Przejdź do opisu produktu

Sony Action Cam HDR-AZ1VR (pilot w zestawie)

kamera sportowa

Sony
nr kat.
1032104

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Rozdzielczość nagrywanego filmu  FullHD (60 kl/s), HD (120 kl/s)
Matryca  CMOS Exmor R™ typu 1/2,3" 11,9 mln. pikseli
Procesor  BIONZ X
Kod producenta  HDRAZ1VR.CEN
Zobacz pełny opis produktu

Akcesoria

Opis produktu

 

Maksymalna poręczność dzięki mniejszym wymiarom i wadze


Kamera Action Cam Mini nie będzie dla nikogo ciężarem. Ten smukły, odporny na zachlapanie wodą model jest o jedną trzecią mniejszy od swoich poprzedników i dlatego stawia mniejszy opór w wodzie i na powietrzu. Łatwe jest także nagrywanie: do obsługi kamery Action Cam Mini służą przyciski na jej boku. Można ich używać także w rękawiczkach.

 

 

Łatwa obsługa pilotem z funkcją podglądu na żywo


Oczekiwane ujęcie można uzyskać nawet w wirze akcji. Po założeniu na rękę dostarczanego z kamerę pilota z funkcją podglądu na żywo i nawiązaniu łączności Wi-Fi możliwe jest między innymi zdalne rozpoczynanie/zatrzymywanie nagrywania, wybieranie trybu pracy, a nawet sterowanie pięcioma kamerami naraz. Pilotowi nie zaszkodzi także woda: można go używać na głębokości do 3 metrów. Co więcej, wbudowany odbiornik GPS rejestruje dane o aktualnej pozycji.

 

 

SteadyShot: koniec ze skaczącym i zamazanym obrazem


Nawet jeśli wszystko dookoła trzęsie się i kołysze, nagrany film powinien być wyraźny, stabilny, a tym samym przyjemny w oglądaniu. Stabilizator SteadyShot kompensuje drgania obrazu odwzorowywanego przez matrycę. Poprawia przez to ostrość obiektów w ruchu i zmniejsza ilość zakłóceń, nawet przy zdjęciach w słabym świetle.

 

 

Format XAVC S do zapisu obrazu o dużej przepływności


Format XAVC S zapewnia dużą przepływność i służy do rejestracji obrazu filmowego o najwyższej jakości. Zapis materiału Full HD w tym formacie może się odbywać przy przepływności 50 Mb/s, gwarantującej wyjątkową jakość i minimalną ilość zakłóceń. Efektywny zapis filmów to również zasługa kompresji danych z wykorzystaniem kodeka Long GOP.

 

 

Przetwornik CMOS Exmor R™: większa czułość


Jazda na łeb na szyję rowerem górskim o zmierzchu? Pływanie kajakiem o świcie? Nawet w tak trudnych warunkach czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ zarejestruje świetny, wyraźny obraz filmowy z minimalną ilością szumu.

 

 

Procesor BIONZ X™: lepszy wygląd szczegółów i faktur


Bardzo szybki procesor obrazu Sony wiernie odwzorowuje faktury i szczegóły - tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układemscalonym o dużej skali integracji, który skraca przetwarzanie obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, większy realizm zdjęć i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.

 

 

Ostry obraz z superszerokokątnego (170°) obiektywu ZEISS Tessar


Obiektyw ZEISS Tessar o kącie widzenia 170° pokazuje scenę w niezwykle szerokim ujęciu. Po włączeniu funkcji SteadyShot kąt widzenia maleje do 120°, a nagrywany obraz jest bardziej stabilny, nawet jeśli akcja nabierze tempa. W obu przypadkach kamera pozwala na utrwalenie pięknych obrazów w trudnym terenie: na stoku narciarskim, w górach, w rwącym potoku albo na wyboistych asfaltowych ścieżkach lokalnego parku.

 

 

Wysoka jakość dźwięku z wbudowanego mikrofonu stereofonicznego


Znakomite filmy będą jeszcze lepsze, gdy uzupełnisz je znakomitym dźwiękiem. Kamera Action Cam Mini jest wyposażona w mikrofon stereofoniczny, który rejestruje wszystkie dźwięki towarzyszące przygodom: od uderzeń fal w deskę surfingową po świszczący w uszach wiatr. Naturalne brzmienie uzyskuje się nawet po włożeniu kamery do dostarczonej obudowy wodoodpornej.

 

 

Zapisywanie obrazu HD w tempie 120 kl./s w celu późniejszego odtworzenia w zwolnionym tempie


Teraz masz jeszcze więcej możliwości twórczej ekspresji. Przy nagrywaniu filmów w trybie APS-C (odpowiednik formatu Super 35) kamera pozwala na zapis 120 klatek HD (1280 x 720 pikseli) na sekundę. Takie nagrania można później płynnie odtwarzać w tempie 30 klatek na sekundę - jak w kinie - uzyskując efekt 4-krotnie zwolnionego tempa i dokładne przedstawienie każdego ruchu.

 

 

Odporna na zachlapanie konstrukcja


Kamera jest odporna na zachlapanie wodą i spełnia wymogi klasy ochrony IPX4 - można ją zatem zabrać na cały dzień w góry bez obudowy wodoodpornej i bez obaw o kaprysy pogody. Obudowa nie jest również potrzebna do zainstalowania urządzenia na statywie.

 

 

Wodoodporna obudowa dla miłośników nurkowania


Lubisz nurkować? Po włożeniu kamery Action Cam Mini do dostarczonej obudowy wodoodpornej uzyskasz doskonały obraz na głębokości do 5 metrów. Obudowa zapewnia ponadto skuteczniejszą ochronę kamery przy uprawianiu sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kajakarstwo.

 

 

Współpraca z serwisem PlayMemories™ Camera Apps


Funkcjonalność i wygodę obsługi można zwiększyć dzięki aplikacjom z serwisu Sony PlayMemories Camera Apps. Do pobrania jest między innymi aplikacja Smart Remote Control (do wyzwalania migawki smartfonem), Direct Upload (ułatwiająca korzystanie z serwisów społecznościowych), aplikacje edycyjne, efekty itp.

 

 

Profesjonalne funkcje i łatwa edycja w programie Action Cam Movie Creator


Program Action Cam Movie Creator nada Twoim filmom jeszcze lepszy wygląd. Pozwala przetwarzać obraz z użyciem funkcji nakładania danych GPS, odtwarzania w zwolnionym tempie itp. W razie potrzeby film można obrócić o 90° zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Funkcja Multi View pozwala natomiast na połączenie maksymalnie czterech segmentów filmu nagranych równocześnie za pomocą różnych urządzeń - i wyświetlenie ich na podzielonym ekranie.

 

 

Funkcja nakładania danych GPS do analizy przygód


Możesz dokładnie prześledzić przebytą trasę i ocenić własne osiągnięcia. Funkcja nakładania danych GPS oblicza prędkość ruchu i generuje dodatkowy film z informacjami o trasie, prędkości itp. W rezultacie dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o ostatniej przygodzie.

 

 

Funkcja obracania nagrywanego obrazu


Musisz nagrywać kamerą Action Cam Mini obróconą o 180 stopni? Żaden problem. Kamera ma specjalne ustawienie, które w takiej sytuacji zapewnia właściwy obraz. Oznacza to, że niezależnie od sposobu jej zamontowania, obraz będzie wyświetlany w prawidłowym układzie.

 

 

Motion Shot LE: wyraźnie widoczna każda ewolucja


Ta funkcja pozwala efektownie prezentować skoki i inne ewolucje. Przedstawia ruch obiektu w postaci sekwencji nałożonych na siebie obrazów ze wspólnym tłem. Dzięki niej szczegółowo obejrzysz każdą akrobację.

 

 

Poznaj pełną gamę akcesoriów


Twórcze wykorzystanie kamery ułatwia szereg sprzedawanych oddzielnie akcesoriów. Pozwalają one między innymi zamontować urządzenie na kierownicy roweru lub kasku; w ofercie są nawet specjalne szelki dla psów.

 

 

NFC: nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem


Technologia NFC (Near Field Communication) pozwala zrezygnować z używania kabli i eliminuje skomplikowane konfigurowanie połączeń. Użytkownicy smartfonów i tabletów z technologią NFC i systemem Android mogą zainstalować aplikację PlayMemories Mobile, a następnie nawiązywać łączność Wi-Fi przez dotknięcie pilota. Dzięki temu filmy i dane z kamery można błyskawicznie udostępnić innym.

 

 

Wi-Fi: wolność od kabli


Aby przesłać filmy z kamery Action Cam do smartfona z systemem Android lub iOS, wystarczy nawiązać połączenie Wi-Fi. Następnie w ciągu chwili można opublikować te nagrania na stronach www i w serwisach społecznościowych, dzięki czemu obejrzą je także bliżsi i dalsi znajomi.

 

 

Zdjęcia seryjne


Do uchwycenia szczegółów akcji można użyć trybu zdjęć seryjnych. Po włączeniu tej funkcji kamera wykonuje serię maksymalnie 10 zdjęć o wysokiej jakości, w odstępach 1, 2 lub 5 sekund. Pozwala w ten sposób uchwycić poszczególne etapy ewolucji - i przeanalizować swój styl.

 

 

Kontrolka nagrywania


Ta kamera Action Cam jest wyposażona w dodatkową górną lampkę kontrolną nagrywania. Dzięki temu stan nagrywania można sprawdzać podczas ujęć w nietypowych perspektyw.

 

 

Funkcja nagrywania interwałowego do twórczego filmowania


Kiedy chcesz dokładnie utrwalić powolny ruch, z pomocą przychodzi funkcja nagrywania interwałowego, wykonująca zdjęcia w odstępach 5-, 10-, 30- lub 60 sekundowych i łącząca je w animację poklatkową. Funkcja ta przydaje się szczególnie do długotrwałej, ciągłej rejestracji

 

 

Współpraca z dwoma rodzajami kart pamięci


Możesz wybrać nośnik, na którym będą zapisywane dane. Urządzenie współpracuje z kartami Memory Stick Micro™ (Mark 2) oraz microSD/microSDHC (klasa 4 lub wyższa). Z myślą o zapisie filmów o dużej przepływności w formacie XAVC S obsługiwane są również karty SDXC. Dzięki takiej uniwersalności zawsze dokonasz nagrania w optymalny sposób.

 

 

Ładowanie i zasilanie przez łącze USB


Aby kamera Action Cam zawsze była gotowa na nowe przygody, do jej ładowania możesz użyć portu USB w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Dostępny jest też sprzedawany oddzielnie zasilacz sieciowy AC-UD10, który pozwala równocześnie ładować kamerę i jej używać.

 
Dodawaj dane o lokalizacji!
Dodawaj dane o lokalizacji!
Wbudowany moduł GPS ustala pozycję użytkownika i dodaje do każdego pliku geoznacznik z tą informacją. Dzięki funkcji geotagowania możesz wyświetlić na mapie miejsce wykonania filmu i wiernie odtworzyć trasę podróży.
Używaj kamery pod wodą
Wodoszczelna obudowa umożliwi Ci zanurzanie się z kamerą pod wodę. Można nagrywać filmy bez obaw, że sprzęt zostanie zniszczony.
Używaj kamery pod wodą
Współpraca z siecią Wi-Fi
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w kamerze nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
Technologia HDMI
Wyjście HDMI zapewniające najwyższą jakość przesyłanego sygnału. Za pomocą tego złącza przesyłany jest obraz i dźwięk o jakości HD. Możesz je wykorzystać do podłączenia kamery do telewizora.

Technologia HDMI
Wystarczy tylko dotknięcie!
Wystarczy tylko dotknięcie!
Technologia NFC pozwala przesłać zdjęcia i filmy przez przyłożenie aparatu do urządzenia mobilnego, bez skomplikowanej konfiguracji. Dzięki temu, w prosty sposób będziesz w stanie udostępniać zapisane na kartach pamięci multimedia w serwisach społecznościowych.

