Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Zapisz się

na Newsletter. Wyślij
Dowiedz się więcej

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Szukaj
Wybierz literę alfabetu:
0 A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Klasa energetyczna

Dotyczy grup Towarowych: Kuchnie, Kuchnie do zabudowy, Lodówki, Lodówki do zabudowy, Piekarniki do zabudowy, Płyty do zabudowy, Pralki, Pralki do zabudowy, Pralko-suszarki, Pralko-suszarki do zabudowy, Suszarki, Zamrażarki, Zmywarki, Zmywarki do zabudowy, Zamrażarki do zabudowy

Parametr informujący o zużyciu przez urządzenie prądu, w warunkach określonych przez normy.

Parametr informujący o zużyciu prądu, generowanym przez urządzenie, w warunkach określonych normami, poświadczony tzw. świadectwem energetycznym. Wskazuje efektywność i oszczędność produktu. Klasy energetyczne są oznaczone literami od A do G (wzależności od grupy towarowej). Urządzenia klasy A zużywają najmniej energii, klasy G – najwięcej. Urządzenia posiadające klasę A++ oszczędzają nawet do 45% energii, w porównaniu z urządzeniami klasy A. Natomiast korzystanie z urządzenia z klasą A+ pozwala zaoszczędzić do 25% energii (w stosunku do klasy A). Parametr umożliwia porównanie kosztów eksploatacji różnych modeli.

Uzupełnij informacje dotyczące tej definicji...
Proszę wprowadzić treść wiadomości
Wyślij