Pallad 500 17,3".

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów