Jak wybrać opaskę do kamery sportowej? Wskazówki

Autor: Ola

Kamera sportowa to niewielkich rozmiarów, uniwersalny sprzęt do nagrywania filmów, np. podczas górskiej wspinaczki czy joggingu. Za jej pomocą można także zarejestrować krajoznawcze wycieczki rodzinne. Aby nie ograniczać swobody ruchu, warto zaopatrzyć się w opaski na głowę, które ustabilizują kamerę.

Mężczyzna wspina się na skałę z kamerą przymocowaną do czoła

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są zalety kamery sportowej
 2. po co nam opaska do kamery sportowej
 3. jakie akcesoria warto wybrać do kamery sportowej
 4. jak wybrać opaskę na głowę do kamery sportowej

Jakie są zalety kamery sportowej?

mała, sportowa kamera

Zdjęcia i filmy to jedne z najlepszych pamiątek z wakacji. Dużą popularnością, szczególnie wśród osób aktywnych fizycznie, cieszą się kamery sportowe, za pomocą których można uwiecznić unikalne widoki i piękno przyrody. Należy jednak pamiętać, aby razem z kamerą kupić w zestawie komplet niezbędnych akcesoriów, w tym opaskę na głowę. Pozwoli ona na utrzymanie tego niewielkiego urządzenia w jednej pozycji, co pomoże ją ustabilizować. Uzyskany wówczas obraz jest wysokiej jakości i nie rozmywa się.

Zanim wybierze się właściwy model kamery sportowej, warto podkreślić jej zalety. Jest ona przede wszystkim niewielkich rozmiarów, a zatem waży niewiele. Wyróżnia ją również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. To urządzenie stosunkowo tanie, dlatego w razie poważnego uszkodzenia nie narażamy się na znaczne straty materialne. Większość modeli jest dodatkowo wodoszczelna, dlatego mogą posłużyć do nagrywania ciekawych filmów pod wodą.

Jak dobrać akcesoria do kamery sportowej?

Aktywny tryb życia warto uwieczniać na filmach, jednak aby było to wygodne dla użytkownika, niezbędnych będzie kilka akcesoriów. Za ich pomocą można znacząco poprawić jakość nagrywanych materiałów. Do tych najbardziej przydatnych zaliczają się:

 • opaska na głowę – to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej sprawdzonych sposobów na ochronę kamery sportowej przed wypadnięciem z rąk. Jest to akcesorium, które nie wymaga dużych nakładów finansowych;
 • ochronna obudowa – zazwyczaj jest dodawana do opakowania z kamerą sportową. Pozwala chronić sprzęt przed pyłem, wodą i uderzeniami. Często podkreśla się, że to element obowiązkowy dla wszystkich właścicieli kamer tego rodzaju;
 • statyw – może być nawet niewielkich rozmiarów. Znacznie bezpieczniej jest umieścić kamerę sportową np. na trójnożnym statywie niż na samej ziemi. W ten sposób można bez problemu nagrać sesję jogi w parku;
 • klipsy – ułatwiają przypięcie kamery sportowej do roweru czy komputera.

Jeśli budżet na to pozwala, warto rozważyć zakup całego zestawu akcesoriów do kamery sportowej, np. marki Powerbee lub Redleaf.

 • 139,99 zł
 • 119,99 zł
 • 269 zł
 • 199,99 zł
 • 75,99 zł

Opaska na głowę do kamery sportowej – jak wybrać?

Mężczyzna w sportowej opasce na czole

Duża popularność opasek na głowę do kamery sportowej wynika z tego, że spełnią one swoje funkcje u osób uprawiających różne rodzaje sportu oraz kochających uwieczniać piękne chwile na wakacjach w plenerze. Można zakładać je na jogging, będąc na przejażdżce rowerowej, na rolkach, podczas skoku ze spadochronem, zabawy ze znajomymi w paintballa, a nawet zjeżdżając ze stoku na nartach. Największymi zaletami opasek jest to, że dają pełną swobodę ruchów, a obraz rejestrowany za pomocą tak ustabilizowanej kamery będzie dobrej jakości. Akcesorium to można przyczepić do kasku sportowego lub czapki zimowej. Polecanymi modelami są:

 • Powerbee HEAD STRAP w kolorze czarnym – wyposażona jest w regulowane paski, za pomocą których można ustabilizować kamerę sportową na kasku lub bezpośrednio na głowie.
 • Hama 4359 w kolorze czarnym – jest wykonana z elastycznego materiału, komfortowa w noszeniu i regulowana. Docenią ją miłośnicy sportów ekstremalnych, w tym motocrossu oraz paralotniarstwa.
 • Garmin 1579 – to uniwersalny uchwyt z dołączonym zaczepem, który pozwala na zamocowanie kamery sportowej do przedmiotów w przedziale grubości od 3 do 6 mm.
 • GoPro – razem z uchwytem Quick Clip pozwala na wiele rodzajów montażu na głowie.

Wybór opasek na głowę do kamery sportowej jest bardzo bogaty. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele modeli opasek jest kompatybilnych z kamerą tej samej marki. Wybierając sprzęt oraz akcesoria do nagrywania filmów, postaw na najwyższą jakość. Mimo że jest to na ogół związane z nieco większym wydatkiem, to gwarantuje lepszą wydajność i trwałość. Przeciętna cena opaski zakładanej na głowę wynosi ok. 60 złotych. Łatwo można pomylić je z typowymi opaskami sportowymi, które służą do zebrania nadmiernej ilości potu z czoła. Trzeba zaznaczyć, że materiałowe (np. bawełniane) opaski nie nadają się do montowania za ich pomocą kamer na czole.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link