Płacimy za Ciebie pierwszą ratę! Sprawdź
Data publikacji: 10 grudnia 2012
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Komputery typu All in One

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj
Komputery All-in-One są wersją komputerów stacjonarnych zintegrowanych z monitorem. Wszystkie komponenty jednostki centralnej mieszczą się w smukłej obudowie ekranu, nieznacznie grubszej od ramki standardowego monitora. Obudowa w AIO jest grubsza zaledwie o 1-3 cm, chociaż na rynku są już modele o grubości ekranu ok 1 cm. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu najmniejszych komponentów.

Większość modeli AIO wyposażona jest w dotykowy ekran, dzięki temu do obsługi komputera nie jest konieczne używanie myszki czy klawiatury. Wybrane modele rozpoznają dotknięcia kilku osób na raz, tzw. Multitouch.

Ekran monitora można odchylać w bardzo szerokich kątach, nawet kłaść na płasko,a obsługa dotykowego ekranu jest bardzo wygodna i intuicyjna.

Innym wygodnym elementem jest wbudowana karta WiFi, dzięki czemu takie modele AIO zapewniają połączenie z internetem w każdym miejscu, w którym się znajdują. Ponadto oferują kamerę internetową, mikrofon i wbudowane głośniki, dzięki którym można udostępniac zdjęcia, czy wideo oraz prowadzić rozmowy przez internet

Do jakiego zastosowania przeznaczone są AIO?


Komputery All-in-One to dobre rozwiązanie dla osób szukających prostych w obsłudze i cichych komputerów, które mają przy okazji zajmować niewiele miejsca. Bardzo dobrze sprawdzają się jako domowa platforma multimedialna, często wyposażone w dotykowe ekrany o rozdzielczości Full HD. Stanowią stylowy element wystroju każdego wnętrza, zarówno stojąc na biurku, jak i wisząc na ścianie. Pozbywamy się bowiem plątaniny zbędnych kabli. Oprócz faktu, iż zajmują niewiele miejsca, pobierają także mało energii.
Warto zwrócić uwagę na podzespoły, na jakich pracuje AIO. Większa ich część (karta sieciowa, graficzna, dźwiękowa) jest zintegrowana z płytą główną, w wyniku czego ich rozbudowa jest niemożliwa.
Jak to możliwe, że wszystkie elementy komputera mieszczą się w niewielkiej obudowie monitora? Takie rozwiązanie wymaga wykorzystania energooszczędnych i przede wszystkim małych podzespołów, które można umieścić na niewielkiej przestrzeni, bez szkody dla ich żywotności i stabilności pracy. Mniejsze wymiary, niski pobór energii powoduje, że są one mniej wydajne, dlatego komputery All-in-One przeważnie przeznaczone są do prostych zadań jak praca z pakietami biurowymi, surfowanie w Internecie, czy odbieranie poczty elektronicznej.
Najtańsze modele idealnie sprawdzą się do pracy biurowej czy korzystania z Internetu, te droższe mogą się sprawdzić w nawet grach.

Często wykorzystywane są podzespoły stosowane w netbookach, lub w notebookach. Zdarzają się też modele, które nie posiadają wbudowanej nagrywarki. Jeśli jednak już nagrywarka jest, to z reguły jest to taka sama wersja, jak stosowana w laptopach.


Standardowymi peryferiami komputerów są mysz, klawiatura jak i pilot.
Do większości komputerów dodawany jest pilot do bezprzewodowej obsługi komputera oraz klawiatura i mysz. Klawiatura najczęściej jest przewodowa i pozbawiona części numerycznej - jest też mniejsza od standardowej. Tylko nieliczne modele wyposażone są w peryferia bezprzewodowe. Na szczególną uwagę zasługuje bezprzewodowa klawiatura z  touchpaem. Dzięki temu elementowi wyposażenia możemy zrezygnować z używania myszy.

Wejścia i wyjścia


Zwróć uwagę na wejścia i wyjścia w jakie wyposażony jest komputer. AIO najczęściej posiadają kilka gniazd USB, pojedynczy kontroler sieci LAN, czytnik kart pamięci, wyjścia audio, VGA, czytnik kart pamięci oraz adapter WLAN.  HDMI, eSATA.

Komputery All-in-One wyposażone w gniazdo HDMI najczęściej pozwalają na podłączenie dodatkowego urządzenia do monitora (konsoli, odtwarzacza multimedialnego). Producenci wyraźnie zaznaczają, że jest to gniazdo HDMI IN, bez możliwości wyprowadzenia sygnału.Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jakie są zalety i wady laptopów 2 w 1?

Laptopy hybrydowe i konwertowane łączą cechy laptopa i tabletu. Opisujemy wady i zalety tego rozwiązania, najciekawsze modele i doradzamy na co zwracać uwagę kupując tego typu urządzenie.
Zobacz więcej   

Ranking TOP laptopów Premium

Myślisz o zakupie naprawdę dobrego laptopa do pracy? Zapoznaj się z rankingiem najlepiej ocenianych laptopów premium w naszym sklepie.
Zobacz więcej   

Recenzja: For Honor - ad mortem, inimicus!

For Honor to dynamiczna rozrywka, oferująca niezapomniane i wymagające starcia podczas wielkich bitew, jak i pojedynków jeden na jeden. Jedna z niewielu, która daje tak wielką satysfakcję z walki bronią białą - Paweł recenzuje grę For Honor.
Zobacz więcej   

Znajdź nas