Data publikacji: 22 kwietnia 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Laktatory – poradnik zakupowy

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Laktator przeznaczony jest dla kobiet karmiących i służy do odciągania pokarmu. Pozwala napełnić butelkę dla dziecka, które nie potrafi samodzielnie ssać. Świetnie sprawdza się też, gdy mama musi wrócić do pracy lub szkoły i pozostawia malucha pod opieką innej osoby. Urządzenie to jest niezwykle przydatne w przypadku dużej bolesności piersi i w sytuacji, gdy kobieta posiada nadmiar pokarmu.

Najlepiej jest kupić laktator już po porodzie, kiedy dokładnie poznamy potrzeby własne oraz dziecka. Zasadniczo odciągacze możemy podzielić na ręczne i elektryczne, choć sposób ich działania jest taki sam. Laktator ręczny doskonale sprawdza się na początku karmienia do sporadycznego odciągania pokarmu. Jest niezwykle użyteczny, kiedy mama musi wyjść z domu lub, gdy ma za dużo mleka. Urządzenie powinno mieć elastyczny i miękki lejek, aby idealnie dopasował się do każdej piersi. To pozwoli na bezbolesne i komfortowe odciąganie pokarmu. Dobry laktator ręczny zapewnia dyskrecję i daje możliwość kontrolowania siły odciągania.
Laktator elektryczny może być zasilany z sieci lub poprzez baterie. Jest niezastąpiony w przypadku częstego odciągania pokarmu. Takie urządzenie ma zazwyczaj regulowaną siłę ssania i tempo ściągania mleka. Automatyczne pompki działają w taki sposób, aby silikonowa nakładka naśladowała ruchy ssącego dziecka. Elektroniczny system sprawdza się także w nocy, kiedy mama jest zbyt zaspana by wykonywać regularne ruchy. Tego typu przyrząd pracuje jednak nieco głośniej niż aparat ręczny.
Na rynku dostępne są laktatory wyposażone w butelki, zbiorniki do przechowywania mleka oraz pojemniki do sterylizacji. Takie zestawy są niezwykle praktyczne i wygodne. Można je szybko przygotować do kolejnego użycia.

Jednym z takich zestawów jest TomeeTippee TT230140. Dostępny w nim odciągacz jest bardzo skuteczny, a także łatwy w obsłudze. Posiada cztery poziomy ssania: lekki, niski, średni i wysoki. Faza lekka zalecana jest do stymulowania laktacji. Przezroczysta złączka umożliwia obserwowanie przepływu mleka, a specjalna zastawka daje gwarancję, że pokarm nie będzie się cofać. Zestaw zawiera także sześć wkładek laktacyjnych, butelkę o pojemności 150 ml oraz pojemnik na mleko, który można przechowywać zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Dzięki pojemnikowi do sterylizacji laktator można z łatwością zdezynfekować w kuchence mikrofalowej.

Manualny odciągacz pokarmu taki, jak Chicco Classic jest łatwy w użyciu. Szybko i skutecznie odciąga mleko. Pompa umożliwia energiczną lub wolną pracę, dzięki czemu można uniknąć bolesności piersi. Laktator składa się z kilku plastikowych części, co umożliwia jego sterylizację. Wraz z urządzeniem w opakowaniu znajdują się nakrętka oraz smoczek, przy pomocy których otrzymujemy poręczną i gotową do użycia butelkę. 

Proponowane Towary:

Medela Swing Maxi
Medela Harmony
Medela Swing
BabyOno Naturel 053
BabyOno 048
FAQ
Jakie znaczenie ma brak bisfenolu A w danym produkcie? – Bisfenol A to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że może być przyczyną niektórych chorób. Dlatego tak ważne jest, aby materiał, z którego powstają laktatory, butelki i smoczki nie zawierał go w swoim składzie.
Jak przechowywać odciągnięty pokarm? – Do przechowywania pokarmu należy korzystać z przeznaczonych do tego butelek lub woreczków. Mleko powinno się zamrażać zaraz po odciągnięciu. Warto też zapisać na buteleczce datę laktacji. Rozmrożony pokarm nadaje się do użytku przez 24 h.
Jak właściwie podgrzać pokarm? – Do podgrzania pokarmu używa się specjalnego podgrzewacza lub garnka z gorącą wodą. Nie należy używać kuchenki mikrofalowej, ponieważ grzeje nierównomiernie. Automatyczny podgrzewacz dobiera i utrzymuje odpowiednią temperaturę mleka.
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak oszczędzać energię elektryczną? Poznaj 10 prostych porad

 Zastanawiałeś się w jaki sposób wpłynąć na swoje finanse i zaoszczędzić prąd? Poznaj 10 prostych sposobów na to, by zaoszczędzić energię elektryczną.
Zobacz więcej   

Pralko-suszarka czy suszarka? Która zwycięży w pojedynku?

Suszenie ubrań spędza Ci sen z powiek i zabiera cenny czas? Masz malutkie dzieci, codziennie robisz pranie i chcesz, by ich ubranka były suche w krótkim czasie? Rozwiązanie jest prostsze i wygodniejsze niż myślisz. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać pralko-suszarkę lub suszarkę. Sprawdź, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze.
Zobacz więcej   

Jak zadbać o ekspres do kawy? Czyszczenie ekspresu krok po kroku

Picie kawy – niezależnie od tego, czy robimy to rano, w ciągu dnia, czy wieczorem – jest pewnego rodzaju rytuałem, z którego trudno zrezygnować. Delektowanie się pysznym naparem wymaga jednak regularnego czyszczenia urządzenia, w którym go przyrządzasz. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas