Najlepsze kierownice do PS4 – sprawdź opinie graczy!

Autor: Ola

Skoro już masz bijącą rekordy popularności konsolę PlayStation 4 i chcesz jak najlepiej bawić się podczas gier wyścigowych, zainwestuj w dobrą kierownicę do PS4. Kto doradzi Ci najlepiej, jeśli nie inni i bardziej doświadczeni gracze, którzy przetestowali już różne konfiguracje gier i sprzętów? Dowiedz się, które kierownice Logitech, Thrustmaster i innych marek w połączeniu z tytułami wyścigówek polecają nasi klienci!

Jakość kierownicy do PS4 ma wpływ na rozgrywkę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- która kierownica do PS4 Logitech jest najlepsza,

- które kierownice Thrustmaster polecają nasi klienci,

- którą kierownicę PS4 Q-SMART warto kupić do PS4.

Kierownice Logitech do PlayStation 4 – którą kupić?

Kupując kierownicę PS4, sprawdź m.in. kąt jej obrotuGdyby wręczyć ją w prezencie świątecznym graczowi, bliscy mieliby trudności z odciągnięciem go od konsoli. Mowa o kierownicy w zestawie z podstawką z pedałami – Logitech G29 Racing Wheel, która jest przeznaczona do PlayStation 4, PlayStation 3 i gier PC. Dzięki siłowemu sprzężeniu zwrotnemu Force Feedback gracz czuje się tak, jakby prowadził prawdziwy samochód. Kierownica nie tylko oddaje wstrząsy czy wibracje, ale także np. utratę przyczepności kół wskutek przyspieszenia. Akcesorium jest pokryte ręcznie szytą skórą, co zapewnia kierownicy wytrzymałość, a graczowi – dobry chwyt nawet podczas nadmiernie emocjonującej rozgrywki. Kąt obrotu kierownicy wynosi 900 stopni.

CZY WIESZ, ŻE...

Maksymalny kąt obrotu kierownicy zależy od typu gry, a zwłaszcza prowadzonego samochodu i chociażby toru rajdowego. Z jednej strony – ustawienia kierownicy dopuszczają wybór maksymalnego kąta obrotu w każdej grze, z drugiej strony – nie każda gra jest dostosowana do niego pod kątem efektów wizualnych. Mimo wykonanego pełnego obrotu przez gracza, obrót ukazany na ekranie może być dużo mniejszy.

Niestety kierownica nie ma dźwigni zmiany biegów. Mimo tego braku zachwyceni gracze polecają ją ze względu na pancerne pedały o różnej sile nacisku (Czarek), znakomitą ergonomię i dobre odczucia z jazdy (Makarecki), skórzane pokrycie, realizm, precyzję i dużą ilość przycisków (Emet). Jest rekomendowana zarówno do wyścigówek, jak i symulatorów takich jak American Truck Simulator.

Która kierownica Thrustmaster jest najlepsza?

Liczne pozytywne recenzje zebrała licencjonowana kierownica PS4 i PS3 Thrustmaster T150 z oficjalnymi przyciskami Sony PlayStation i regulowanym kątem obrotu kierownicy w zakresie od 270 do 1080 stopni. Gracz może modyfikować również kąt nachylenia pedałów. Kierownica ma 13 przycisków akcji plus kierunkowy przycisk D-Pad. 13-centymetrowe manetki zmiany biegów są wykonane z metalu, aby wytrzymały najbardziej gwałtowne ruchy. Uniwersalny system mocowania pozwala na przyczepienie kierownicy do każdej powierzchni niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana.

WSKAZÓWKA

Przed zakupem kierownicy PS4 sprawdź jej średnicę. Ma ona znaczenie, jeśli z akcesorium mają korzystać dzieci, które mają mniejszy rozstaw ramion niż osoby dorosłe. Średnica kierownicy znacząco wpływa na komfort gry.

Użytkownicy polecają ten model ze względu na szybkie i pewne mocowanie, łatwą i automatyczną instalację, siłowe sprzężenie zwrotne Force Feedback i precyzyjne sterowanie. Edycja Thrustmaster T150 RS Pro wyróżnia się metalowymi pedałami z indywidualnymi ustawieniami ciśnienia i pełną regulacją. Użytkownicy podkreślają wyższą klasę pedałów i fakt, że doskonale odwzorowują autentyczne samochodowe elementy.

Nasi klienci zachwycają się także kierownicami PS4 takimi jak:

PC, Xbox One, PS3 i PS4 – kierownica wielofunkcyjna Q-SMART

Kierownica PS4 LogitechQ-SMART SW8080 Sepang PRO (4w1) to kierownica o średnicy 24,5 cm z małym maksymalnym kątem obrotu (180 stopni), która nie ma sprzężenia zwrotnego Force Feedback, a jednak zebrała setki opinii, które dały jej 5-gwiazdkową notę.

Gracze z ograniczonym budżetem podkreślają, że stosunek ceny do jakości kierownicy Q-SMART jest bardzo dobry. Zwracają uwagę, że mocowanie na 6 przyssawek mogłoby być mocniejsze, ale model zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych, wykręcających nowe rekordy w ulubionych grach. Sprawdź naszą listę z topowymi tytułami – może jakiejś nie znasz?

Jeśli szukasz kierownicy wyłącznie na PC, zobacz ten przewodnik zakupowy krok po kroku.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link