Data publikacji: 22 sierpnia 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaką zmywarkę kupić? Wolnostojącą czy pod zabudowę? Wybierz najlepszą zmywarkę!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Na co powinno się zwrócić uwagę kupując zmywarkę wolnostojącą lub zmywarkę do zabudowy?

Wybierając zmywarkę zdecyduj, czy potrzebujesz zmywarkę wolnostojącą, czy zmywarkę do zabudowy. Sprzęt z możliwością zabudowy możesz dopasować do wystroju kuchni, dzięki frontowi w kolorze szafek kuchennych.

Zanim kupisz najlepszą zmywarkę, zwróć uwagę na:

Musisz także wybrać jeden z rozmiarów urządzenia. Mała  zmywarka 45 cm pozwoli na zmycie jednorazowo od 8 do 10 kompletów naczyń. Szersze zmywarki, które mają szerokość 60 cm, są pojemniejsze i zmieszczą od 12 do 15 zestawów. Bardziej pojemne urządzenia są praktycznym rozwiązaniem dla większych rodzin. Z kolei mniejsze zmywarki to dobra propozycja dla osób, które zmywają niewielkie ilości naczyń. 

Kupując zmywarkę w sklepie AGD zwróć także uwagę na liczbę programów zmywania. Oprócz trzech podstawowych dobrze jest mieć program szybki, aby przemyć lekko zabrudzone naczynia i program delikatny do umycia delikatnych kieliszków lub filiżanek. Program automatyczny jest uniwersalny, zmywarka dobiera wówczas parametry zmywania, w celu efektywnego i oszczędnego mycia. Pamiętaj także, że najoszczędniejsze i najlepsze zmywarki mają klasę energetyczną i klasę zmywania A.

Jeżeli chcesz mieć zmywarkę z dodatkowymi udogodnieniami zwróć uwagę na funkcje ułatwiające obsługę oraz poprawiające bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza na elektroniczne sterowanie i opóźnienie startu pracy.

 


Rodzaje i wielkość zmywarek

Zmywarki wolnostojące

Każdą zmywarkę musisz podłączyć do ujęcia wody, ujścia kanalizacyjnego oraz bezpośrednio (bez przedłużacza) do gniazdka elektrycznego z uziemieniem. Urządzenie wolnostojące może stać samodzielnie lub po zdjęciu blatu możesz wsunąć je pod blat kuchenny w ciągu szafek. Zmywarki wolnostojące najczęściej są oferowane w kolorze białym, a także srebrnym lub stalowym i w większości modeli mają odkryty panel sterujący, tzn. wszystkie kontrolki i przyciski sterujące pracą urządzenia znajdują się na zewnętrznej stronie drzwiczek.

Zmywarka przeznaczona do zabudowy może mieć front, blat i cokół identyczny z pozostałymi meblami kuchennymi. Zmywarkę wolnostojącą łatwiej ustawisz w istniejącej już wcześniej zabudowie kuchni.
Zmywarka przeznaczona do zabudowy

Zmywarka do zabudowy

Zmywarkę do zabudowy ustawia się pomiędzy meblami kuchennymi. Nie potrzebujesz do tego specjalnej szafki, a jedynie front, który mocuje się na drzwiczkach oraz wspólną z szafkami listwę cokołową oraz blat. Dzięki temu niewielkim kosztem zmywarka może być wbudowana w ciąg szafek, co jest modnym i estetycznym rozwiązaniem. 

Rodzaje panelu sterującego

Kupując zmywarkę do zabudowy musisz wybrać panel sterujący:

Odkryty

Panel odkryty ułatwia sterowanie urządzeniem i kontrolę wybranych programów.

Odkryty panel zapewnia łatwą kontrolę nad funkcjonowaniem zmywarki.
Odkryty panel zmywarki

Zintegrowany

Umieszczony na górnej krawędzi drzwiczek, niewidoczny po ich zamknięciu. Umożliwia po zamknięciu drzwiczek ukrycie przycisków sterujących, co zabezpiecza przed dostępem małych dzieci. Taka zmywarka będzie całkowicie schowana w ciągu szafek kuchennych. W panel zintegrowany wyposażona jest również cześć zmywarek wolnostojących.


Zintegrowany panel sterujący chowa się po zamknięciu drzwiczek zmywarki.
Zintegrowany panel sterujący zmywarki

 Pojemność zmywarki

Każda zmywarka ma podobną głębokość, około 56-60 cm. Zmywarki do zabudowy są nieco mniejsze. Mają też regulowaną wysokość, od 81 do 87 cm, aby zmieściły się pod blatem w każdej zabudowie. Zmywarki wolnostojące mają wysokość około 85 cm, a po zdjęciu blatu około 82 cm.

Zmywarki bez względu na to, czy są wolnostojące, czy do zabudowy, wyraźnie różni szerokość. Większe urządzenia mają szerokość 60 cm, a mniejsze 45 cm. Z szerokością związana jest pojemność zmywarki, wyrażana przez liczbę kompletów naczyń, które można jednorazowo umyć. Za komplet uważa się zastawę dla jednej osoby, w skład której zazwyczaj wchodzą po jednym talerzu głębokim, płytkim i deserowym, filiżanka, szklanka, kieliszek do wina oraz komplet sztućców: widelec, łyżka, nóż i łyżeczka. W zmywarkach o szerokości 45 cm umyjesz jednorazowo od 8 do 10 kompletów naczyń. Szersze zmywarki są pojemniejsze i zmieszczą od 12 do 15 zestawów

Duże urządzenie jest także oszczędniejsze, ponieważ jednorazowo zmywa większą liczbę brudnych naczyń. Bezpośrednie koszty zmywania, czyli zużycie prądu, wody i środków chemicznych, w modelach o szerokości 45 i 60 cm są podobne. Szersza zmywarka zapewnia lepsze rozchodzenie się strumienia wody podczas zmywania, co w efekcie pozwala na dokładne wymycie resztek jedzenia z trudno dostępnych miejsc. Szerszy model zajmie jednak więcej miejsca w kuchni. Poza tym, jeżeli zmywarka nie będzie miała funkcji połowy załadunku lub programu automatycznego, będziesz musiał czekać do zapełnienia całego urządzenia, aby utrzymać niskie koszty zmywania. 

Wyposażenie zmywarki

Wnętrze każdej zmywarki możesz modyfikować. Zwróć uwagę na trzy główne elementy wyposażenia – kosz górny, kosz dolny i pojemnik na sztućce. Kosz górny w niektórych modelach może być regulowany. Dzięki obniżeniu lub podwyższeniu go, możesz myć naczynia o nietypowych kształtach. Podobny efekt dają składane widełki w koszach, możesz dzięki nim powiększyć przestrzeń i wymyć wspólnie blachy, duże garnki.


Każda typowa zmywarka ma dwa kosze na naczynia oraz szereg uchwytów i stojaków, ułatwiających rozmieszczenie np. sztućców i kieliszków.
Kosz na naczynia

Jeżeli masz w kuchni bardzo mało miejsca i zmywasz niewielkie ilości naczyń, dobrym wyborem może być zmywarka o nietypowych rozmiarach. W ofercie spotykasz modele o szerokości 55 cm, głębokości 45-50 cm i wysokości 45 cm. Taką zmywarkę możesz zainstalować na blacie kuchennym, zamontować wewnątrz szafki lub powiesić na ścianie. Zmniejszone wymiary powodują, że modele te mają jeden kosz o pojemności przeważnie 4-6 zestawów. 


Niewielka zmywarka kompaktowa to dobry wybór, gdy w kuchni brak miejsca na większe urządzenie.
Zmywarka kompaktowa


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując zmywarkę?

