Data publikacji: 7 kwietnia 2020
Autor: Piotr
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jakie akcesoria do drona warto kupić? Przegląd gadżetów

Poleć znajomemu Drukuj

Dron jest urządzeniem, które przebojem wdarło się na rynek sprzętu elektronicznego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest funkcjonalny i daje dużo możliwości osobie, która go obsługuje. Wiele osób decyduje się rozbudowywać swoje urządzenia o kolejne moduły. Trzeba pamiętać także, że drony są delikatnymi urządzeniami, dlatego powinno się zadbać o ich odpowiedni transport. Jakie akcesoria do drona warto wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Kobieta trzymająca dron na tle lasu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką torbę lub plecak do drona warto kupić
  2. dlaczego trzeba mieć w zapasie dodatkowe śmigła i osłony
  3. na jakie jeszcze gadżety do drona powinniśmy zwrócić uwagę

Torba i plecak – podstawowe akcesoria do drona

Dron na niebie z zamontowaną kamerą.

Zakup drona wiąże się często z niemałymi wydatkami. Z tego powodu warto zadbać, aby przechowywać go w odpowiednich warunkach. Szczególną uwagę należy jeszcze zwrócić na sposób, w jaki przewozimy urządzenie. Aby sprzęt nie uległ uszkodzeniu w transporcie, przyda się nam stosowny plecak lub torba. To gadżety do drona zmniejszające szansę na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często zabawa dronem odbywa się w miejscach położonych z dala od miejskiego szumu i gwaru. Stąd też musimy zastosować podstawowe zasady bezpieczeństwa w kwestii użytkowania i transportu urządzenia. Wybieranie takich miejsc jest nawet wskazane, ponieważ latanie dronem niedaleko ulic, domów czy np. osób poruszających się chodnikiem może być dość niebezpieczne. Poleca się zatem kupić plecak lub torbę i wyruszyć w miejsce, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał, a także my nie narazimy nikogo na niebezpieczeństwo. Dedykowanym plecakiem do drona jest Manfrotto Aviator D1 DJI Phantom. Został zaprojektowany wedle nowej koncepcji i pozwala bezpiecznie przechowywać drona oraz wszystkie dodatkowe akcesoria. Dużą zaletą plecaka jest jego wszechstronność. Możemy do niego schować w zasadzie każdy element, który przyda nam się w czasie używania drona, w tym również aparat cyfrowy czy statyw pod aparat. Dzięki temu da się nie tylko latać dronem, ale i zamontować materiały w postaci filmów czy zdjęć. Ponadto dzięki przemyślanej konstrukcji w szybkim czasie możemy przenieść się z dronem z miejsca na miejsce i realizować kolejne ciekawe materiały. Nie musimy rozmontowywać sprzętu, wystarczy, że umieścimy go do specjalnej kieszeni i zepniemy klamrą. Atutem tego modelu plecaka jest dedykowana kieszeń pod tablet lub laptop. Sprawia ona, że praktycznie w każdej chwili mamy możliwość zgrania zarejestrowanego materiału filmowego na dysk i podzielenia się nim w mediach społecznościowych.

Dobrym wyborem będzie także DJI Plecak do DJI Phantom, który ochroni nasz dron przed obiciami i zadrapaniami w czasie transportu. Ciekawą alternatywą do transportu drona może być również walizka DJI Walizka dla DJI Osmo Pro.

Proponowane produkty:
Lume Cube Zestaw do drona DJI Phantom 3 <%– –%>
YUNEEC Okulary 3D SkyView FPV Typhoon H <%– –%>
PolarPro Przedłużki nóg do Mavic Leg Exten <%– –%>
DJI OSŁONA NA ŚMIGŁA MAVIC PART 32 <%– –%>
DJI Walizka dla DJI Phantom 2 i Vision <%– –%>

Śmigło – przydatny gadżet w każdym dronie

Mężczyzna puszczający z dłoni dron.

