Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Zapisz się

na Newsletter. Wyślij
Dowiedz się więcej

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Szukaj
Wybierz literę alfabetu:
0 A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Klasa energetyczna

Dotyczy grup Towarowych: Kuchnie,Kuchnie do zabudowy,Lodówki,Lodówki do zabudowy,Piekarniki do zabudowy,Płyty do zabudowy,Pralki,Pralki do zabudowy,Pralko-suszarki,Pralko-suszarki do zabudowy,Suszarki,Zamrażarki,Zmywarki,Zmywarki do zabudowy,Zamrażarki do zabudowy,Okapy,Chłodziarki do wina,Chłodziarki do wina do zabudowy
Klasa energetyczna to parametr określający zużycie prądu przez urządzenie zgodnie z unijnymi dyrektywami. Wskazuje on efektywność i oszczędność produktu, dzięki czemu jesteś w stanie wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Dzięki tej informacji nie tylko oszczędzasz pieniądze, lecz także – dbasz o środowisko naturalne.
Klasa A (w tym także A+, A++ oraz A+++) to klasa urządzeń, które zużywają najmniej energii, są zatem najbardziej opłacalne dla użytkownika. Klasa G jest natomiast najmniej ekonomiczna i występuje już bardzo rzadko. Zasadniczo do częstego użytku domowego warto wybierać urządzenia z zakresu klas od A do D, ponieważ im wyższa klasa energetyczna, tym oszczędniejsze działanie.

Polecamy artykuł:
O czym informuje klasa energetyczna urządzenia?

Uzupełnij informacje dotyczące tej definicji...
Proszę wprowadzić treść wiadomości
Wyślij