Programy w zmywarce

Kupując zmywarkę powinieneś zwrócić uwagę na liczbę programów zmywania dostępnych w danym modelu.  Najczęściej spotykane programy zmywania:

 • Wstępny – przeznaczony do przepłukiwania naczyń zimną wodą. Trwa krótko, około 10 minut.
 • Normalny – przeznaczony do codziennego zmywania zabrudzonych naczyń, sztućców, szkła. Realizowany zwykle w temperaturze 50–65°C, trwa od 90 do 100 minut.
 • Intensywny – przeznaczony do naczyń bardzo zabrudzonych. Realizowany w wysokiej temperaturze około 65 – 70°C, trwa od 90 do 120 minut.
 • Szybki – umożliwia mycie naczyń lekko zabrudzonych i niezaschniętych. Realizowany w temperaturze 50°C i w krótkim czasie od 30 do 60 minut.
 • Delikatny – przeznaczony do naczyń, które nie są odporne na wysokie temperatury. Nadaje się do mycia szklanek, talerzy, filiżanek o delikatnej strukturze. Realizowany w temperaturze poniżej 50°C i trwa około 90 minut.

Zmywarki mogą mieć nawet 9 programów, które różnić się będą długością i charakterystyką cyklu zmywania, temperaturą oraz przeznaczeniem. Wśród tych programów powinieneś znaleźć odpowiednie dla siebie nawet wtedy, gdy zależy Ci na zmywaniu np. delikatnych kryształów.

Najlepszym rozwiązaniem jest program automatyczny, mają go najdroższe modele zmywarek. Zmywarka z programem automatycznym na bieżąco kontroluje stopień zabrudzenia wody i sama dobiera odpowiednią temperaturę i czas zmywania. Pamiętaj, że program automatyczny to oszczędność energii, wody oraz środków chemicznych potrzebnych do zmywania. 

Bardzo przydatny jest występujący w części modeli program do zmywania z zastosowaniem tabletek typu "3 w 1" lub "4 w 1". W zależności od modelu może to być program w pełni automatyczny lub włączany ręcznie. Ten program powoduje, że tabletka do zmywania rozpuszcza się w odpowiednim czasie i w odpowiedniej temperaturze, tak aby efekty zmywania były jak najlepsze.

Temperatury zmywania

Zmywarka o szerokim zakresie temperatur zmywania oferuje większe możliwości dostosowania odpowiedniej temperatury do rodzaju zmywanych naczyń oraz stopnia ich zabrudzenia. Warto zwrócić uwagę na tę informację, ponieważ często programy zmywania, pomimo, iż tak samo się nazywają, u różnych producentów realizowane są w różnej temperaturze. 
Zmywarka powinna mieć co najmniej 2 lub 3 temperatury zmywania. W najlepszych modelach będzie to zakres 5 do 7 temperatur. Obecnie najniższą temperaturą zmywania jest 30°C. W tej temperaturze bezpiecznie zmyjesz kieliszki wykonane z cienkiego szkła lub delikatną, zdobioną porcelanę. Najwyższą dostępną temperaturą jest 75°C. Wybierz zmywarkę, która ją oferuje, jeśli masz małe dziecko i zależy Ci na wyparzaniu butelek lub smoczków. 

Jeżeli zależy Ci na oszczędnej eksploatacji urządzenia, zwróć uwagę na informację dotyczącą zużycia wody. Najczęściej zmywarki potrzebują około 15-20 litrów na cykl. Najoszczędniejsze urządzenia zużywają jedynie 9 litrów wody.

Klasa energetyczna

Istotnym parametrem zmywarki jest klasa energetyczna. Wskazuje ona na poziom zużycia prądu w jednym cyklu zmywania w temperaturze 65°C i informuje o oszczędności Twojego urządzenia. Najbardziej oszczędne są urządzenia w klasie A+++, najmniej oszczędne takie, które mają klasę G.

W większości modeli zmywarek zużycie prądu jest podobne i wynosi ok. 0,8 kWh dla zmywarek o szerokości 45 cm i 1 kWh dla zmywarek o szerokości 60 cm. Dzięki temu większość z nich ma klasę energetyczną A.

 

Każda zmywarka zaopatrzona jest w etykietę, z której dowiemy się o jej klasie energetycznej, efektywności zmywania i suszenia.
Etykieta energetyczna

Klasa zmywania mówi o tym, z jakim efektem Twoje urządzenie usunie zanieczyszczenia  i zależy od wykorzystanych przez producentów rozwiązań konstrukcyjnych. Zmywarki w klasie Anajlepsze, najdokładniej wymyją naczynia. Klasa suszenia dotyczy z kolei jakości dosuszania naczyń. I podobnie –  klasa A to najwyższa jakość, a G – najniższa.

Głośność pracy wszystkich zmywarek jest podana w decybelach. Jest zawsze niższa od głośności pracy pralek. Bardzo cicha zmywarka to taka, której poziom hałasu podczas pracy wynosi około 47 dB. Jeżeli masz aneks kuchenny, jej praca nie będzie przeszkadzała na przykład w oglądaniu telewizji.

Funkcje zmywarek ułatwiające obsługę i zwiększające bezpieczeństwo użytkowania

Przy wyborze zmywarki szczególną uwagę zwróć na funkcje ułatwiające obsługę. Umożliwią Ci one komfortowe i bezpieczne korzystanie z urządzenia. Powinieneś wybrać zmywarkę ze sterowaniem elektronicznym, ponieważ jest łatwiejsza w obsłudze i oszczędniejsza. Jest też droższa od modeli z mechanicznym sterowaniem, ale ma więcej funkcji dodatkowych. 

Wskaźniki w zmywarce

Wyświetlacz elektroniczny (LCD lub LED) znacznie usprawni obsługę zmywarki. Pozwala na szybką i dokładną kontrolę przebiegu cyklu zmywania – wyświetla informacje o pracy urządzenia, na przykład temperaturę lub wybrany program. Jeżeli zmywarka wyposażona jest  we wskaźnik czasu pozostałego do zakończenia programu, możesz sprawdzić jak długo jeszcze będzie trwało zmywanie, przez co lepiej rozplanujesz swój czas. W zmywarkach bez wyświetlacza długość zmywania możesz w przybliżeniu odczytać z instrukcji obsługi. W najbardziej zaawansowanych modelach na wyświetlaczu można przeczytać opis wybieranego programu. 


Elektroniczny wyświetlacz przekazuje wszystkie istotne informacje o ustawieniach i pracy zmywarki.
Elektroniczny wyświetlacz

Obsługę zmywarki ułatwią także wskaźniki braku soli i nabłyszczacza. Dzięki nim wiesz, kiedy należy uzupełnić środki, bez których zmywanie nie będzie efektywne i bezpieczne dla urządzenia. Opóźnienie startu to specjalna funkcja pozwalająca na ustawienie czasu rozpoczęcia zmywania. Funkcję połowy załadunku wykorzystasz, gdy naczynia do zmywania nie zajmą całej zmywarki. Po włączeniu tej funkcji umyjesz je w dowolnym programie, jednak urządzenie pobierze mniej wody, co zmniejszy koszty zmywania. 

Radzimy wybrać zmywarkę wyposażoną w przepływowy ogrzewacz wody. Dzięki niemu do obiegu wprowadzana jest od razu ciepła woda. W modelach bez tego systemu grzałka podgrzewająca wodę jest zamontowana na dnie zmywarki. Wysoka temperatura szybciej niszczy naczynia, a wnętrze zmywarki trudniej wyczyścić z powodu osadzającego się kamienia. Urządzenie z przepływowym ogrzewaczem wody jest oszczędniejsze i można w nim bezpiecznie myć delikatne naczynia.

Bardzo przydatną funkcją jest sygnał akustyczny końca pracy. To ważne zwłaszcza w modelach do zabudowy ze sterowaniem zintegrowanym, w pełni zakrytym. W modelach tych może występować laser lub lampka, która emitują światło na podłogę podczas zmywania, gdy skończą świecić wiesz, że zmywarka zakończyła pracę. W części modeli możesz spotkać również oświetlenie wnętrza, które pomaga w załadowaniu i rozładowaniu zmywarki.

 

Oświetlenie wnętrza zmywarki ułatwia jej załadunek i opróżnianie.
Oświetlenie wnętrza zmywarki

Warto wiedzieć, że cena zmywarki nie jest uzależniona od jej rozmiarów. Zwykle zmywarki do zabudowy są nieco droższe od wolnostojących przy porównywalnych funkcjach.


 

 

Zmywarki tradycyjne

Zmywarki wąskie
 
 
Wymiary
Szerokość 60 cm Szerokość 45 cm
Głębokość około 56-60 cm Głębokość około 56-60 cm
Wysokość w zmywarkach do zabudowy regulowana 81–87 cm,  w wolnostojących około 85 cm, po zdjęciu blatu około 82 cm Wysokość w zmywarkach do zabudowy regulowana 81–87 cm, w wolnostojących około 85 cm, po zdjęciu blatu około 82 cm
 Liczba kompletów 12-15 kompletów naczyń  8-10 kompletów naczyń
 Typ urządzenia  Do zabudowy lub wolnostojące  Do zabudowy lub wolnostojące
 Zalety

 Duża pojemność, za jednym razem zmyjesz naczynia po obiedzie dla kilku osób. Zmieścisz razem duże garnki i patelnie.

Oszczędniejsze zmywanie - przy podobnym zużyciu wody, prądu, detergentów, więcej kompletów naczyń.

 Zajmują mało miejsca. Możesz mieć nowoczesny sprzęt, w którym komfortowo zmyjesz naczynia nawet w niewielkiej kuchni.
 Ograniczenia

 Zajmuje więcej miejsca w kuchni.

Jeżeli urządzenie nie ma funkcji połowy załadunku lub programu automatycznego musisz czekać, aż zapełnisz całą zmywarkę, aby ekonomicznie wymyć naczynia.

Musisz mieć miejsce na przechowywanie większej liczby naczyń i sztućców.

 Możesz mieć problem z umieszczeniem w zmywarce wszystkich garnków, patelni i innych naczyń, zabrudzonych podczas obiadu dla kilku osób.

Gdy naczynia nie zmieszczą się za jednym razem musisz zmywać je dwukrotnie, co jest mniej ekonomiczne.

Akcesoria

Kupując zmywarkę powinieneś od razu kupić akcesoria, które pozwolą na jej uruchomienie oraz wpłyną na bezpieczeństwo i komfort użytkowania: 


Zestaw startowy

Jest niezbędny przy pierwszym uruchomieniu zmywarki. Zawiera sól do zmywarek, nabłyszczacz i tabletki ze środkiem myjącym, które należy umieścić w odpowiednich pojemnikach.
 

Nabłyszczacz do zmywarek

Środek, który sprawi, że naczynia będą lśniące.
 

Środek czyszczący do zmywarek

Skutecznie usuwa tłuste zabrudzenia, dezynfekuje wnętrze urządzenia, a co najważniejsze usuwa osad kamienia z grzałki i innych elementów zmywarki.
 

Odświeżacz do zmywarek

Usuwa nieprzyjemne zapachy powstające w zmywarce.
 

Przykładowe opinie Klientów EURO o wolnostojących zmywarkach do naczyń

 • Zmywarka Bosch SPS53E08EU
 • „Absolutnie godna polecenia. ładowanie po kilku dniach nabierania wprawy - 4 ro osobowa rodzina - śniadanie, obiad, kolacja - troszkę gorzej z upychaniem garnków, w końcu to 45 cm szer. Pracuje cichutko - niespełna rok czasu - rzeczywiście bardzo ekonomiczna. Lepiej nie stosować eco bo brudniejszych garnków lub naczyń może nie domyć - w trybie auto jest elegancko."

  „Najlepszy stosunek jakości do ceny! Bije na głowę zmywarki dwa razy droższe. Jest zaskakująco skuteczna. Mycie na zwykłym szybkim programie bez żadnych dodatkowych opcji jest idealne. No i jest cicha oraz ekonomiczna. POLECAM! "

 • Zmywarka Indesit DSG 573 EU
 • „Przede wszystkim duża oszczędność czasu (wypadają minuty spędzone przy zlewie po posiłkach), niewielkie rozmiary które pozwoliły na zmieszczenie jej pod bufetem w kuchni w bloku, w moim własnym odczuciu cicha praca, 7 programów!! ... to aż za dużo (korzystam może z 2, 3 z nich), łatwość i intuicyjność obsługi. Podsumowując: gdybym miał wybierać jeszcze raz wybrałbym dokładnie ten sam model, polecam ten produkt."


Przykładowe opinie Klientów EURO o zmywarkach do zabudowy

 • Zmywarka Bosch SPV50E00EU
 • „Bardzo dobrze myje - do tej pory nie zdarzyło się, aby cokolwiek wyciągniętego ze zmywarki było niedomyte. Cicha w pracy - chociaż nie mam porównania, bo to nasza pierwsza zmywarka. Z pewnością jest oszczędna i niedroga jak na swoją jakość. Wybór programów jest szeroki, dla mnie jest ważny fakt, że posiada program "AUTO" i sama dobiera parametry po wstępnym płukaniu. Są też szybkie, krótkie programy. Sygnał dźwiękowy wyraźnie sygnalizuje koniec pracy. Szczerze polecam ten produkt!"

  Użytkuję od prawie roku i zero problemów do tej pory. Zmywarka funkcjonalna i oszczędna. Praca zmywarki jest całkiem cicha. Użytkowany głównie skrócony program 45 i naczynia zawsze fajnie domyte. Pomimo, ze jest to 45cm to do mniejszej kuchni w bloku każdy doceni."


jaką zmywarkę kupić, kupuję zmywarkę, najlepsza zmywarka wolnostojąca, najlepsza zmywarka do naczyń,  najlepsza zmywarka do zabudowy, dobra zmywarka, dobra zmywarka wolnostojąca, dobra zmywarka do zabudowy, jaka zmywarka do zabudowy, jaka zmywarka wolnostojąca, jak wybrać zmywarkę, jak wybrać zmywarkę do zabudowy, która zmywarkę kupić, która zmywarkę wybrać, zmywarki opinie, ceny zmywarek, ceny zmywarek do zabudowy, zmywarka jaka, jaką zmywarkę polecacie, jaką wybrać zmywarkę, najlepsze zmywarki, najlepsze zmywarki do zabudowy, jaka zmywarka najlepsza, jaka zmywarka do zabudowy najlepsza, zmywarka do naczyń 40 cm

 


Proponowane Towary:

Bosch SMV58L60EU
Zmywarki do zabudowy

Bosch SMV58L60EU

1 699 zł
Zobacz więcej   
Bosch SMV54M90EU
Zmywarki do zabudowy

Bosch SMV54M90EU

1 799 zł 1 599 zł
Zobacz więcej   
Amica ZIM448E
Zmywarki do zabudowy

Amica ZIM448E

1 379 zł
Zobacz więcej   
Electrolux ESL4310LO
Zmywarki do zabudowy

Electrolux ESL4310LO

1 099 zł 1 049 zł
Zobacz więcej   
Electrolux ESL4650RO
Zmywarki do zabudowy

Electrolux ESL4650RO

1 799 zł 1 699 zł
Zobacz więcej   

Masz pytania? Skorzystaj z zakładki "Pytania i odpowiedzi"!


Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
11 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać

Ostatnio

dodane artykuły

Jak wybrać telewizor?

Chcesz kupić telewizor, ale nie wiesz, na jakie cechy zwrócić uwagę? Zastanawiasz się, jaki rozmiar ekranu będzie odpowiedni? Sprawdź nasz poradnik, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zobacz więcej   

Ranking pralek i pralko-suszarek

Nie wiesz, jaka pralka będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj, które modele cieszą się największą popularnością, i poznaj ich zalety.

Zobacz więcej   

Rewolucja w kręceniu włosów. Test lokówki automatycznej Philips ProCare Auto Curler

Lokówka automatyczna to sprzęt, który może zmienić proste włosy w burzę loków niemalże na każdej głowie. Czy lokówka Philips ProCare Auto Curler również do takich należy? Sprawdź naszą recencję!

Zobacz więcej   

Znajdź nas

 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Do góry