Dane techniczne

kamera sportowa Sony Action Cam HDR-AZ1VR (pilot w zestawie)

Parametry   
Procesor  BIONZ X
Matryca  CMOS Exmor R™ typu 1/2,3" 11,9 mln. pikseli
Rozdzielczość nagrywanego filmu FullHD 1080 (1920 x 1080) 60 fps, HD 720 (1280 x 720) 120 fps, 640 x 480 30 fps
Kompresja obrazu  H.264, MP4, MPEG-4
Dźwięk  stereo
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia  11,9 mln. pikseli
Nagrywanie poklatkowe  tak
Obiektyw   
Ogniskowa  2,8 mm
Stabilizator obrazu cyfrowy
Informacje dodatkowe   
Dotykowy ekran LCD  nie
Wodoodporna  tak (szczegóły w warunkach gwarancji)
Funkcje dodatkowe  zdjęcia seryjne, odporna na wodę, pył i wstrząsy po użyciu obudowy (szczegóły warunkach gwarancji)
GPS tak
Sterowanie bezprzewodowe  Smartfon/Pilot w zestawie
NFC tak
Wi-Fi tak
Akumulator  Li-Ion 640mAh NP-BY1
Nośnik   
Rodzaj nośnika  karta pamięci microSD, karta pamięci Memory Stick Micro, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC
Wejścia/wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0  tak
Parametry fizyczne   
Wymiary  74 x 36 x 24 mm
Waga  48 g
Kolor obudowy  biały
Wyposażenie   
  adapter do statywu, akumulator, instrukcja obsługi, kabel USB, karta gwarancyjna, RM-LVR2V - pilot z funkcją podglądu na żywo, uchwyt samoprzylepny, wodoszczelna obudowa
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe B.V. (spółka z o.o.), oddział w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Sony
  • Rozdzielczość nagrywanego filmu: FullHD (60 kl/s)
  • Prędkość nagrywania: 30 kl/s

Ocena klientów

5 na podstawie 8 ocen
5
(6)
4
(2)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • waga
  • jakość obrazu
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Sony Action Cam
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
05-03-2015,
Stachu
Potwierdzony zakup

Kamerę zakupiłem głównie do filmowania na nartach ale również latem kręcenia scen pod wodą. Jakość rejestrowanego obrazu w mojej ocenie jest bardzo dobra. Zarówno w słoneczny dzień, jak i podczas sztucznego oświetlenia na stoku. Z przyjemnością ogląda się nagrane filmy w jakości HD na 46 calowym ekranie. Fajne jest oprogramowanie do obróbki filmów, które nakłada na film ślad GPS oraz wyświetla prędkość na jednym z trzech prędkościomierzy (do wyboru), czas przejazdu i średnią prędkość. Obsługa jest intuicyjne. Moim zdaniem słabym punktem kamery jest bateria, która wystarcza na około 1,5-2 godzin pracy kamery tzn. kamera uruchomiona w tym czasie i przyciskiem z pilota uruchamiamy/zatrzymujemy zapis. Rozwiązaniem jest zakup dodatkowych baterii wraz z ładowarką sieciową (kupiłem dwie dodatkowe baterie). Bateria w pilocie wytrzymuje trzy baterie w kamerze więc jest ok. Oryginale akcesoria do kamery są stosunkowo drogie (porównując z rozwiązaniami innych producentów) jednak te drugie są mało odporne na uderzenia. Podsumowując polecam zakup kamery, która jest bardzo prosta w obsłudze a nagrany i obrobiony materiał filmowy ogląda się z duża przyjemnością.

Pokaż całość
Pytania (1) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (7) (2) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Witam, zakupiłem tą kamerę, ale nie mogę znależć oprogramowania do obróbki filmów. To które wgrałem nie ma możliwości wyświetlania danych z GPS....CZy coś robie niewłaściwie? Proszę o pomoc Łukasz
Łukasz zapytał 20-12-2016
Odpowiedz
Zwiń pytania
Kamera Sony
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
02-03-2015,
Sajgus
Potwierdzony zakup

Super wybór! Oprócz genialnego pilota z funkcją zegarka idealnie współpracuje z Ipadem i Iphonem. Bardzo dobra stabilizacja obrazu, świetne nagrywanie pod słońce. Zero problemów - POLECAM!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (5) (3) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Sony Acton Cam
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
27-03-2015,
jack
Potwierdzony zakup

kamerka bardzo udana, akcesoria dopracowane do używania w czasie jazdy

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (6) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
kamerka super
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
17-12-2015,
wojtek0411
Potwierdzony zakup

kamera super spisała się przy lekkim nurkowaniu, zabawie w delfinarium, chodzeniu po bunkrach, opuszczonych sztolniach-po prostu sprzęt super. Nawet gdy jest w oprawie wodoszczelnej dźwięk jest dobry! Super nagrywa! Jedynie do wykorzystania pełnych funkcji kamerki warto kupić kartę SDXC class10.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (5) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dobra na wypady
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
11-05-2017,
Max
Potwierdzony zakup

Kamerka bardzo dobra. Testowana w samochodzie, na motocyklu, w samolocie i warunkach nieco bardziej ekstremalnych (strefa tropikalna, pora deszczowa). Wielokrotnie wrzucana do basenu ( w futerale wodoodpornym) nie zamokła ani razu. Mi się podoba. Doskonała na wszelkie dalekie wypady, zwłaszcza, gdy boimy się umieścić ją w bagażu rejestrowanym a podręczny nie pozwala zabrać dużo.

Pokaż całość
Pytania (1) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Powiedz mi jak ją montowałeś podczas filmowania na motocyklu, konieczne jest dokupienie dodatkowych akcesoriów?
Rafał zapytał 17-09-2017
Odpowiedz
W zestawie była specjalna nakładka do przyklejenia na kasku. Pozdrawiam
Max odpowiedział18-09-2017
Zwiń pytania
Son Action Cam
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
15-05-2016,
sailor
Potwierdzony zakup

Dobra jakość zdjęć i filmów, dźwięk w porządku. Bardzo poręczna. Najistotniejszą wadą jest brak możliwości sterowania z poziomu kamery.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Kamera jest taka ....
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
18-01-2015,
gumis1

Kamerka jest tak mała że praktycznie bez pilota lub smartfona sterowanie jest niemożliwe do zapisu w lepszej jakości konieczna jest karta 64 SDXC żadna inna nie da rady. Wyświetlacz na kamerze to porażka powinni dodawać lupę w kpl. bateria maleńka a wymiana jest dość kłopotliwa, nawet na smartfonie nie wiesz ile zostało miejsca na karcie tyle o wadach. Jakość obrazu na najwyższym poziomie, wifi działa płynnie i bez zacięć odporna na zachlapania dźwięk nawet w obudowie jest ok nie jest dolby ale akceptowalne stereo. Na górze jest dioda sygnalizująca działanie to bardzo wygodne na rowerze.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (10) (3) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
niestety
jakość obrazu:
waga:
łatwość sterowania:
wygoda użycia:
wytrzymałość:
16-04-2015,
Dota

nie nadaje się dla motocyklistów. Nie polecam dźwięk pisku wiatru nagranego zagłusza inne odgłosy.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (6) (4) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (4)

Powiadom o pytaniach
Dlaczego nie jest brak możlwości dostawy i jak można zyskać pewność, że w danym sklepie jest nowa (nie z ekspozycji ) kamera?
Chciałbym zapytać czy jeżeli zarezerwuje towar do odbioru w sklepie stacjonarnym bedę też mogł zakupić akcesoria za 1zł?
Chcialbym zapytac czy oferta 1zł za akcesoria jest tez wazna w sklepach stacjonarnych?
Jakie akcesoria i ile sztuk obejmuje promocja "Akcesoria za 1zł"?
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Sony Action Cam HDR-AZ1VR (pilot w zestawie), wpisz 1032104 w wyszukiwarce euro.com.pl.