Jakie gadżety do smartfona wybrać? Rodzaje i przykłady.

Autor: Piotr

Gadżety do smartfona to często elektroniczne akcesoria stworzone z myślą o poprawie użytkowania telefonów lub ich ochronie. Często tryb życia lub wykonywana czynność nie pozwala na czynne używanie telefonu, dlatego producenci wyszli naprzeciw potrzebom użytkowników, projektując szeroką ofertę gadżetów.

Gadżety do smartfonu i urządzenia, które można z nim sparować

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Jakie są gadżety do smartfona dla dorosłych
 2. Jaki gadżet wybrać dla dzieci do ich smartfonów

Gadżety do smartfona dla dorosłych

Słuchawki bezprzewodowe do smartfonu

Obecnie producenci oferują coraz więcej gadżetów do smartfonów. Podpowiadamy, na które warto zwrócić uwagę.

 • Głośnik lub stacja dokująca - to sprzęt, który przydaje się w miejscu pracy, w domu czy na wakacjach. Urządzenie można podłączyć bezprzewodowo do smartfona za pomocą funkcji Bluetooth. Muzyka to nieodłączny element dlatego bezprzewodowy głośnik to niezbędne akcesorium każdego wielbiciela dobrego brzmienia. Stacja dokująca oprócz głośnika posiada dodatkowe funkcje jak ładowanie baterii telefonu lub współdzielenia danych.
 • Słuchawki bezprzewodowe - swoją popularność zyskały szczególnie u sportowców. Słuchawki z funkcją bezprzewodowego łączenia z telefonem często są również woodoporne, dzięki czemu sportowcy z powodzeniem mogą cieszyć się ulubioną muzyką podczas treningów lub zawodów.
 • Opaska monitorująca - to kolejne przydatne urządzenie, które poleca się każdemu amatorowi sportu oraz zawodowcom. Opaska posiada wbudowany czujnik tętna, który pokazuje pracę serca podczas każdej aktywności. Oprócz tego użytkownik widzi aktualny czas, datę lub powiadomienie o nadchodzącym połączeniu lub wiadomości. Podczas treningu urządzenie pokaże spalone kalorie i przebytą trasę. Te ostatnie funkcje z pewnością zadowolą każdego fana technologii, który prowadzi aktywny tryb życia.
 • Smartwatch - to z pewnością hit technologiczny ostatniej dekady. Smartwatch posiada o wiele więcej funkcji od opaski monitorującej. Ten gadżet do smartfona to urządzenie, które zapewnia stały dostęp do zawartości telefonu. Poprzez wbudowaną funkcję Bluetooth zegarek posiada wgrane te same aplikacje co telefon. Zegarek przydaje się wtedy, gdy użytkownik nie może odebrać telefonu lub wiadomości, istnieje możliwość zobaczenia tego powiadomienia. Synchronizowany zegarek z telefonem liczy kroki i przypomina o zapisanych wydarzeniach. Co więcej, smartwatch posiada często oprogramowanie IOS lub Android z popularnymi aplikacjami.
 • Dron - najdroższym gadżetem do naszego telefonu jest dron, z którego można nagrać filmik z wakacji z niezapomnianymi widokami. Twórcy dronów postanowili pójść krok dalej, wykorzystując zaawansowaną technologię telefonów, tworząc swojego rodzaju obudowę telefonu wyposażoną w napęd i źródło energii. Oznacza to, że dron osiąga pełnię swoich możliwości dopiero po zamontowaniu w nim smartfona. Rolę kontrolera w takiej sytuacji pełni drugi smartfon, który komunikuje się z pierwszym za pomocą WiFi. Krótki zasięg jednak nadaje się jedynie do amatorskich zastosowań.
 • 579 zł
 • 179,99 zł
 • 179,99 zł
 • 499 zł
 • 429 zł

Gadżety do smartfona dla dzieci

Słuchawki douszne do smartfonu

Gadżety dla dorosłych, nie zawsze przypadną do gustu najmłodszym użytkownikom smartfonów. Co więc wybrać?

 • Bezprzewodowa drukarka do zdjęć - to hit, które ucieszy każdego dziecko. Zdjęcia z imprezy urodzinowej lub ze szkolnej wycieczki może być wydrukowane natychmiast w każdym miejscu. Drukarka jest połączona ze smartfonem za pomocą funkcji Bluetooth. Kompaktowy rozmiar sprawia, że drukarka może być zapakowana nawet do małej kieszeni w ubraniu. Dzięki cyfrowej technologii uzyskane zdjęcia są wysokiej jakości.
 • Wiatrak do chłodzenia - często dziecko źle znosi wysokie temperatury. Dlatego producenci stworzy coś z myślą o najmłodszych klientach. Chłodzące urządzenie podłącza się za pomocą popularnego przejścia, np. MICRO lub USB-C. Urządzenie napędzane jest energią czerpaną z telefonu.
 • Mini dron - Producenci dronów stworzyli drony do zabawy dla najmłodszych. Dron o małych gabarytach, którym sterować można za pomocą smartfona to świetna alternatywa dobrze znanych zabaw.
 • Smartwatch - zarówno dla dorosłych, jak i młodszych użytkowników technologicznych rozwiązań poleca się zakup smartwatcha. Inteligentny zegarek ma funkcję SOS, którą dziecko może wykorzystać w przypadku zagrożenia, dzwoniąc pod wcześniej zarejestrowany numer alarmowy. Rodzic może zsynchronizować swój telefon z zegarkiem dziecka i sprawdzić jego położenia w dowolnym momencie. Oczywiście smartwatch posiada również atrakcyjne dla dziecka funkcje, które można wykorzystać podczas zabawy czy wycieczki. Smartwatch dla dzieci wyróżnia się kolorowym wyglądem, dużymi przyciskami i kolorowym wyświetlaczem, który kryje w sobie mnóstwo aplikacji.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link