Nocna promocja! Zobacz ofertę już od 21. Sprawdź!

Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Zapisz się

na Newsletter. Wyślij
Dowiedz się więcej

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Szukaj
Wybierz literę alfabetu:
0 A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Klasa energetyczna

Dotyczy grup Towarowych: Kuchnie,Kuchnie do zabudowy,Lodówki,Lodówki do zabudowy,Piekarniki do zabudowy,Płyty do zabudowy,Pralki,Pralki do zabudowy,Pralko-suszarki,Pralko-suszarki do zabudowy,Suszarki,Zamrażarki,Zmywarki,Zmywarki do zabudowy,Zamrażarki do zabudowy,Okapy,Chłodziarki do wina,Chłodziarki do wina do zabudowy
Klasa energetyczna to parametr określający zużycie prądu przez urządzenie zgodnie z unijnymi dyrektywami. Wskazuje on efektywność i oszczędność produktu, dzięki czemu jesteś w stanie wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Dzięki tej informacji nie tylko oszczędzasz pieniądze, lecz także – dbasz o środowisko naturalne.
Klasa A (w tym także A+, A++ oraz A+++) to klasa urządzeń, które zużywają najmniej energii, są zatem najbardziej opłacalne dla użytkownika. Klasa G jest natomiast najmniej ekonomiczna i występuje już bardzo rzadko. Zasadniczo do częstego użytku domowego warto wybierać urządzenia z zakresu klas od A do D, ponieważ im wyższa klasa energetyczna, tym oszczędniejsze działanie.

Polecamy artykuł:
O czym informuje klasa energetyczna urządzenia?

Uzupełnij informacje dotyczące tej definicji...
Proszę wprowadzić treść wiadomości
Wyślij