Data publikacji: 18 grudnia 2018
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Lokówka automatyczna – jak to działa?

Poleć znajomemu Drukuj

Marzysz o pięknych, naturalnie wyglądających włosach? Nic prostszego – wystarczy tylko wybrać odpowiednie urządzenie, przy użyciu którego wystylizujesz włosy. W takiej roli świetnie sprawdzi się lokówka automatyczna – zobacz, jak działa i co sprawdzić przed jej zakupem!

Włosy wystylizowane lokówką automatyczną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kiedy automatyczna lokówka poradzi sobie lepiej niż tradycyjna,

- jak używać automatycznej lokówki do włosów,

- jak wybrać dobrą lokówkę dla siebie.

Lokówka Philips StyleCare Prestige

Lokówka automatyczna – kiedy sprawdzi się lepiej niż tradycyjna?

Wydaje Ci się, że Twoja standardowa lokówka dobrze radzi sobie z kręceniem włosów? Wyobraź sobie, że z modelem automatycznym stanie się to jeszcze prostsze! Przede wszystkim nie będziesz się już zastanawiać nad tym, czy pasmo włosów jest zbyt grube i się nie pokręci – jeśli złapiesz zbyt duży kosmyk, lokówka po prostu nie zadziała.

Nie ulega wątpliwości, że największe wyzwaniem jest wystylizowanie włosów znajdujących się z tyłu głowy – trudno tam dosięgnąć, a zobaczenie czegoś w lusterku wymaga niemałego wysiłku. Stąd też często tył fryzury wygląda gorzej niż przód. Okazuje się, że możesz to sobie ułatwić, korzystając z lokówki automatycznej. Wystarczy tylko złapać pasmo, a urządzenie wciągnie je do środka i zakręci od końcówek po nasadę. Idealnie!

Stosowanie lokówki automatycznej do włosów równa się także większemu bezpieczeństwu na co dzień. W końcu nie masz tu styczności z gorącymi płytkami i nie musisz nawijać wokół nich włosów – wszystko robi się automatycznie. Zapomnij więc o poparzonych palcach i ciesz się pięknymi lokami.

CZY WIESZ, ŻE...

Pierwszym takim urządzeniem na świecie była automatyczna lokówka Babyliss C1100E, która swoją premierę miała w 2016 roku. Choć dziś znajdziesz je również w asortymencie innych producentów, to właśnie modele tego producenta cieszą się największą popularnością.

Jak działa automatyczna lokówka do włosów?

Zastanawiasz się nad tym, jak korzystać z automatycznej lokówki? Oto krótka instrukcja, która Ci to wyjaśni:

  1. Zacznij od dokładnego rozczesania włosów i podzielenia ich na pasma o wybranej grubości.
  2. Ustaw temperaturę oraz czas kręcenia tak, by odpowiadały Twoim potrzebom. Pamiętaj, by uwzględnić tu zarówno grubość Twoich kosmyków oraz efekt, jaki chcesz osiągnąć – im dłużej będziesz trzymać je w środku, tym bardziej zdefiniowane loki otrzymasz.
  3. Włóż koniec pasma włosów do otworu lokówki, a następnie naciśnij przycisk – włosy zostaną wciągnięte do środka. W komorze urządzenia, która jest wykończona ceramiczną powłoką, temperatura będzie na nie oddziaływać, stylizując je w sprężyste loki czy fale.
  4. Gdy usłyszysz sygnał akustyczny, wyciągnij kosmyk z lokówki. Lekko go ugnieć i od razu spryskaj lakierem, by utrwalić efekt. Gotowe!
Proponowane produkty:
Babyliss C638E <%– –%>
Babyliss Curl Secret Digital Sensor C1500E <%– –%>
Babyliss Curl Secret C1600E <%– –%>
Babyliss Curl Secret C1300E <%– –%>
Babyliss C1102AME Curl Secret Ionic <%– –%>

Wybieramy dobrą lokówkę automatyczną

Lokówka BabylissZanim kupisz takie urządzenie, koniecznie zwróć uwagę na następujące parametry:

  • moc – im wyższa, tym szybciej nagrzewa się urządzenie. Musisz jednak liczyć się z tym, że wysoka moc oznacza wyższe koszty eksploatacyjne, co odczujesz przy częstym korzystaniu ze sprzętu,
  • regulacja temperatury – umożliwi Ci dopasowanie parametrów pracy urządzenia do Twoich włosów. Cienkie pasma wymagają niskiej temperatury, gdyż mogą się spalić, grubsze natomiast nie pokręcą się, jeśli temperatura będzie zbyt niska,
  • powłoka – upewnij się, że jest wykonana z ceramiki, turmalinu, tytanu lub innego materiału, który nie szkodzi włosom. Uważaj na lokówki z metalową powłoką grzewczą, gdyż mogą przypalać włosy,
  • funkcja jonizacji – choć nie jest najważniejsza w przypadku kręcenia włosów, to pozwoli Ci na uzyskanie lepszego efektu – włosy staną się gładkie i bardziej błyszczące,
  • zmiana kierunku skrętu – jeśli raz zakręcisz włosy w prawo, a raz w lewo, efekt końcowy będzie wyglądać naturalniej. Czasem możesz samodzielnie wybrać kierunek skrętu, a czasem urządzenie zmienia go samoczynnie po każdym zakręconym paśmie. Taką funkcję znajdziesz chociażby w tym modelu,
  • przewód zasilający – im dłuższy, tym łatwiej będzie Ci manewrować lokówką wokół głowy. Najlepiej też, aby przewód był obrotowy – dzięki temu nie będzie się zaginać.

Czy wiesz, że do kręcenia włosów możesz też użyć… prostownicy? Zobacz, co powinieneś o tym wiedzieć!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz także
article-photos/43832889065/jakkorzystaczsuszarki_mini.png
Sprawdź, jak używać suszarki do żywności!
article-photos/43705450745/gazowyiweglowy_miniatura.png
Przekonaj się, które urządzenie będzie lepsze do przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu: grill gazowy czy węglowy.
article-photos/43655135001/pyszne przepisy mini.png
Przekonaj się, które potrawy z grilla gazowego warto przygotować dla gości.
article-photos/43798425225/Suszarka do owoców, grzybów i warzyw_cover_mini.png
Poznaj 3 przepisy na pyszne dania z suszarki do żywności!
article-photos/43832954969/suszarkadogrzybownaco_mini.png
Dowiedz się, jakie cechy budowy i funkcje powinna mieć suszarka do żywności.

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu
AGD małe
AGD małe
Pokaż wybrane artykuły

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas