Data publikacji: 29 października 2009
ARTYKUŁ - PORADNIK

Prostownica do włosów - jak wybrać?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Prostownica to łatwe w obsłudze urządzenie, które pozwala szybko i skutecznie rozprostować włosy w domowych warunkach, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Działa jak żelazko, włosy włożone między płytki prostują się pod wpływem nacisku i wysokiej temperatury.

Cechą, która najbardziej różnicuje prostownice do włosów jest oferowana przez urządzenia moc, która może wynosić od 20W do niemal 200W. Im większa jest to wartość, tym urządzenie szybciej nagrzewa się i w krótszym czasie jest gotowe do użycia. Prostownice o mocy powyżej 100W nagrzewają się najszybciej i są gotowe do użycia w 30 sekund. Dla porównania, urządzenia o mocy około 30W potrzebują na nagrzanie nawet kilka minut. Jest to ważna cecha, zwłaszcza, gdy spieszysz się i chcesz szybko zrobić fryzurę.


 

Odpowiedni dobór temperatury

Jeżeli masz delikatne włosy lub często używasz prostownicy, wybierz model z regulacją temperatury. W przypadku gdy dostępna jest regulacja płynna, możesz precyzyjniej dostosowywać temperaturę do własnych potrzeb i rodzaju włosów. W przypadku regulacji mechanicznej, sprawdź liczbę poziomów temperatury – może ich być od dwóch do nawet kilkunastu. Dzięki takim rozwiązaniom bardziej nagrzanej prostownicy możesz używać do pierwszego prostowania włosów, a urządzenia o niższej temperaturze do poprawienia fryzury lub modelowania bardzo podatnych włosów.

 

Jeżeli masz delikatne włosy lub często używasz prostownicy, wybierz model z precyzyjną regulacją temperatury.
Prostownica

Temperatura maksymalna, do której nagrzewa się prostownica, wynosi od 100 do 215ºC. Jeżeli Twoje włosy są bardzo kręcone i trudne do rozprostowania, wybierz model z możliwością ustawienia jak najwyższej temperatury.

Zadbaj o zdrowe włosy

Używając prostownicy należy pamiętać, że wysoka temperatura może niszczyć włosy – dlatego tak ważna jest powłoka płytek, która może być metalowa, ceramiczna lub lustrzana. Jeżeli często prostujesz włosy i używasz wysokiej temperatury, wybierz powłokę ceramiczną lub lustrzaną. Powłoka ceramiczna nagrzewa się równomiernie, ma dobry poślizg i jest dla włosów bezpieczniejsza od powłok metalowych, ponieważ mniej je wysusza i nie przypala. Powłoka lustrzana dodatkowo skutecznie odbija ciepło, a dzięki bardzo gładkiej powierzchni lepiej ślizga się i pozostawia efekt gładszych włosów. Najtańsze są prostownice z płytkami metalowymi, które warto wybrać wtedy, gdy prostujesz włosy okazjonalnie.

 

Prostownica do włosów może być wyposażona w płytki pokryte powłokami: metalową, ceramiczną lub lustrzaną. Bardzie zaawansowane modele mają dodatkowo tzw. chłodną płytkę marmurową, która chłodzi włosy, zamyka ich łuski oraz utrwala fryzurę.
Prostownica do włosów

Bardziej zaawansowane prostownic do włosów mają wskaźnik temperatury, który umożliwia dokładne ustawienie stopnia nagrzania płytek. W niektórych modelach pożądaną temperaturę ustawisz na wyświetlaczu LED, w innych nastawisz pokrętłem. Kup model ze wskaźnikiem zwłaszcza wtedy, gdy masz delikatne włosy i wiesz, że zbyt wysoka temperatura im zaszkodzi.

Liczy się efekt

Wybierając prostownicę do włosów dodatkowo zwróć uwagę na szerokość płytek, które mogą mieć od około 2 do 4 cm. Im krótsze włosy, tym węższe płytki powinnaś wybrać. Szerokie płytki są wygodniejsze do długich włosów, ponieważ dzięki większej powierzchni płytek prostowanie trwa krócej.

Jeżeli chcesz mieć możliwość dodatkowej stylizacji włosów, wybierz model z płytkami wymiennymi. Dzięki nim możesz uzyskać efekt włosów falowanych lub karbowanych – wyglądających jak rozplecione warkoczyki na pojedynczych pasmach włosów lub na całej głowie.

 

W zestawie z niektórymi modelami prostownic do włosów można znaleźć dodatkowe końcówki, które zwiększają funkcjonalność urządzenia i pozwalają na modelowanie włosów.
Prostownica

Jeżeli masz delikatne włosy, które łatwo elektryzują się, wybierz model z funkcją jonizacji. Dzięki emitowanym przez urządzenie ujemnym jonom włosy stają się miękkie, łatwiej się rozprostowują i nie elektryzują się.

W naszym sklepie dostępne są także prostownice do włosów z tzw. chłodną marmurową płytką. W takich modelach obok tradycyjnej, ceramicznej płytki grzejnej występuje druga płytka – marmurowa, która chłodzi włosy, zamyka ich łuski oraz utrwala fryzurę. Jest to dobry wybór dla osób którym zależy na wyjątkowej trwałości prostowania.

Praktyczne dodatki

Większość modeli posiada lampkę kontrolną zasilania, która pokazuje, czy urządzenie jest włączone do prądu i nagrzewa się. Wygodna jest też funkcja włącznika/wyłącznika , dzięki której prostownica może być cały czas włączona do prądu, a Ty przyciskiem sterujesz jej pracą. Aby wyłączyć urządzenie nie musisz wyjmować wtyczki z kontaktu, co może być uciążliwe, gdy jest on w trudnodostępnym miejscu, na przykład za szafką lub pralką.

 

Ochrona przed przegrzaniem, lampka kontrolna zasilania oraz włącznik i wyłącznik to przydatne funkcje prostownicy do włosów które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania.
Prostownica

Dzięki termoizolowanej obudowie, w której jest zamknięte urządzenie bez obawy o oparzenie, możesz przytrzymywać ramiona prostownicy i dociskać je na włosach. To ważna funkcja ponieważ podczas prostowania włosów rozgrzane urządzenie trzymasz bardzo blisko skóry głowy.

Bardzo ważną funkcją zabezpieczającą przed zepsuciem jest ochrona przed przegrzaniem. Dzięki niej, urządzenie pozostawione na dłuższy czas samoczynnie wyłączy się, a następnie uruchomi po ostygnięciu. Wygodnym rozwiązaniem jest też przewód sieciowy 360 stopni. Ma on mechanizm pozwalający na obracanie się przewodu o 360 stopni, co zapewnia maksymalną swobodę ruchów podczas używania prostownicy.

 Proponowane Towary:

Remington Keratin Therapy Pro S8590
Prostownice i karbownice

Remington Keratin Therapy Pro S8590

169,99 zł
Zobacz więcej   
Babyliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E
Philips HP8372/00
Prostownice i karbownice

Philips HP8372/00

379 zł 349 zł
Zobacz więcej   

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać

Ostatnio

dodane artykuły

Kuchnia w stylu retro – wybierz stylowy piekarnik

Oglądając stare filmy, masz ochotę przewrócić kartki kalendarza o kilka dekad wstecz i znaleźć się w stylowym wnętrzu? Nic dziwnego – dopracowane, intrygujące wystroje pomieszczeń z lat 50. i 60. fascynują do dzisiaj. Chcesz stworzyć w swojej kuchni przytulną atmosferę z charakterem? Wybierz piekarnik, dzięki któremu zyskasz klimatyczny wystrój rodem z czarno-białych produkcji filmowych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze piekarnika do zabudowy.

Zobacz więcej   

Termoobieg od A do Z

Nowoczesne piekarniki są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, ułatwiających przygotowywanie potraw oraz utrzymanie urządzenia w czystości. Do najpopularniejszych opcji należy termoobieg. Jak działa i dlaczego okazuje się niezastąpionym mechanizmem?
Zobacz więcej   

5 modnych fryzur na lato 2016

Zobacz trendy na lato 2016, lansowane przez największych projektantów i stylistów, oraz poznaj urządzenia, które ułatwią Ci układanie fryzur.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa