Dobra suszarka do włosów do 100 zł – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Autor: Adam

Dzięki suszarce do włosów można w szybki i prosty sposób ułożyć ulubioną fryzurę. Urządzenia, które posiadają dodatkowe funkcje ułatwiające suszenie i bezpieczne dla skóry głowy nie muszą być drogie. Dobra suszarka do włosów do 100 zł to nie mit. W swojej ofercie ma ją kilku wiodących producentów.

Kobieta w szlafroku używa suszarki do włosów

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie funkcje może mieć suszarka do włosów do 100 zł
 2. jaka suszarka do włosów do 100 zł jest najlepsza
 3. na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do włosów

Jakie funkcje może mieć suszarka do włosów do 100 zł?

Kobieta w kręconych włosach utrwala fryzurę suszarką do włosów

Dobra suszarka do włosów do 100 zł powinna posiadać dodatkowe funkcje, dzięki którym suszenie i układanie fryzury jest nie tylko łatwiejsze, ale i bezpieczniejsze dla włosów i skóry głowy. Urządzenia dostępne na rynku mogą być wyposażone w:

 • ThermoProtect – optymalna temperatura suszenia i ochrona włosów przed przegrzaniem;
 • jonizację – urządzenie emituje jony, dzięki którym włosy są miękkie i nie elektryzują się;
 • dyfuzor – specjalna nakładka na suszarkę, która rozprasza powietrze lub doprowadza je do nasady włosów, dzięki czemu są one uniesione;
 • funkcję turbo – zwiększenie prędkości strumienia powietrza;
 • zimny nawiew – dmuchanie zimnym powietrzem, które utrwala fryzurę i zamyka łuskę włosa;
 • koncentrator – nakładka na suszarkę, która pozwala skupić powietrze na konkretnym fragmencie włosów, a tym samym ułatwia ich modelowanie.

Najlepsza suszarka do włosów do 100 zł to taka, która spełni potrzeby użytkownika. Warto zatem zastanowić się, czy urządzenie ma służyć wyłącznie do suszenia, a może też do układania fryzur i na tej podstawie dopasować dodatkowe funkcje.

 • 49,99 zł
 • 64,99 zł
 • 69 zł
 • 69,90 zł
 • 69,99 zł

Jaka suszarka do włosów do 100 zł jest najlepsza?

Zadowolona kobieta suszy włosy suszarką do włosów

Na rynku dostępne są różne modele suszarek do włosów, których cena nie przekracza 100 zł. W większości są to produkty znanych producentów, dlatego nie trzeba obawiać się o ich jakość. Urządzenia różnią się od siebie rozmiarem oraz dodatkowymi funkcjami.

Dobra suszarka do włosów do 100 zł to np. Remington Pro-Air 2200 D5210. Jest ona duża, dlatego idealnie nadaje się do długich i gęstych włosów. Ze względu na silnik o dużej mocy (2200 W) to również dobry wybór dla osób, które korzystają z suszarki często. Do dodatkowych atutów urządzenia należą: możliwość regulacji temperatury i siły nawiewu, zimny nawiew oraz jonizacja. Ponadto urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości dzięki wyjmowanej tylnej kratce.

W ofercie firmy Remington znajduje się także inna suszarka do włosów do 100 zł – Remington Your Style D5219. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla osób, które mają długie i gęste włosy. Moc silnika urządzenia wynosi aż 2300 W. Do zalet suszarki należą: możliwość regulacji temperatury i siły nawiewu, jonizacja, zimny nawiew oraz dyfuzor.

Marka ta oferuje jeszcze jeden tani model. Jest nim suszarka Remington Pro-Air Shine 2200 D5215. Również i ona jest duża i posiada silnik o wysokiej mocy – 2300 W. W przeciwieństwie do pozostałych urządzeń, daje efekt lśniących włosów. Zapewnia go bardzo silna jonizacja (90% większa niż w innych modelach). Poza tym suszarka ma możliwość regulacji temperatury i zmiany siły nawiewu, tryb chłodnego powietrza, a także koncentrator i dyfuzor.

Dla osób, które nie potrzebują dużego urządzenia o wysokiej mocy przeznaczona jest suszarka do 100 zł Philips BHC010/10. Zajmuje ona mało miejsca, ponieważ jest niewielkich rozmiarów, a ponadto ma składaną rączkę. Dlatego można zabierać ją ze sobą w podróż. Poza tym, że jest ona wyposażona w regulację temperatury i nawiewu, oferuje dodatkowo funkcję ThermoProtect oraz wąski koncentrator, który umożliwia precyzyjne modelowanie włosów.

Inna niewielka suszarka do włosów do 100 zł to Babyliss 5250E. Moc jej silnika to 1200 W – w zupełności wystarczy to do codziennego suszenia i modelowania. Urządzenie jest wyposażone w regulację temperatury i siły nawiewu oraz nadmuch silnego powietrza. Suszarka jest bardzo lekka, mała i ma składaną rączkę, dlatego nie zajmuje dużo miejsca i można zabierać ją ze sobą w podróż.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suszarki?

Aby suszarka do włosów do 100 zł spełniła nasze oczekiwania, przed jej zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

 • moc silnika (im wyższa, tym silniejszy nawiew powietrza),
 • możliwość regulacji temperatury (dobra suszarka do 100 zł ma co najmniej 2 zakresy),
 • możliwość regulacji siły nawiewu,
 • rozmiar urządzenia (małe urządzenie łatwiej zabrać w podróż, duże oferuje większą moc),
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem się urządzenia.

Ważne są również dodatkowe funkcje, które powinno się dostosować do swoich potrzeb. Za obowiązkowy uważa się zimny nawiew, ponieważ chłodne powietrze nie tylko utrwala fryzurę, ale jest też dobre dla skóry głowy.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link