Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

kamera Panasonic HC-X1000E-K (czarny)

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
kamera Panasonic HC-X1000E-K (czarny)
Panasonic HC-X1000E-K (czarny)
Opis i dane
 
Nagrywanie filmów wideo w rozdzielczości 4K w ruchu Urządzenie HC-X1000 to kamera na miarę współczesności — oferuje rozdzielczość 4K, obsługę różnorodnych formatów nagrywania, m.in. 4K, Cinema 4K i Full-HD, różnej liczby klatek na sekundę, w tym 60p, 50p i 24p oraz szereg profesjonalnych funkcji. Rozdzielczość 4K pozwala na rejestrację olśniewających i realistycznych obrazów, a kompaktowa konstrukcja dodaje urządzeniu wszechstronności i pozwala zabrać je wszędzie. Urządzenie świetnie nadaje się do kręcenia filmów dokumentalnych i uwieczniania ważnych wydarzeń. Gotowi na erę 4K? Ta kamera pozwoli Wam w nią wkroczyć!  
     

Nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K i szybkością klatek 60p/50p.
Prędkość klatek 60p/50p pozwala uzyskać niesamowitą jakość obrazu 4K. Zastosowanie liczby klatek na sekundę wynoszącej 60p/50p pozwala na podwojenie rejestrowanych informacji w porównaniu do szybkości klatek równej 30p/25p, co oznacza znacznie płynniejszy ruch.

 
     

Różnorodne formaty nagrywania oraz wartości przepływności rozszerzają gamę zastosowań kamery HC-X1000. Oprócz zapisu w formacie AVCHD, możliwe jest również tworzenie plików MOVMP4, co znacznie ułatwia i przyspiesza edycję. W przypadku nagrań w rozdzielczości Full-HD stosowana jest kompresja ALL-Intra pozwalająca na uzyskanie maksymalnej przepływności o wartości 200 Mb/s. Dzięki temu rejestrowany obraz ma znakomitą jakość.

 
     
Obiektyw Leica Dicomar
Ten niezwykły układ optyczny umożliwia nie tylko rejestrowanie ostrego obrazu, ale także reprodukcję subtelnych szczegółów i cieni, co stanowi swego rodzaju znak firmowy produktów firmy Leica.

Matryca BSI 1/2.3”
Zwiększenie prędkości odczytu danych przez matrycę pozwoliło na obsługę olbrzymiej ilości danych materiałów 4K o dużej szybkości 60/50 klatek na sekundę

Crystal Engine Pro 4K
Ten wysokowydajny mikroukład pozwala na szybkie i precyzyjne przetwarzanie olbrzymiej ilości danych materiałów 4K, a zarazem dba o redukcję zakłóceń.

 
 
Nagrywanie wideo 4K Kamera HC-X1000 potrafi rejestrować materiały w rozdzielczości stanowiącej czterokrotność tego, co oferuje technologia Full-HD, w standardowym formacie 4K (3840 x 2160) oraz kinowym formacie 4K (4096 x 2160). Dzięki temu nagrane obrazy— niezależnie od miejsca nagrania — wyglądają bardzo realistycznie i są bardzo szczegółowe.  
     
20-krotne powiększenie wraz z układem ruchomych 4 grup soczewek Kompaktowy rozmiar optyki i oszczędzający miejsce napęd soczewek pozwalają na zastosowanie 20-krotnego zoomu optycznego w malutkiej obudowie dzięki poruszaniu czterech niezależnych grup soczewek. Połączenie szczegółowego obrazu 4K i 20-krotnego zoomu optycznego przynosi znakomite rezultaty w zastosowaniach profesjonalnych, takich rejestrowanie scen sportu.  
     
Ostry obraz zawsze i wszędzie POWER O.I.S. dla 4K Czujniki żyroskopowe analizują drgania ręki do 4000 razy na sekundę, zapewniając kompensacyjną stabilizację obrazu przez obiektyw. Funkcja ta eliminuje powolne drgania ręki spowodowane przez oddychanie. Filmowane obiekty zachowują ostrość nawet podczas nagrywania z 20-krotnym zbliżeniem i w rozdzielczości 4K. HYBRID O.I.S. + wykorzystuje 5-płaszczyznową korekcję w celu wyeliminowania rozmyć zarówno w przypadku ujęć o szerokim kącie widzenia, jak i ujęć w zbliżeniu. Zapewnia to rejestrację wolnych od zakłóceń obrazów w praktycznie każdej sytuacji.  
     
Szybki i precyzyjny autofocus 
Komfortowe i wyższej jakości nagrywanie materiału 4K jest możliwe dzięki utrzymywaniu częstotliwości napędu systemu AF na poziomie 60 Hz/50 Hz, przez co jego szybkość i stabilność działania oraz możliwości śledzenia są lepsze

Wyświetlanie histogramu
            
Funkcja ta wyświetla wykres prezentujący na osi poziomej wartości  jasności, a na osi pionowej liczbę pikseli odpowiadających danemu poziomowi jasności. Dzięki korzystaniu z histogramu można dokonać bardziej precyzyjnej regulacji ekspozycji.      
 
     
Zaimplementowana funkcja ekranu testowego kolorów pozwala na kontrolę precyzji odwzorowania barw. Ekran można umieścić w nagraniu na potrzeby posiłkowania się nim podczas montażu.

Wzorek w postaci pasków pojawia się na zbyt jasnych obszarach obrazu w wizjerze i na wyświetlaczu LCD, sugerując w ten sposób wyregulowanie oświetlenia lub ekspozycji.

Obraz można wyregulować na wiele sposobów, np. kontrast, poziom chromatyczności, ekspozycja, ostrość itd. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie naturalnych barw i obrazu pełnego subtelnych szczegółów.
 
     
Filtry szare są stosowane w obiektywach do tłumienia niepotrzebnego światła. W celu dopasowania do warunków otoczenia można wybrać odpowiednie ustawienie filtra (1/4, 1/16, 1/64 lub WYŁ.). Funkcja ta przydaje się na przykład, gdy chcemy w pełnym słońcu zarejestrować materiał z zastosowaniem długiego czasu naświetlania. Dodatkowo podczas otwarcia przysłony można uzyskać materiał o wysokiej rozdzielczości przy małej głębi ostrości.     
     
Jedną kartę SD można użyć do nagrywania ciągłego, instalując ją w gnieździe 2, zaś drugą po zainstalowaniu w gnieździe 1 do rejestrowania pożądanych scen poprzez naciskanie i zwalnianie przycisku REC. Dzięki temu nie opuścisz żadnego interesującego momentu — nawet, gdy przycisk REC jest zwolniony.
Automatyczne przełączanie nagrywania* Gdy na pierwszej karcie zabraknie miejsca na dalsze nagrywanie,urządzenie samoczynnie i w sposób niewidoczny rozpocznie rejestrację materiału na drugiej.

Nagrywanie jednoczesne Dwa gniazda kart SD pozwalają na jednoczesną rejestrację wideo w tym samym czasie na dwóch kartach SD, przez co masz pewność, że nie stracisz zapisanych danych. Uwaga:* Podczas przełączania występuje około 1-sekundowy zanik dźwięku.
 
 
     
Pomimo kompaktowego rozmiaru, kamera HC-X1000 jest w stanie spełnić profesjonalne wymagania dzięki zastosowaniu na korpusie obiektywu pierścienia regulacji ostrości, pierścienia regulacji zbliżenia i pierścienia regulacji jasności. Pozwala to na szybką i intuicyjną obsługę. Podświetlany pierścień LED informuje inne osoby o trwającym nagrywaniu, co usprawnia cały proces rejestracji materiału. Istnieje możliwość wyłączenia podświetlenia pierścienia.     
     
Kamera HC-X1000 została wyposażona w stereofoniczne gniazda wejściowe audio XLR pozwalające na podłączenie zewnętrznego mikrofonu lub przewodu audio w celu rejestracji dźwięku. Gniazda zapewniają zasilanie fantomowe 48 V. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie profesjonalnych mikrofonów do rejestracji wysokiej jakości dźwięku.  
     
Istnieje możliwość zdalnego sterowania i monitorowania kamery HC-X1000 za pomocą zainstalowanej na smartfonie lub tablecie aplikacji Panasonic Image App. Dzięki technologii NFC do połączenia kamery HC-X1000 z urządzeniem smart wystarczy jedno dotknięcie.

Tryb nocny 0 luksów. Promienie podczerwone i podczerwone oświetlenie LED pozwala na filmowanie w całkowitej ciemności (0 luksów). Uzyskanie wyrazistego obrazu jest możliwe nawet w przypadku nocnej rejestracji aktywności zwierząt.
 
     
Funkcja najlepszej ostrości sygnalizuje wybranym kolorem uzyskanie odpowiedniej ostrości, umożliwiając łatwe ręczne sterowanie ostrością, zaś funkcja rozszerzenia ostrości pozwala na maksymalnie 10-krotne powiększenie obrazu za pomocą pokrętła wielofunkcyjnego. Korzystając z obu funkcji można bardzo szybko sprawdzić ostrość obrazu. Funkcja stref ostrości Dotykając dowolną część ekranu, można wybrać obszar pomiaru ostrości. Działanie systemu AE/AF będzie oparte na pomiarach w wybranym przez Ciebie obszarze.                                                               


Nagrywanie w najlepszej jakości ? Tak, teraz jest to możliwe!
Nagrywanie w najlepszej jakości ? Tak, teraz jest to możliwe!
Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji. Dzięki obrazowi w rozdzielczości 4K wprowadza nową dynamikę w procesie nagrywania filmów.
Uchwycić na filmach każdy szczegół
20 - krotne zbliżenie optyczne umożliwiające przybliżenie filmowanego obiektu bez konieczności zbliżania się do niego. Dzięki niemu łatwo możesz nagrać film, nie tracąc na jakości obrazu.
Uchwycić na filmach każdy szczegół
Wyjątkowa jakość obrazu
Wyjątkowa jakość obrazu
Rozdzielczość 18,91 Mpix, która zagwarantuje Ci znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu filmy będą wiernie oddawać utrwalone sceny.
Filmy w rozdzielczości FullHD
Kamera umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD(1080) o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji.
Filmy w rozdzielczości FullHD
Nie przegap żadnej chwili!
Nie przegap żadnej chwili!
Zapis filmów na kartach pamięci, co pozwola Ci na dobranie pojemności w zależności od Twych potrzeb. Dodatkowym plusem jest fakt, iż karty nie posiadają żadnych ruchomych elementów, dzięki czemu nie są narażone na uszkodzenie.
Łatwe kręcenie filmów
Duży, 3,5 calowy ekran LCD ułatwiający podgląd nagrywanego filmu oraz poruszanie się po menu kamery. Przyda Ci się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane filmy lub zdjęcia.
Łatwe kręcenie filmów
Współpraca z siecią Wi-Fi
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w kamerze nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
Wystarczy tylko dotknięcie!
Technologia NFC pozwala przesłać zdjęcia i filmy przez przyłożenie aparatu do urządzenia mobilnego, bez skomplikowanej konfiguracji. Dzięki temu, w prosty sposób będziesz w stanie udostępniać zapisane na kartach pamięci multimedia w serwisach społecznościowych.
Wystarczy tylko dotknięcie!
Technologia HDMI
Technologia HDMI
Wyjście HDMI zapewniające najwyższą jakość przesyłanego sygnału. Za pomocą tego złącza przesyłany jest obraz i dźwięk o jakości HD. Możesz je wykorzystać do podłączenia kamery do telewizora.

Dane techniczne

kamera Panasonic HC-X1000E-K (czarny)

Nośnik   
Rodzaj nośnika  karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC
Obiektyw   
Zbliżenie optyczne 20 x
Zbliżenie cyfrowe 10 x
Stabilizator obrazu optyczny
Nagrywanie filmów   
Rozdzielczość 18,91 Mpix
Typ przetwornika BSI MOS
Jakość zapisu 4K (3840×2160), Full HD (1080p)
Dźwięk   Dolby Digital 5.1
Informacje dodatkowe   
Technologia 3D  nie
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Wielkość ekranu LCD 3,5 "
Dotykowy ekran LCD  tak
Wizjer elektroniczny
Menu w języku polskim tak
Wi-Fi tak
DLNA  tak
NFC  tak
Wbudowana lampa tak
Funkcje dodatkowe  filtry szare, funkcja stref ostrości , ruchomy wizjer z muszlą oczną, tryb nocny , wyświetlanie histogramu
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0 tak
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy   czarny
Wymiary  170 x 160 x 315 mm
Waga (bez baterii)  1550 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowo-jonowy 5800 mAh, instrukcja obsługi w języku polskim, kabel HDMI, kabel USB, oprogramowanie, osłona obiektywu, zasilacz sieciowy
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Nośnik   
Rodzaj nośnika  karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC
Rozdzielczość   
Rozdzielczość 18,91 Mpix
Typ przetwornika BSI MOS
Obiektyw   
Obiektyw Leica Dicomar
Zbliżenie optyczne 20 x
Zbliżenie cyfrowe 10 x
Stabilizator obrazu optyczny
Ogniskowa 4.08 - 81.6 mm
Jasność f/1.8 - 3.6
Średnica filtra  49 mm
Ręczne ustawianie ostrości tak
Nagrywanie filmów   
Jakość zapisu 4K (3840×2160), Full HD (1080p)
Rozdzielczość nagrywanego filmu  8,8 Mpix
Kompresja obrazu  AVCHD, H.264
Minimalne oświetlenie  4 luksy
Automatyczny balans bieli tak
Nagrywanie w trybie 16:9 tak
Liczba trybów zapisu  11
Mikrofon kierunkowy   tak
Dźwięk   Dolby Digital 5.1
Łączność bezprzewodowa   
Wi-Fi tak
DLNA  tak
NFC  tak
Podgląd filmów   
Wielkość ekranu LCD 3,5 "
Rozdzielczość ekranu LCD   1152 tys. pikseli
Dotykowy ekran LCD  tak
Wizjer elektroniczny
Menu   
Menu w języku polskim tak
Wbudowana lampa tak
Zapis zdjęć   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 6016 x 3384 pikseli
Wejścia/wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0 tak
Wyjście AV tak
Parametry fizyczne   
Wymiary  170 x 160 x 315 mm
Waga (bez baterii)  1550 g
Kolor obudowy   czarny
Wyposażenie   
  akumulator litowo-jonowy 5800 mAh
  instrukcja obsługi w języku polskim, kabel HDMI, kabel USB, zasilacz sieciowy, oprogramowanie, osłona obiektywu
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Panasonic
  • Cena: od 4 000
Ocena klientów
5 na podstawie 2 ocen
5
(2)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • sterowanie
  • jakość obrazu
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Doskonała
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
24-10-2017,
Tomasz
Potwierdzony zakup

Kamera idealna dla zawodowców. Oczywiście w ciemnych pomieszczeniach lampka Led. 4k powala jakością. Nie ma się do czego doczepic

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Swietny zakup
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
08-12-2016,
Adrian Łomonkiewicz
Potwierdzony zakup

Jak w tytule super raty rozłożone na 50 rat sprzęt godny polecenia niesamowity obraz i dźwięk w 4 K , kamera wideo do zastosowań profesjonalnych polecam

Pokaż całość
Pytania (1)
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Witam! Posiadam kamerą m-ki Sony FDR-AX33 4K nabytą w RTV EURO AGD i planuje się przesiąść na coś mocniejszego. Rozpatruje oferowaną kamerę Panasonica HC-X1000. Moje pytanie to użytkownika tej kamery... czy nie bede tego żałował? Sony jest jaśniejsze niż Panasonic. Podstawowy plus to "raty 0%"! Ale musze poczekać na opcje "50 rat 0%". Dziękuje za opinie i pozdrawiam!
goliacik zapytał 27-12-2016
Odpowiedz
Zwiń pytania
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Panasonic HC-X1000E-K (czarny), wpisz 1042048 w wyszukiwarce euro.com.pl.