Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny)

aparat cyfrowy

Sony
nr kat.
1091271

Podaj numer katalagowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.- sob. 8:00 - 21:00
nd. 9:00 - 19:00

Rodzaj przetwornika  CMOS Exmor RS 13,2 x 8,8 mm
Kod producenta  DSCRX10M3.CE3
aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny)
Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny)
Polecane zestawy
Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny) + Arkas CB 40990 + SanDisk Extreme SDXC Class 10 UHS-I U3 V30 64GB
- 40 zł
7 108,98 zł
7 148,98 zł
oszczędzasz 40zł
Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny) + Velbon UP-400 + SanDisk Extreme SDXC Class 10 UHS-I U3 V30 64GB
- 55 zł
7 118,98 zł
7 173,98 zł
oszczędzasz 55zł
Akcesoria
Opis i dane
Model RX10 III (DSC-RX10M3) to produkt przeznaczony dla wymagających fotografów i filmowców. Jest wyposażony w nowo opracowany superteleobiektyw z 25-krotnym zoomem, który pokrywa niewiarygodnie szeroki zakres ogniskowych: od 24 do 600 mm. Pozwala utrwalać szybko poruszające się obiekty z dużej odległości, a dzięki systemowi bezgłośnej migawki doskonale sprawdza się podczas imprez sportowych, na koncertach czy w królestwie zwierząt. Rejestrowany obraz cechuje się wysoką jakością w szerokim zakresie ogniskowych i ustawień aparatu. Aby uzyskać równie wysoki standard przy użyciu korpusu z wymiennymi obiektywami, trzeba by użyć co najmniej trzech dużych obiektywów.

Połączenie 20,1-megapikselowegoi przetwornika obrazu „stacked CMOS” typu 1,0" z jasnym obiektywem zmiennoogniskowym i procesorem BIONZ X gwarantuje najwyższą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych, zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów w jakości do 4K włącznie. Zastosowanie w aparacie RX10 III wygodnego superteleobiektywu i innowacyjnej matrycy „stacked CMOS” stworzyło również nowe możliwości rejestracji obrazu, na przykład nagrywania filmów w tempie do 1000 klatek na sekundę przy maksymalnym zbliżeniu. Ważną zaletą jest ponadto niezwykle dokładny system AF, który na ustawienie ostrości potrzebuje zaledwie 0,095 sekundy. Wszystkie te cechy znalazły się w jednym zaawansowanym urządzeniu, łączącym funkcjonalność z solidnością i atrakcyjnym wyglądem.

Zalety obiektywu

Największym atutem modelu RX10 III jest nowo opracowany obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T*. Pokrywa on niezwykle szeroki zakres ogniskowych - od 24 do 600 mm6 - zapewniając 25-krotny zoom optyczny. Dzięki niemu ten kompaktowy aparat znakomicie spisuje się w różnorodnych zastosowaniach, od szerokokątnych ujęć krajobrazowych po utrwalanie w dużym zbliżeniu wydarzeń sportowych lub dzikich ptaków. Obiektyw cechuje się także dużym maksymalnym otworem przysłony: od F2,4 do F4,0. Pomaga to w pełniejszym wykorzystaniu potencjału dużego przetwornika obrazu typu 1,0" i ułatwia uzyskanie wysokiej jakości ujęć oraz pięknego efektu „bokeh” nawet przy bardzo dużych ogniskowych.

W zaprojektowanej od podstaw ścieżce optycznej wykorzystano osiem soczewek ze szkła ED, w tym jedną Super ED i dwie soczewki asferyczne ED7. Ich połączenie umożliwiło skompensowanie aberracji chromatycznej - często występującej w teleobiektywach - i zagwarantowało wysoki kontrast oraz dużą ostrość obrazu w całym kadrze, niezależnie od ustawienia ogniskowej. Nowo opracowana konstrukcja optyczna zawiera również zaawansowaną soczewkę asferyczną (AA), która zapewnia znakomitą dokładność odwzorowania obrazu i pozwala na zmniejszenie wymiarów obiektywu. Minimalna odległość od obiektu przy największej ogniskowej (odpowiednik 600 mm) wynosi zaledwie 72 cm. Maksymalne powiększenie wynosi więc 0,49x, co oznacza, że nowy obiektyw idealnie sprawdzi się przy zdjęciach makro z większej odległości. Powłoka ZEISS® T* osłabia odblaski i tzw. duszki, często pogarszające jakość ujęć w niesprzyjającym oświetleniu. Do jej zalet należy ponadto wierna reprodukcja kolorów i wyraźne odwzorowanie obrazu.

