Nowe gry battle royale 2019

Autor: Anna

Rok 2019 zaczął się od niespodziewanej premiery nowej gry studia Respawn z gatunku battle royale – Apex Legends. Gra osadzona w świecie Titanfall II szturmem podbiła sieć i serca graczy. Co jeszcze czeka nas w tym roku? Sprawdź, jakie warte uwagi battle royale pojawią się w tym roku.

Fortnite, Apex Legends, a może Battlefield 5 Firestorm?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są nowe gry typu battle royale
  2. czym jest Battflefield 5 Firestorm
  3. czy Apex Legends utrzyma pozycję lidera

Nowe i nadchodzące gry battle royale – sprawdź, w co warto zagrać

dziewczyna gra w Anthem - battle royale z 2019Początek roku to niewątpliwa dominacja Apex Legends, wydanego przez Electronic Arts po cichu, w cieniu głośnej, choć kontrowersyjnej gry Anthem. Nowe dzieło Respawn w ciągu trzech dni biło rekordy popularności w streamingu i oglądalności na platformie Twitch, a także w liczbie zalogowanych graczy.

Zaledwie trzy tygodnie później na rynku pojawiła się nowa propozycja battle royale, tym razem od studia DICE, ponownie wydana pod szyldem Electronic Arts. Jeden wydawca zdominował więc przestrzeń na rynku battle royale w 2019 roku, chociaż pozycja lidera wraca powoli do niepokonanego Fortnite.

Kilka dni po premierze Battlefield Firestorm pojawił się kolejny duży tytuł, Planetside Arena, który modyfikuje dotychczasową rozgrywkę battle royale i dopuszcza granie solo, a liczba graczy na mapie to ponad 200 osób!

W tym roku pojawi się jeszcze jedna gra battle royale, która będzie warta uwagi ze względu na spore możliwości interakcji ze światem, a nawet NPC-ami. Premiera Mavericks: Proving Grounds nie jest jeszcze dokładnie ustalona.

CZY WIESZ, ŻE...

Jeden z najpopularniejszych streamerów świata – Ninja, zgarnął za promocyjny stream Apex Legends aż milion dolarów? Chwilę później wrócił jednak do gry, która wyniosła go na szczyt popularności, czyli Fortnite.

Polecane gry pc
  • 84 zł
  • 169 zł
  • 109 zł
  • 79,99 zł

Battlefield 5 Firestorm – co wyróżnia go od innych battle royale?

Firestorm to właściwie klasyczny Battlefield V, z tą różnicą, że wrzuca wszystkich 64 graczy do jednej mapy, a wygrywa team, który ostatni zostanie przy życiu. To, co zapewnia ten konkretny battle royale, to lubianą przez graczy mechanikę serii Battlefield. W porównaniu do innych gier z tego gatunku Firestorm charakteryzuje się dużo lepszym feelingiem broni i bardzo dobrą grafiką. W porównaniu do battle royale z serii Call of Duty ma również większą mapę i dynamiczniejszy gameplay.

Dwa najważniejsze battle royale to produkcje darmowe, zarabiające na mikropłatnościach i sprzedaży season passów. Firestorm jest tylko jednym z trybów gry Battlefield 5, którą wystarczy kupić raz, aby grać i mieć dostęp do pełnej zawartości, ponieważ tutaj mikropłatności nie mają miejsca. Zupełnie inny model biznesowy nie przekłada się jednak na spektakularne sukcesy gry, a chociaż ma swoje wierne grono graczy, szczególnie fanów serii Battlefield i realizmu, wciąż daleko mu do popularności Apex Legends czy Fortnite. Produkcja DICE przyciąga jednak fanów doskonałą oprawą graficzną i sentymentem do znanej serii.

PORADA EKSPERTA

Gry typu battleground różnią się od standardowych gier tym, że kiedy bohater zginie, gracz wypada z meczu. Z czasem może to być frustrujące, dlatego warto przetestować wcześniej darmową produkcję, by sprawdzić przed zakupem, czy jest to satysfakcjonujący tryb.

Fortnite: Zestaw Polarne MrozyApex Legends czy Fortnite? Co jest lepsze?

Chociaż Apex Legends błyskawicznie zdobyło 50 milionów graczy, twórcy gry nie mają takiego doświadczenia jak ich koledzy po fachu z Epic Games, którzy od ponad roku utrzymują dominację na rynku, stale rozwijając Fortnite i dbając o swoją społeczność.

Respawn ma jednak w produkcji inne gry, w tym zapowiedzianą nową odsłonę serii Star Wars, co sprawia, że nie ma możliwości oddelegowania do Apex Legends konkretnego zespołu programistów, dodającego nową zawartość w regularnych odstępach czasowych. Z tego powodu równie szybko zaczął on tracić zainteresowanie graczy, którzy w dużej części zaczęli wracać do Fortnite. Jak ostatecznie potoczą się losy Apex Legends? O tym zadecydują najbliższe aktualizacje gry.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów