Jakie akcesoria do drona warto kupić? Przegląd gadżetów

Autor: Piotr

Dron jest urządzeniem, które przebojem wdarło się na rynek sprzętu elektronicznego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest funkcjonalny i daje dużo możliwości osobie, która go obsługuje. Wiele osób decyduje się rozbudowywać swoje urządzenia o kolejne moduły. Trzeba pamiętać także, że drony są delikatnymi urządzeniami, dlatego powinno się zadbać o ich odpowiedni transport. Jakie akcesoria do drona warto wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Kobieta trzymająca dron na tle lasu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką torbę lub plecak do drona warto kupić
  2. dlaczego trzeba mieć w zapasie dodatkowe śmigła i osłony
  3. na jakie jeszcze gadżety do drona powinniśmy zwrócić uwagę

Torba i plecak – podstawowe akcesoria do drona

Dron na niebie z zamontowaną kamerą.

Zakup drona wiąże się często z niemałymi wydatkami. Z tego powodu warto zadbać, aby przechowywać go w odpowiednich warunkach. Szczególną uwagę należy jeszcze zwrócić na sposób, w jaki przewozimy urządzenie. Aby sprzęt nie uległ uszkodzeniu w transporcie, przyda się nam stosowny plecak lub torba. To gadżety do drona zmniejszające szansę na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często zabawa dronem odbywa się w miejscach położonych z dala od miejskiego szumu i gwaru. Stąd też musimy zastosować podstawowe zasady bezpieczeństwa w kwestii użytkowania i transportu urządzenia. Wybieranie takich miejsc jest nawet wskazane, ponieważ latanie dronem niedaleko ulic, domów czy np. osób poruszających się chodnikiem może być dość niebezpieczne. Poleca się zatem kupić plecak lub torbę i wyruszyć w miejsce, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał, a także my nie narazimy nikogo na niebezpieczeństwo. Dedykowanym plecakiem do drona jest Manfrotto Aviator D1 DJI Phantom. Został zaprojektowany wedle nowej koncepcji i pozwala bezpiecznie przechowywać drona oraz wszystkie dodatkowe akcesoria. Dużą zaletą plecaka jest jego wszechstronność. Możemy do niego schować w zasadzie każdy element, który przyda nam się w czasie używania drona, w tym również aparat cyfrowy czy statyw pod aparat. Dzięki temu da się nie tylko latać dronem, ale i zamontować materiały w postaci filmów czy zdjęć. Ponadto dzięki przemyślanej konstrukcji w szybkim czasie możemy przenieść się z dronem z miejsca na miejsce i realizować kolejne ciekawe materiały. Nie musimy rozmontowywać sprzętu, wystarczy, że umieścimy go do specjalnej kieszeni i zepniemy klamrą. Atutem tego modelu plecaka jest dedykowana kieszeń pod tablet lub laptop. Sprawia ona, że praktycznie w każdej chwili mamy możliwość zgrania zarejestrowanego materiału filmowego na dysk i podzielenia się nim w mediach społecznościowych.

Dobrym wyborem będzie także DJI Plecak do DJI Phantom, który ochroni nasz dron przed obiciami i zadrapaniami w czasie transportu. Ciekawą alternatywą do transportu drona może być również walizka DJI Walizka dla DJI Osmo Pro.

  • 79,99 zł
  • 219 zł
  • 349 zł
  • 79,99 zł
  • 449 zł

Śmigło – przydatny gadżet w każdym dronie

Mężczyzna puszczający z dłoni dron.

Drony i akcesoria do nich to urządzenia dość delikatne. Bardzo łatwo je uszkodzić przy braku ostrożności. Oczywiście w czasie użytkowania mogą nam upaść na ziemię czy mieć kolizję z innym elementem, który spotkają na swojej drodze. Nietrudno więc np. o uszkodzone śmigło oraz osłonę, która go chroni. Warto więc posiadać zapasowe śmigła, tak aby na wypadek kolizji mieć je czym zastąpić – tym bardziej, że do większości modeli dronów nie kosztują one dużo. W ten sposób zabezpieczymy się przed ewentualnymi niemiłymi niespodziankami, które mogą nas spotkać w czasie rozrywki. Doradza się poza tym dokupić zapasowe osłony na śmigła. Godnym polecenia tego typu gadżetem jest osłona MAVIC PART 32. To dobrej jakości produkt, gwarantujący zabezpieczenie śmigieł przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drony i akcesoria – co jeszcze warto mieć w zapasie?

Drony, podobnie jak smartfony, tablety czy laptopy, są zasilane za pomocą baterii. Trzeba pamiętać, że czas, na jakim będą działać, jest z reguły stosunkowo krótki i wynosi kilkanaście minut. Aby temu zaradzić, dobrze jest wyposażyć się w ładowarkę samochodową. Nie jest to droga rzecz, a okazuje się niezwykle przydatna podczas wypraw z dronem. Jeśli jedziemy na miejsce samochodem, wystarczy podłączyć urządzenie. Oszczędzimy w ten sposób czas, gdyż nie będziemy musieli szukać dodatkowego źródła zasilania. Alternatywną opcją będzie zakup dodatkowej baterii – to już droższe rozwiązanie, a cena akumulatora jest zależna od pojemności. Nie wolno jednak oszczędzać na tego typu akcesoriach do drona. Część osób kupuje również specjalne podgrzewacze do baterii, np. DJI podgrzewacz do baterii Phantom 3 part 127.

Warto wspomnieć jeszcze, w jaki sposób sterować dronem. Z reguły większość modeli będzie obsługiwanych z poziomu smartfona lub tabletu, poprzez uprzednie zainstalowanie aplikacji. Możemy jednak wybrać inny sposób kontroli nad urządzeniem, kupując pilot do drona. Dla wielu osób stanowi to wygodniejsze rozwiązanie. Ponadto może być to zabezpieczenie na wypadek sytuacji, kiedy rozładuje nam się smartfon, na którym mieliśmy zainstalowaną aplikację do obsługi.

Drony są urządzeniami, które można dowolnie rozbudowywać, ale warto też pamiętać, że poszczególne elementy szybko się zużywają. Dlatego należy mieć pod ręką dodatkowe akcesoria.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link