Dziewięciolistkowa przysłona układa się w zakresie od F2,4 do F11 w niemal idealne koło, czego efektem jest piękny efekt „bokeh”. Nowy algorytm Optical SteadyShot™, dostosowany do właściwości obiektywu modelu RX10 III, skutecznie kompensuje drgania powstające podczas zdjęć z ręki przy dużej ogniskowej lub w słabym oświetleniu. Pozwala to wydłużyć czas migawki nawet o 4,5 stopnia8.

Nieprzeciętna szybkość i czas reakcji

W aparacie RX10 III zastosowano przetwornik obrazu „stacked CMOS” typu 1,0". Jest on wyposażony w dedykowany układ pamięci DRAM i wykonany w technologii BSI, która znacznie zwiększa efektywność przechwytywania światła. Połączenie tego przetwornika z procesorem obrazu BIONZ X pozwoliło uzyskać szeroki zakres ISO - od 649 do 12 800 - oraz niski poziom szumów nawet przy dużych ustawieniach czułości. Specjalna konstrukcja matrycy, w której obwody przetwarzania sygnału znajdują się w innej warstwie niż elementy światłoczułe, umożliwia zasadnicze powiększenie obwodów przetwarzających sygnał i uzyskanie niezwykłej szybkości ich działania. Elementem przetwornika jest też dedykowany układ pamięci DRAM. Buforuje on duże ilości danych i pozwala na ich odczyt oraz przetworzenie bez opóźnień. Taka konstrukcja umożliwia rejestrację obrazu w tempie do 1000 klatek na sekundęiii - i odtwarzanie nagranego filmu w silnie zwolnionym tempie. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna do rejestracji dynamicznych scen z dużej odległości, na przykład podczas imprez sportowych, gdzie nie ma możliwości nagrania materiału filmowego z bliska. Szybki odczyt danych z matrycy obrazu oznacza również o wiele mniejsze deformacje tenisistów, dzikich zwierząt i innych obiektów w ruchu.

Minimalny czas otwarcia migawki elektronicznej wynosi zaledwie 1/32 000 sekundy. W rezultacie działa ona podobnie do migawki mechanicznej, nie zniekształcając obrazu. Zaletą migawki elektronicznej jest możliwość cichej pracy podczas fotografowania recitali, dzikiej przyrody i innych tematów, w których niedopuszczalny byłby dźwięk tradycyjnej migawki. Maksymalna szybkość zdjęć seryjnych wynosi 14 kl./s10, co oznacza możliwość utrwalenia najbardziej ulotnych chwil i wyrazów twarzy. Aparat RX10 III umożliwia też zdjęcia seryjne z precyzyjnym śledzeniem ostrości - maksymalna szybkość wynosi wówczas 5 kl./s.

Połączenie wybitnych możliwości aparatu RX10 III i bardzo szerokiego zakresu zoomu tworzy nowe możliwości rejestracji obrazu.

Nagrywanie obrazu filmowego 4K3 o wysokiej jakości

Aparat RX10 III pozwala nagrywać obraz filmowy o rozdzielczości 4K6 i dużej przepływności7 Wykorzystywany jest do tego bardzo efektywny format kompresji XAVC S oraz wszystkie piksele matrycy, bez ich łączenia w grupy. Oznacza to, że aparat rejestruje o 70% więcej informacji, niż potrzeba do wygenerowania wyjściowego obrazu filmowego 4K. Te nadmiarowe dane pozwalają zwiększyć szczegółowość obrazu, poprawić wygląd krawędzi obiektów i osłabić efekt mory. Nowo opracowany obiektyw zapewnia wysoką jakość filmów 4K przy ogniskowych z zakresu od 24 do 600 mm, co oznacza wielką uniwersalność w najróżniejszych sytuacjach. Co więcej, pracę układu BIONZ X wspomaga dodatkowo specjalizowany procesor o dużej skali integracji. Znacznie ogranicza on zniekształcenia powodowane przez liniowy przebieg migawki, a tym samym przeciwdziała deformacjom ruchomych obiektów na filmach 4K.

Dla zapewnienia zgodności z profesjonalnymi systemami produkcji filmowej aparat RX10 III jest wyposażony w szereg funkcji, które normalnie spotyka się w profesjonalnych kamerach wideo. Należą do nich profile obrazu, przestrzeń barw S-Gamut i krzywa gamma S-Log2, funkcja Gamma Display, udoskonalona funkcja „zebra”, wyjście czystego sygnału HDMI, kod czasowy, bity użytkownika, sterowanie zapisem, zapis filmu w dwóch formatach czy wstawianie znaczników.

Szybka automatyka ostrości

Aparat RX10 III jest wyposażony w szybki, inteligentny system AF, bardzo dobrze oceniany przez użytkowników modeli RX10 II i RX100 IV. Jego algorytm przestrzennego wykrywania obiektów został w pełni dostosowany do modelu RX10 III. Dzięki temu aparat może przewidzieć punkt ostrości poprzez wykrycie obiektu, zanim użytkownik wciśnie przycisk spustu migawki. Wciśnięcie do połowy przycisku spustu migawki powoduje błyskawiczne ustawienie ostrości na obiekt: potrzeba na to zaledwie 0,09 sekundy4.

Inne nowości i ulepszenia

W porównaniu z obecnymi modelami RX10 nowy aparat RX10 III zawiera szereg innych ulepszeń. Należą do nich trzy pierścienie na obiektywie służące do niezależnego ustawiania ostrości, ogniskowej i przysłony. Kształt uchwytu na obudowie jest lepiej dostosowany do pracy z obiektywem o dużej ogniskowej. Ułatwia on zwłaszcza bezpieczne trzymanie aparatu na wysokości oka. Nowością jest przycisk blokady ostrości na tubusie obiektywu: jego naciśnięcie uniemożliwia zmianę ustawienia ostrości. Blokadę ostrości można ponadto przypisać do przycisku o programowalnej funkcji.  
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Duży, 3 calowy ekran LCD ułatwiający podgląd wykonywanego zdjęcia, nagrywanie filmu oraz poruszanie się po menu aparatu. Przyda się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane zdjęcia lub filmy.
Piękne, ostre zdjęcia!

Układy optycznej stabilizacji obrazu fizycznie stabilizujące przetwornik lub soczewki obiektywu w momencie naciśnięcia spustu migawki, co zapobiega powstaniu poruszonych zdjęć. Zapewnia lepsze rezultaty niż stabilizator cyfrowy.
Piękne, ostre zdjęcia!
Współpraca z siecią Wi-Fi
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w aparacie nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
Przejmij kontrolę nad aparatem
Ręczne ustawianie ekspozycji daje pełną kontrolę nad parametrami wykonywanego zdjęcia. Ręcznie można ustawić przysłonę i szybkość migawki. Można to wykorzystać podczas robienia zdjęć portretowych (aby zmiękczyć tło) lub w trakcie zawodów sportowych, żeby zatrzymać ruch.
Przejmij kontrolę nad aparatem
Teraz ostrość ustawiana jest na twarzy
Teraz ostrość ustawiana jest na twarzy
Technologię automatycznego wykrywania twarzy na zdjęciu dostosowującą główne ustawienia tak, aby uzyskać naturalne zabarwienie skóry oraz idealną ostrość. Najczęściej używana w przypadku portretów i zdjęć grupowych.
 • -


 • -


   

Dane techniczne

aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny)

Rozdzielczość   
Rozdzielczość 20,1 Mpix
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 5472 x 3648 pikseli
Maksymalna rozdzielczość filmu 4K (3840 x 2160)
Obiektyw   
Zbliżenie optyczne 25 x
Zbliżenie cyfrowe 100 x
Ogniskowa (dla 35 mm) 24 - 600 mm
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC, microSD, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick PRO Duo High Speed, Memory Stick PRO-HG Duo, microSDHC, microSDXC, Memory Stick Micro
Kontrola ekspozycji   
Ręczne ustawienie ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Nagrywanie filmów   z dźwiękiem
Informacje dodatkowe   
Stabilizator obrazu optyczny
Wi-Fi tak
Wielkość ekranu LCD 3 "
Menu w języku polskim tak
Funkcje dodatkowe  Wi-Fi, automatyczny wybór programu tematycznego, technologia rozpoznawania twarzy, technologia wykrywania uśmiechu, filmy Full HD 24 kl/s, technologia NFC, procesor BIONZ X
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI micro HDMI (typ D)
Złącze USB 2.0 tak
Wyjście AV nie
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy   czarny
Wymiary  132,5 × 94 × 127,4 mm
Waga (bez baterii)  1051 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowy NP-FW50, akumulator, instrukcja obsługi w języku polskim, kabel USB, karta gwarancyjna, muszla oczna, oprogramowanie, pasek na rękę, pokrywa na obiektyw, zasilacz sieciowy
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe Limited Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Rozdzielczość   
Rozdzielczość 20,1 Mpix
Obiektyw   
Zbliżenie optyczne 25 x
Zbliżenie cyfrowe 100 x
Ogniskowa (dla 35 mm) 24 - 600 mm
Jasność f/2.4
Ustawianie ostrości od 3 cm
Funkcje   
Stabilizator obrazu optyczny
Menu w języku polskim tak
Automatyczne ustawianie ostrości tak
Ręczne ustawianie ostrości tak
Wi-Fi tak
Funkcje dodatkowe  Wi-Fi, automatyczny wybór programu tematycznego, technologia rozpoznawania twarzy, technologia wykrywania uśmiechu, filmy Full HD 24 kl/s, technologia NFC, procesor BIONZ X
Podgląd zdjęć   
Wielkość ekranu LCD 3 "
Ruchomy ekran LCD tak
Wizjer elektroniczny
Lampa błyskowa   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Tryby pracy lampy błyskowej  tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu, błysk wymuszony, bez błysku
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC, microSD, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick PRO Duo High Speed, Memory Stick PRO-HG Duo, microSDHC, microSDXC, Memory Stick Micro
Standardy zapisu zdjęć RAW , JPEG
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 5472 x 3648 pikseli
Rodzaj przetwornika CMOS Exmor RS 13,2 x 8,8 mm
Wielkość matrycy  1
Nagrywanie filmów   
Nagrywanie filmów   z dźwiękiem
Maksymalna rozdzielczość filmu 4K (3840 x 2160)
Kontrola ekspozycji   
Ręczne ustawienie ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Czas otwarcia migawki 30 - 1/32000 s
Programy tematyczne krajobraz, makro, portret, portret nocą, sceneria nocna, sport, zachód słońca
Zdjęcia seryjne tak
Automatyczne ustawianie czułości tak
Ręczne ustawianie czułości tak
Zakres czułości ISO 100 - 12800
Balans bieli automatyczny, ręczny
Korekcja ekspozycji tak
Wejścia/wyjścia   
Wyjście HDMI micro HDMI (typ D)
Złącze USB 2.0 tak
Parametry fizyczne   
Wymiary  132,5 × 94 × 127,4 mm
Waga (bez baterii)  1051 g
Kolor obudowy   czarny
Zasilanie   
Zasilanie  akumulator litowy NP-FW50
Wyposażenie   
  akumulator litowy NP-FW50
  oprogramowanie, pasek na rękę, pokrywa na obiektyw, muszla oczna, kabel USB, akumulator, zasilacz sieciowy, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe Limited Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
 • Marka: Sony
 • Cena: od 1 900
 • Typ aparatu : zaawansowany
Ocena klientów
4 na podstawie 1 ocen
5
(0)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
 • rozdzielczość
 • wielkość wyświetlacza
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Masz pytanie dotyczące sprzętu?
Zadaj je w zakładce pytania
i odpowiedzi na karcie produktu!
Wczytywanie...
domyślne
oceny malejąco
oceny rosnąco
daty dodania malejąco
daty dodania rosnąco
przydatności malejąco
przydatności rosnąco
wszystkie
wszystkie
Dobrze i krytycznie
wielkość wyświetlacza:
prostota obsługi:
rozdzielczość:
funkcjonalne ułożenie klawiszy:
gabaryty:
bateria:
05-05-2017,
Michał G.
Potwierdzony zakup

Aparat zasługuje na najwyższe uznanie. Robi bardzo ładne zdjęcia nawet w bardzo trudnych warunkach, tzn. w półmroku; ma wprost niewiarygodne możliwości. Bardziej wydajny mógłby być akumulator. Na napiętnowanie zasługuje natomiast brak pełnej instrukcji użytkowej aparatu, jaka jest dołączana do innych modeli. Załączona książeczka to bardzo, bardzo ogólnikowy opis aparatu z danymi, które nikomu nie są potrzebne i nikt ich nie czyta, a potrzebnych, istotnych zupełnie brak. Nie wiadomo np., jakie funkcje i możliwości kryją się pod literami na kółku ustawień (trzeba się ich domyślać, mając doświadczenie z innymi aparatami). Bardziej szczegółowej instrukcji trzeba szukać w internecie w obcych językach. Szkoda też, że aparat nie wyświetla krótkiego opisu danej opcji po jej wybraniu, jak to mają inne, tańsze aparaty Sony. Wielki minus, to także brak możliwości założenia uwięzi dla przykrywki obiektywu. W praktyce wiąże się to z ryzykiem łatwego jej zgubienia. Wydaje się, że teoretycy bez wyobraźni projektowali miejsce i układ klawiszy obsługi, a plastik, z którego jest zrobiona obudowa, robi wrażenie kruchego i przy lada uderzeniu pęknie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (3) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Usługi
Opcje
Mam zużyty sprzęt do oddania
Mam zużyty sprzęt do oddania

nr kat. 489 Więcej
Przedłuż Gwarancję ®

Nie płać za naprawę lub wymianę sprzętu z własnej kieszeni. Z Przedłuż Gwarancję® przez najbliższe 3 lub 5 lat będziesz mieć zapewniony spokój i wygodę, aby w pełni cieszyć się nowym sprzętem.

 

Przedłuż Gwarancję® to umowa ubezpieczenia (polisa) zawierana między Tobą, a ubezpieczycielem. Polisa nie stanowi gwarancji jakości w rozumieniu art. 577-581 k.c., ani też rękojmi za wady fizyczne lub prawne. Zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczycieli opisują Warunki Ubezpieczenia.

 

Zyskujesz
Ochrona rozszerzona
Ochrona podstawowa
Standardowa gwarancja
Od dnia zakupu przez 12 miesięcy
Szybka naprawa w razie przypadkowego uszkodzenia
Szybka naprawa w razie przepięcia prądu
Po 2 latach od zakupu
Szybki i profesjonalny serwis w razie awarii
Wymiana na nowy, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Brak limitu napraw i ukrytych kosztów
Wygoda - wystarczy telefon, aby zgłosić awarię
Oszczędność pieniędzy - niska cena w stosunku do kosztów napraw
29,16 zł zł miesięcznie
Warunki ubezpieczenia
34,72 zł zł miesięcznie
Warunki ubezpieczenia
34,72 zł zł miesięcznie
Warunki ubezpieczenia
62,50 zł zł miesięcznie
Warunki ubezpieczenia
Raty
Raty 30x0%
Raty 20x0%
Raty 10x0%
30
229,97 zł
Liczba rat
Wysokość raty
Zobacz więcej
20
344,95 zł
Liczba rat
Wysokość raty
Zobacz więcej
10
689,90 zł
Liczba rat
Wysokość raty
Zobacz więcej

Zarezerwuj towar przez internet, a następnie wypełnij wniosek kredytowy w sklepie z pomocą Doradcy.

 • Do 31 tys. złotych
 • Wsparcie doradcy w sklepie Euro
 • Przy kredycie do 5 tys. zł wystarczy dowód
 • Szybka decyzja, nawet w 15 minut
Pytania i odpowiedzi (1)
Powiadom o pytaniach
Czy w zakupach na raty, jest także opcja wpłaty własnej?
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Sony Cyber-shot DSC-RX10 III (czarny), wpisz 1091271 w wyszukiwarce euro.com.pl.