W jakie gry platformowe warto zagrać na PC?

Autor: Grzegorz

Jest wiele gatunków gier: strzelanki, wyścigi, gry logiczne czy przygodowe. Nic tak jednak nie odpręża i nie dostarcza tak dużej dawki pozytywnej energii jak dobra platformówka. Wśród nich są pozycje zwariowane i kolorowe oraz głębokie i refleksyjne. Którą z nich wybierzesz?

Dwójka rozmawiających postaci z klocków LEGO

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. w jakie gry platformowe warto zagrać na PC;
  2. jaki sprzęt może być Ci potrzebny do tego typu gier.

W jakie gry platformowe warto zagrać na PC?

Strzelający czołg znajdujący się na polu bitwy w trakcie wojny

Po ciężkim dniu pracy nie ma nic lepszego od dobrej gry platformowej na PC. Jest to gatunek, który relaksuje, bawi, a ponadto cały czas dba o naszą zręczność, gdyż wielokrotnie podczas pokonywania kolejnych etapów musimy wykazać się sprytem. Jedną z najlepszych platformówek tego typu jest Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. To niesamowita gra, która osiągnęła sukces na wielu platformach, a jej pierwszą wersję wydano ponad 20 lat temu, jeszcze na konsoli PlayStation. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest barwna, pełna niespodzianek i, co docenią fani serii, wciąż tak samo dobra! W grze wcielamy się w tytułowego Crasha, który jest zwariowanym jamrajem. Wraz z nim stawiamy czoło złemu doktorowi Corteksowi, chcąc przeszkodzić mu w przejęciu władzy nad światem. Po drodze musimy skakać, wirować i umiejętnie wykorzystywać swoje atuty! Crash Bandicoot jest idealną pozycją dla młodszych. W grze nie ma przemocy ani scen nieodpowiednich dla dzieci. To także doskonały wybór dla nieco starszych graczy, którzy z sentymentem wspominają sympatycznego zwierzaka. Studio deweloperskie zadbało o całkowite przebudowanie poziomów, a także o podniesienie jakości grafiki i animacji postaci do dzisiejszych standardów.

WARTO WIEDZIEĆ

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to aż trzy gry w jednym opakowaniu! W skład wchodzą: Crash Bandicoot; Bandicoot 2: Cortex Strikes Back i Crash Bandicoot 3: Warped. Kupując jedną grę, otrzymujesz aż trzy tytuły, które wystarczą na kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy!

My Memory of Us to platformówka dla tych, którzy lubią klimaty wojenne. Gra opowiada piękną historię chłopca i dziewczynki, którzy wspierają się w czasie okupacji, by uniknąć rozłąki. Mimo iż fabuła w grze jest fikcyjna, z łatwością można odnaleźć nawiązania do czasów II wojny światowej, okupacji Warszawy i gett żydowskich. Interesującym rozwiązaniem jest konieczność naprzemiennego sterowania obiema postaciami. Każdą z nich cechują specjalne umiejętności, z których w odpowiedniej sytuacji należy skorzystać. My Memory of Us to wybór dobry dla każdego. Dla dzieci z powodu przedstawionej przyjaźni i pokazania, że dzięki niej można przetrwać wszystko. Dla dorosłych natomiast z powodu poruszającej historii, która zachęca do refleksji.

WARTO WIEDZIEĆ

My Memory of Us zostało stworzone przez polskie studio Juggler Games. Jak podkreślają autorzy, gra jest hołdem dla ich dziadków oraz milionów innych ludzi, którzy żyli i zginęli w czasie II wojny światowej.

W zestawieniu gier platformowych na PC nie może zabraknąć serii LEGO, której klocki znają wszyscy. LEGO CITY Tajny Agent to świetna pozycja dla dzieci, w której dzięki ich wysiłkom w dwudziestu dzielnicach miasta może zapanować ład i porządek. Zadaniem gracza jest, niczym James Bond, wcielenie się w rolę tajnego agenta i rozpracowanie złodziei samochodów, pokonanie niespodziewanych kosmitów, uratowanie prosiaków oraz odnalezienie zabawnych filmowych nawiązań. Jakby tego było mało, jest jeszcze co najmniej kilka setek pojazdów do prowadzenia i, co już ikonicznie w serii gier LEGO, zbieranie mnóstwa klocków i przedmiotów. Fani Batmana mogą rzucić okiem na LEGO Batman 3: Poza Gotham. Poznamy tam bohaterów Ligii Sprawiedliwości, zwiedzimy ich kwaterę, a także będziemy mieć szansę wcielić się w aż 150 grywalnych postaci! Za dobrą reklamę wystarczy fakt, że LEGO Batman 3: Poza Gotham sprzedało się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie!

WARTO WIEDZIEĆ

Gry z serii LEGO umożliwiają rozgrywkę w trybie kooperacji. Warto więc zaprosić swoich przyjaciół i wspólnymi siłami stawić czoło złoczyńcom.

Polecane gry pc
  • 128,90 zł
  • 79,99 zł
  • 71,99 zł
  • 164,99 zł
  • 154,99 zł

Co może Ci być potrzebne?

Rodzina wspólnie grająca na padach przez telewizorem

W grach platformowych dużo się skacze, biega, wspina i pokonuje rozmaite przeszkody. Logitech Wireless Gamepad F710 to bezprzewodowy kontroler, który nie tylko ułatwi wykonywanie akrobacji, ale także sprawi, że będzie można wygodnie rozsiąść się w fotelu i całkowicie oddać się grze. Pad został wyposażony w podwójny silniczek wibracyjny, który przenosi efekty eksplozji, trzęsień ziemi, a nawet trafień wprost do naszych dłoni! By jeszcze bardziej wzmocnić doznania, warto rozejrzeć się za HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM. To świetne słuchawki dla graczy, dzięki którym usłyszysz o wiele więcej niż z klasycznych głośników komputerowych. Dodatkowo zostały one wyposażone w mikrofon, co pozwala na komunikację głosową z innymi graczami.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów