Najlepsze dyktafony zdaniem naszych klientów

Autor: Joanna

Dyktafon Dyktafon cyfrowy jest urządzeniem, które w szczególności doceniają dziennikarze, reporterzy, osoby piszące książki i prowadzące badania w terenie, ale i studenci, używający ich do nagrywania wykładów. Jeśli myślisz, że takie urządzenie przyda się i Tobie, koniecznie sprawdź, które dyktafony najlepiej oceniali nasi klienci i wybierz jeden z nich!

jaki dyktafon cyfrowy kupić

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto kupić dyktafon cyfrowy do 200 zł
  2. które dyktafony do 300 zł są najpopularniejsze
  3. które z droższych dyktafonów do nagrywania wziąć pod uwagę

Najlepsze dyktafony do nagrywania do 200 zł

dyktafon do nagrywaniaNajniższa półka cenowa obejmuje dyktafony cyfrowe do 200 zł. Zdecydowana większość naszych klientów sięgała właśnie po nie, choć upodobała sobie zaledwie dwa modele.

Pierwszym z nich jest Sony ICD-PX240, który jest często chwalony za bardzo intuicyjną, prostą obsługę. Dodatkowo czułość mikrofonu jest zadowalająca, a dzięki obecności wejścia USB nagrania można łatwo przenosić na inne nośniki – np. na komputer. Użytkownicy nie zapomnieli również wspomnieć o stosunku ceny do jakości – ich zdaniem jest on bardzo korzystny. Zwracają też uwagę na bardzo mały pobór energii – mimo że dyktafon cyfrowy jest zasilany bateryjnie, nie musisz się martwić jego szybkim rozładowaniem.

Zdaniem naszych klientów dobrym wyborem okaże się również odrobinę tańszy dyktafon do nagrywania – Philips DVT2000. Podsumowaniem jego wszystkich zalet i wad jest recenzja, którą zostawił użytkownik Szczękołap:

Na użytek domowy bardzo dobre urządzenie. Minusem jest brak instrukcji w języku polskim. Mikrofon jest bardzo czuły. Uchwycił głos z bardzo daleka. Bateria długo trzyma. Poręczny.

Opinię tę potwierdzają liczne komentarze zachwalające funkcjonalność tego niedrogiego dyktafonu cyfrowego.

Polecane dyktafony cyfrowe
  • 329 zł
  • 349 zł
  • 249 zł
  • 159 zł

Jaki dyktafon cyfrowy kupić – modele do 300 zł

W zakresie dyktafonów do nagrywania do 300 zł nasi użytkownicy wskazali po jednym modelu marki Sony i Philips. Pierwszy z nich to Sony ICD-PX370, który dał się poznać jako dyktafon cyfrowy bardzo dobrze zbierający głos nawet z kilku metrów – to znacząco ułatwia pracę z tym urządzeniem. Co więcej, wyróżnia go wysoka jakość nagrań i spora pojemność – dyktafon cyfrowy pomieści wiele godzin nagrań. Zdaniem naszych klientów cena urządzenia jest adekwatna do jego jakości.

Sony ICD-TX650Użytkownicy dobrze wypowiadają się również o dyktafonie Philips DVT2510, który jest dostępny w zestawie ze słuchawkami. Służą one do łatwiejszego odsłuchiwania nagrań w dużo lepszej jakości niż przez głośnik. Nasi klienci korzystają z urządzenia do nagrywania wykładów, co jest możliwe dzięki sporej pamięci i wejściu USB, które pozwala na szybkie przeniesienie plików na komputer. Podsumowując słowami użytkownika All: można nagrywać teraz wszystko i w bardzo dobrej jakości.

Droższy dyktafon – czy warto go kupić?

Jeśli chodzi o droższe dyktafony, cena poszczególnych modeli może przekraczać nawet 600 zł – tak jest w przypadku dyktafonu cyfrowego Sony ICD-TX650, o którym przeczytamy:

Polecam urządzenie. Jak na tę cenę – stosunek ceny do jakości na duży plus. Przede wszystkim małe, prosta obsługa i szybkie włącznie. Bateria trzyma rewelacyjnie.

CZY WIESZ, ŻE...

Wysoka cena niektórych dyktafonów do nagrywania często wynika z tego, że mają one wbudowany akumulator i nie trzeba wymieniać w nich baterii.

Sporo, bo niemal połowę tańszy, jest model Sony ICD-PX470, który również zasłużył na słowa pochwały od użytkowników – został oceniony jako wygodny i uniwersalny w użyciu – niektórzy korzystają z niego w roli… odtwarzacz MP3! Warto też zwrócić uwagę na Sony ICD-UX533 ceniony za jakość oraz spełniający oczekiwania klientów Olympus WS-806. Jeśli szukasz dyktafonu dla siebie, koniecznie zajrzyj też do naszego poradnika: Na co zwrócić uwagę, kupując dyktafon.

 

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link