Drony i akcesoria do nich to urządzenia dość delikatne. Bardzo łatwo je uszkodzić przy braku ostrożności. Oczywiście w czasie użytkowania mogą nam upaść na ziemię czy mieć kolizję z innym elementem, który spotkają na swojej drodze. Nietrudno więc np. o uszkodzone śmigło oraz osłonę, która go chroni. Warto więc posiadać zapasowe śmigła, tak aby na wypadek kolizji mieć je czym zastąpić – tym bardziej, że do większości modeli dronów nie kosztują one dużo. W ten sposób zabezpieczymy się przed ewentualnymi niemiłymi niespodziankami, które mogą nas spotkać w czasie rozrywki. Doradza się poza tym dokupić zapasowe osłony na śmigła. Godnym polecenia tego typu gadżetem jest osłona MAVIC PART 32. To dobrej jakości produkt, gwarantujący zabezpieczenie śmigieł przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drony i akcesoria – co jeszcze warto mieć w zapasie?

Drony, podobnie jak smartfony, tablety czy laptopy, są zasilane za pomocą baterii. Trzeba pamiętać, że czas, na jakim będą działać, jest z reguły stosunkowo krótki i wynosi kilkanaście minut. Aby temu zaradzić, dobrze jest wyposażyć się w ładowarkę samochodową. Nie jest to droga rzecz, a okazuje się niezwykle przydatna podczas wypraw z dronem. Jeśli jedziemy na miejsce samochodem, wystarczy podłączyć urządzenie. Oszczędzimy w ten sposób czas, gdyż nie będziemy musieli szukać dodatkowego źródła zasilania. Alternatywną opcją będzie zakup dodatkowej baterii – to już droższe rozwiązanie, a cena akumulatora jest zależna od pojemności. Nie wolno jednak oszczędzać na tego typu akcesoriach do drona. Część osób kupuje również specjalne podgrzewacze do baterii, np. DJI podgrzewacz do baterii Phantom 3 part 127.

Warto wspomnieć jeszcze, w jaki sposób sterować dronem. Z reguły większość modeli będzie obsługiwanych z poziomu smartfona lub tabletu, poprzez uprzednie zainstalowanie aplikacji. Możemy jednak wybrać inny sposób kontroli nad urządzeniem, kupując pilot do drona. Dla wielu osób stanowi to wygodniejsze rozwiązanie. Ponadto może być to zabezpieczenie na wypadek sytuacji, kiedy rozładuje nam się smartfon, na którym mieliśmy zainstalowaną aplikację do obsługi.

Drony są urządzeniami, które można dowolnie rozbudowywać, ale warto też pamiętać, że poszczególne elementy szybko się zużywają. Dlatego należy mieć pod ręką dodatkowe akcesoria.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 W jaki sposób dobrać moc grzejnika do pomieszczenia? Sprawdź, co robić, aby ogrzewanie było najefektywniejsze.
Zobacz więcej   
 Choć można kupić projektor do 1000 zł, sprzęt ten ze względu na niskie parametry nie da dobrych efektów oglądania.
Zobacz więcej   
 Projektor 4K pozwala na wyświetlanie obrazów w standardzie Ultra High Definition. Sprawdź, jaki model warto wybrać?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

ZAKUPY PRZEZ TELEFON

  • Konsultant pomoże w realizacji zakupów tylko przez telefon

855 855 855
Czynne do 21:00

Koszt połączenia według taryfy lokalnej Twojego operatora

połączenie interaktywne

  • Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich. Wspólnie będziecie mogli umieszczać produkty w koszyku.
  • Doradca pomoże w wyborze produktu
  • Opowie o najnowszych promocjach
  • Przygotuje zamówienie/rezerwację dla Ciebie, jeżeli zechcesz
  • W każdej chwili będziesz mógł/a zakończyć połączenie z doradcą
SZCZEGÓŁY

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów