Jakie ładowarki i dodatkowe akumulatory do kamery sportowej warto kupić?

Autor: Ola

Pojemność akumulatorów w bateriach sportowych jest stosunkowo niewielka. Jeśli wybieramy się w podróż i chcemy dużo nagrywać, dobrze pomyśleć o dodatkowych bateriach czy ładowarkach.

Kamera sportowa podłączona do ładowania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zasilanie do kamery sportowej wybrać
  2. gdzie warto je przechowywać

Jakie zasilanie do kamery sportowej wybrać?

Kamera sportowa z wyjętą baterią

Kamera sportowa świetnie sprawdza się podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć na wycieczkach. Producenci instalują w nich coraz lepsze matryce, potrafiące rejestrować wideo w wysokiej rozdzielczości i nawet 60 klatkach na sekundę. Z kolei bardziej zaawansowane oprogramowanie to recepta na uzyskanie zachwycających ujęć prosto z kamery. Nie trzeba się znać na skomplikowanym montażu w profesjonalnych programach komputerowych, by stworzyć efektowny film.

Decydując się na zabranie kamery sportowej ze sobą na urlop lub jednodniowy wyjazd, warto pomyśleć o dodatkowym zasilaniu. Nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości i częste robienie zdjęć może spowodować, że już po kilkunastu nagraniach nasza bateria będzie potrzebować podładowania. Akcesoria do kamer sportowych w postaci dodatkowych akumulatorów i ładowarek okażą się wtedy strzałem w dziesiątkę.

Popularnymi kamerami sportowymi na początek przygody z kręceniem dynamicznych filmów są modele SJCAM SJ4000 WiFi oraz SJCAM SJ5000X ELITE. Ich 12-megapikselowe matryce pozwalają zarejestrować naprawdę znakomitej jakości materiały. A dodatkowe opcje, takie jak nagrywanie w pętli, funkcja rejestratora jazdy czy cyfrowa stabilizacja obrazu i łączność Wi-Fi, tworzą z nich wszechstronne urządzenia. Jeśli jesteśmy w ich posiadaniu lub rozważamy zakup, zestaw Newell Ładowarka SDC-USB SJ4000 + 2 akumulatory do kamer sportowych przyda się podczas większych wycieczek. Oferuje on w pełni kompatybilne baterie wykonane w technologii litowo-jonowej, dzięki czemu wielokrotne rozładowywanie i ładowanie jest w pełni bezpieczne. W zestawie oprócz baterii znajduje się również wysokiej klasy ładowarka z dwoma gniazdami na akumulatory oraz kabel mini USB. Wystarczy, że podłączysz ją do laptopa, gniazdka lub powerbanka, by jednocześnie podnieść poziom naładowania dwóch baterii i ruszyć w dalszą drogę. Zestaw Newell Power Set współpracuje także z urządzeniami marek: Manta, Tracer, Redleaf, NavRoad, Lamax, Overmax i Forever.

W przypadku kamer sportowych Xiaomi Yi, dobrym rozwiązaniem jest zakup dodatkowych akumulatorów Newell AZ13-1, będących wysokiej klasy zamiennikiem dla Xiaomi Yi AZ13-1. Akumulator od Newell oferuje 1050 mAh pojemności i waży zaledwie 20 g. Zestaw Manta Ładowarka + Akumulator MAB01 do kamery sportowej to doskonały wybór dla m.in. takich modeli, jak: MM299, MM333, MM336PRO, MM339 czy MM356. W pudełku znajdują się ładowarka sieciowa z wyjściem USB 5V 1A i akumulator o pojemności 1050 mAh. Dla kamer sportowych firmy GoPro dostępne są podwójne ładowarki, jak np. GoPro AHBBP-401 lub GoPro AADBD-001 z dodatkowym akumulatorem.

Kamery sportowe umożliwiają też ładowanie poprzez powerbank. Dzięki temu nie musimy szukać kontaktu, by podłączyć ładowarkę sieciową do prądu. Z racji niewielkich pojemności baterii w kamerach sportowych wystarczy zabrać ze sobą dowolny bank energii. Nawet te o pojemności 5000–8000 mAh wystarczą, by kilkakrotnie wydłużyć czas pracy naszego sprzętu. Zaletą powerbanków oferujących 10000–15000 mAh jest większy zapas energii, dzięki czemu wykorzystamy je również do podładowania smartfonu czy gimbala. Powinniśmy jednak pamiętać, że im większy powerbank, tym cięższy staje się nasz zestaw podróżny.

PORADA EKSPERTA

Ładowanie kamery sportowej prądem z gniazdka jest szybsze niż wykorzystanie powerbanka lub ładowarki samochodowej. Wybierając się w dłuższą podróż, zawsze warto zabrać ze sobą dodatkowe akumulatory.

  • 107,99 zł
  • 1 099 zł
  • 79,99 zł
  • 199,99 zł
  • 119,99 zł

Gdzie warto je przechowywać?

Kamera sportowa, ładowarka i bateria na stole

Kamera sportowa, mimo iż dedykowana do pracy w wymagającym środowisku i odporna na większość warunków atmosferycznych, nie przetrwa wszystkiego. Warto zadbać więc o jej prawidłowe przechowywanie i dodatkowe zabezpieczenie.

Jednym z podstawowych elementów, w jakie powinniśmy się zaopatrzyć, jest dodatkowe etui ochronne. Może to być obudowa podwodna, która świetnie sprawdza się przy nagrywaniu w wodzie. Ponadto chroni ona przed pyłem, kurzem i zarysowaniami piaskiem. Alternatywą jest cieńsze oraz lżejsze etui silikonowe. Jego zastosowanie nie pogrubia tak bardzo kamery i jest praktycznie niewidoczne. Należy jednak pamiętać o mniejszej odporności na upadki i uderzenia.

Akcesoria w postaci dodatkowych akumulatorów, ładowarek, zestawów kabli oraz etui chroniących poleca się przechowywać w bezpiecznym miejscu. Dobrym pomysłem jest dokupienie małej torby na elektroniczne akcesoria lub przeznaczenie im w całości jednej kieszeni plecaka i ich dokładne zabezpieczenie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link