Kierownica do Xbox One – na jakie funkcjonalności zwrócić uwagę?

Autor: Grzegorz

Dla każdego posiadającego Xbox One fana wirtualnych wyścigów nic tak nie podnosi jakości gry, jak specjalna kierownica. Dzięki takiemu gadżetowi wrażenia gamingowe są jeszcze większe, zupełnie inne w porównaniu do używania standardowego kontrolera.

Mężczyzna siedzący na fotelu w szarym t-shircie i białych słuchawkach trzyma kierownicę do gry

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na co zwrócić uwagę, kupując kierownicę do Xbox One i jakie akcesoria wybrać;
  2. jakie modele kierownicy do Xbox One do 1000 zł warto wybrać;
  3. jakie modele kierownicy do Xbox One są rekomendowane dla wymagających graczy.

Kierownica do Xbox One i akcesoria

Ręce gracza na kierownicy, w tle gra racingowa

Wiele osób często nie wie, jaka kierownica do Xbox One jest najlepsza i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie. Nie wszystkie spełnią oczekiwania wytrawnego gracza, dlatego wybierając dany model, warto zasięgnąć fachowej wiedzy na temat jego jakości i funkcjonalności. Duże znaczenie w czasie użytkowania będzie miał kąt obrotu kierownicy, a także wbudowane przyciski ułatwiające dostęp do konkretnych funkcji. W nowoczesnych kierownicach precyzja urządzenia zwykle jest bardzo wysoka, a zastosowanie wibracji pozwala lepiej odczuwać wrażenia z gry. W tych tańszych dokładność może nie być zbyt imponująca. Niezwykle ważne w tego rodzaju gadżecie jest również mocowanie. To słabej jakości może tracić przyczepność z podłożem podczas bardziej gwałtownych manewrów.

Warto też wiedzieć, że do kierownicy do Xbox One można nabyć dodatkowe akcesoria, które sprawią, że gra stanie się jeszcze przyjemniejsza. Wiele osób decyduje się np. na zakup oddzielnej skrzyni biegów (jak Thrustmaster TH8A) czy fotela. W tym drugim przypadku warto polecić model Playseat Evolution Pro Alcantara, stworzony do zaawansowanej symulacji jazdy autem racingowym. Zapewni on nie tylko wygodę podczas gry, ale także spotęguje wrażenia płynące z rozgrywki, dając realistyczne odczucie zasiadania za kołem prawdziwego samochodu wyścigowego.

Modele kierownicy do Xbox One do 1000 zł

Dobre modele kierownicy do Xbox One można nabyć już za kilkaset złotych. Jedną z tańszych propozycji, która świetnie sprawdzi się w przypadku początkujących graczy, jest Manta MSW634. Kierownica ta ma kilkanaście przycisków, które można programować. Ponadto została wyposażona w dwa analogowe pedały i gałkę do zmiany biegów. Obrót kierownicy wynosi 270 stopni. Wrażenia tego, co dzieje się na ekranie wzmagają wibracje, które aktywują się np. podczas uderzenia pojazdu o jakiś przedmiot. Kolejnym modelem wartym polecenia jest Q-SMART RALLY GT900, z kątem obrotu kierownicy wynoszącym 900 stopni, dźwignią do zmiany biegów, podstawą z pedałami oraz 20 przyciskami. Przykładem wysokiej jakości produktu w grupie cenowej do 1000 zł jest Thrustmaster TMX Force Feedback. Zaletą tej kierownicy są pedały z szerokimi podnóżkami i regulowanym kątem nachylenia. Zastosowane tu koło kierownicy ma bardzo realistyczny wygląd, a mocowania są uniwersalne, więc sprzęt można bez problemu zainstalować na dowolnej płaskiej powierzchni, np. stole czy biurku. Atutem jest też kąt obrotu do 900 stopni i solidny gumowany uchwyt.

Polecane kierownice
  • 439 zł
  • 439 zł
  • 259 zł
  • 469 zł
  • 1 999 zł

Najlepsza kierownica do Xbox One – polecane modele i akcesoria dodatkowe

Ciemnoskóra kobieta siedząca na beżowej kanapie trzyma kontroler, na ekranie widać grę samochodową

Jeśli ktoś poszukuje kierownicy do Xbox One z wyższej półki, dobrym wyborem będzie Logitech G920. Wysoka jakość wykonania tego modelu jest zasługą zastosowania podzespołów ze stali nierdzewnej oraz ręcznie szytej skóry. Z kolei mechanizm Force Feedback z napędem dwusilnikowym zapewnia doznania niczym na prawdziwym torze wyścigowym, pozwalając poczuć każdy poślizg. Kierownicę tę poza Xbox One można wykorzystywać także do gier na PC. Gwarantuje ona niezwykle ciche i płynne sterowanie, zaś jej pewne mocowanie sprawia, że nie przesuwa się nawet przy gwałtowniejszych ruchach. Niewątpliwym atutem tego urządzenia są też przyciski konsoli, zapewniające łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Luksusowym gadżetem dla wymagających graczy jest również Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition, z trzema metalowymi pedałami, manetkami zmiany biegów oraz systemem Force Feedback. Dzięki systemowi podwójnego paska kierownica ta jest bardzo cicha. Zastosowane w tym modelu czujniki magnetyczne, wykorzystujące efekt Halla, gwarantują nowy standard w precyzji ruchów. Oba modele świetnie będą się nadawać jako kierownica do Xbox One S.

Najbardziej zaawansowana technologicznie, ale także i najdroższa, jest wykończona skórą kierownica Thrustmaster TS-XW Racer Sparco P310 Competition Mod. Ma ona aż trzy pedały i hamulec ręczny. Do tego oferuje ledowe podświetlenie klawiszy oraz posiada wibracje i sprzężenie zwrotne Force Feedback. Szczegółem, który z pewnością ucieszy fanów motoryzacji, jest dodanie na niej kółeczka z logo Ferrari. To wisienka na torcie tego ekskluzywnego modelu, która dodaje mu charakteru i klasy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link