Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical
Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical
0 zł
Opis i dane

Kompaktowych rozmiarów obiektyw ULTRON 40mm F2 SLII Aspherical to jeden z najmniejszych obiektywów standardowych do lustrzanek. Z racji swoich niewielkich wymiarów (odległość od bagnetu do przedniej soczewki to tylko 24,5mm) należy do grupy obiektywów zwanych popularnie "naleśnikami". Obiektyw wyprodukowany jest w Japonii, cechuje się najwyższą jakością. Skierowany jest dla wymagających użytkowników, doceniających rewelacyjną jakość optyczną oraz wykonanie.
Przystosowany jest zarówno do aparatów z matrycą pełnoklatkową jak i APS-C. Po podłączeniu do aparatu z matrycą APS-C będzie odpowiadał małoobrazkowemu obiektywowi 60mm. Jego konstrukcja opiera się na sześciu soczewkach ustawionych w pięciu grupach. Jeden element jest podwójnie asferyczny (double-aspheric). Minimalna odległość ostrzenia to tylko 25cm. Wysokiej klasy materiały z jakich został wykonany obiektyw, zapewniają najwyższą jakość. Na uwagę zasługuje również 9 listków przysłony. W komplecie znajduje się również osłona oraz soczewka makro Voigtlander zwiększająca skalę odwzorowania do 1:4.
Wbudowany procesor oraz układ elektroniczny odpowiada za komunikację z aparatem. Zapewnia obsługę trybów ekspozycji, sterowanie przysłoną z poziomu aparatu, potwierdzenie ostrości, możliwość używania pełnej automatyki lampy błyskowej, zapisywanie parametrów zdjęcia w metadanych EXIF.

Lepsza jakość obrazu!
Lepsza jakość obrazu!
W obiektywie zastosowano elementy asferyczne korygujące aberracje sferyczną oraz zniekształcenia geometryczne. Dzięki temu obraz jest lepszej jakości.
Mocowanie Canon EF
Obiektyw z mocowaniem Canon EF (Electro-Focus) współpracuje z korpusami systemu EOS. Dzięki temu cała elektronika między korpusem aparatu a obiektywem działa kompatybilnie.
Mocowanie Canon EF
Makrofotografia
Makrofotografia
Obiektywy makro, pozwalają fotografować bardzo małe obiekty z bliska i rejestrują szczegóły, których często nie widać gołym okiem.
 
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Obiektyw stałoogniskowy charakteryzują się większą jasnością i mniejszą ilością soczewek. Dzięki temu jakość uzyskiwanego obrazu jest wyższa, a poziom wad optyczny niższych. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i daję precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości.
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Filtry fotograficzne
Filtry fotograficzne
Dowolność używania różnorodnych filtrów dzięki możliwości mocowania filtrów zewnętrznych.

Dane techniczne

obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical

Typ stałoogniskowy
Rodzaj  szerokokątny
Mocowanie Canon
Ogniskowa 40 mm
Maksymalne powiększenie 0,14 (1:7)
Kąt widzenia 57 stopnie
Maksymalna przysłona f/2
Minimalna przysłona f/22
Ustawianie ostrości od 25 cm
Makro tak
Konstrukcja 6 elementów w 5 grupach
Elementy asferyczne tak
Liczba listków przysłony 9
Filtry zewnętrzne
Średnica filtra  52 mm
Parametry fizyczne   
Wymiary (średnica x długość)  63 x 24 mm
Waga  200 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, osłona na obiektyw (przednia), osłona na obiektyw (tylna), osłona przeciwsłoneczna, soczewka makro
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Voigtlander
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical, wpisz 505960 w wyszukiwarce euro.com.pl.