Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

serwer domowy Synology DiskStation DS216play

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
serwer domowy Synology DiskStation DS216play
Synology DiskStation DS216play
Opis i dane

Transkodowanie wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD

Wyposażony w przyśpieszany sprzętowo aparat transkodowania serwer DS216play obsługuje kodeki H.264/H.265 1080p i H.265 4K oraz umożliwia transkodowanie wideo z rozdzielczości 4K do 1080p. Dzięki temu można je wyświetlać na dowolnych urządzeniach i przesyłać przez każde łącze, bez względu na to, czy chodzi o lokalny odtwarzacz multimediów, czy zdalne urządzenia przenośne. Można też przesyłać strumieniowo wideo w rozdzielczości 4K do odtwarzacza multimediów lub telewizora 4K w sieci lokalnej.

Duże możliwości przetwarzania multimediów dzięki procesorowi dwurdzeniowemu z koprocesorem

System DS216play jest wyposażony w procesor dwurdzeniowy o częstotliwości 1,5 GHz i 1 GB pamięci RAM, co pozwala uzyskać średnią prędkość odczytu 107 MB/s i średnią prędkość zapisu 91 MB/s w konfiguracji RAID 1 w środowisku Windows®.1 Wbudowany koprocesor nie tylko zwiększa ogólną wydajność głównego procesora, lecz jest szczególnie przydatny do przyśpieszania tworzenia miniatur podczas wysyłania dużej liczby zdjęć lub filmów wideo.
 

Port USB 3.0 pozwala uzyskać wyższe szybkości transferu

System DS216play wyposażony jest w port USB 3.0, do którego można podłączyć zewnętrzne urządzenia pamięci masowej i który gwarantuje wysoką prędkość i wydajność transferu plików. W rezultacie transfer treści multimedialnych lub plików osobistych na urządzenie NAS i w kierunku odwrotnym trwa znacznie krócej.
 

Serwer multimedialny DLNA Certified®

System DS216play może pełnić rolę serwera DMS (Digital Media Server) z certyfikatem DLNA Certified®, umożliwiającego transmisję strumieniową treści multimedialnych, takich jak muzyka, zdjęcia i wideo, na urządzenia zgodne ze standardem DLNA znajdujące się w dowolnym miejscu na świecie.
 

Doskonały system operacyjny — DiskStation Manager

Synology DiskStation Manager (DSM) to przejrzysty, zainstalowany na każdym serwerze DiskStation i RackStation system operacyjny obsługiwany w przeglądarce, który przyśpiesza zarządzanie serwerem Synology NAS. Intuicyjny interfejs użytkownika systemu DSM ułatwia uzyskiwanie dostępu do danych i ich udostępnianie. Centrum pakietów firmy Synology pozwala pobierać i instalować przydatne pakiety dodatkowe przeznaczone dla osób fizycznych i firm, które zapewniają rozrywkę lub zwiększają wydajność w pracy.


Szybki i łatwy dostęp do danych

Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwygodniejszy sposób korzystania z wszystkich usług uruchomionych na serwerze DS216play. Dzięki usłudze Synology QuickConnect nie musisz martwić się skomplikowaną konfiguracją usługi DDNS. Usługa QuickConnect eliminuje potrzebę konfiguracji routera i przekierowania portów, co pozwala na błyskawiczne uzyskiwanie dostępu do plików multimedialnych i związanych z pracą z poziomu komputera, komputera przenośnego lub urządzeń przenośnych bez żadnych opłat.

Najlepsze centrum plików

Aplikacja File Station jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem służącym do udostępniania plików przechowywanych na serwerze DS216play, jak również zarządzania nimi. Wystarczy przeciągnąć i upuścić, aby przesłać dane z komputera Mac lub PC. Zaawansowane filtry ułatwiają wyszukiwanie dokumentów, zdjęć lub filmów wideo. Dzięki wbudowanym klientom FTP i poczty e-mail serwer DS216play umożliwia wygodne organizowanie i udostępnianie plików za pośrednictwem zaawansowanej aplikacji internetowej. Udostępnianie plików i folderów innym osobom jest możliwe również przez przesłanie łącza. Przy pomocy dodatkowej aplikacji mobilnej DS file można także uzyskiwać dostęp do plików na urządzeniach mobilnych. Obsługa protokołu HTTPS, szyfrowania SSL/TLS oraz daty wygaśnięcia łączy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa udostępniania plików przez Internet.

 

Efektywne rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych

Serwer Synology DS216play może pełnić rolę centralnego serwera kopii zapasowych. Bez względu na to, czy używasz systemu Windows czy komputera Mac, możesz utworzyć kopię zapasową wszystkich danych z komputera bezpośrednio na serwerze Synology NAS przy użyciu aplikacji Cloud Station. Po modyfikacji pliku zmiany są automatycznie synchronizowane z serwerem DS216play. Użytkownicy komputerów Mac mogą także korzystać z obsługi rodzimego rozwiązania Apple® Time Machine. Kopie zapasowe danych przechowywanych na serwerze DS216play można także tworzyć na innym serwerze DiskStation, serwerach rsync, dyskach zewnętrznych, a nawet w usłudze chmury publicznej Amazon® S3, Glacier, Microsoft Azure, SFR czy hicloud. Rozwiązanie „Backup & Replication” pozwala planować zadania tworzenia kopii zapasowych i przywrócić serwer do dowolnego punktu w czasie, jednocześnie minimalizując zużycie pamięci oraz czas przetwarzania, zapisując tylko określone bloki danych, które zostały zmienione w kolejnych wersjach.

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service

Serwer DS216play jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows. Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud — tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

Wszechstronna obsługa udostępniania

Dzięki kompleksowej obsłudze takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV, serwer DS216play może zapewnić bezproblemowe udostępnianie plików w ramach platform Windows®, Mac® oraz Linux®. Integracja z usługami katalogowymi Windows AD i LDAP umożliwia łatwe wdrożenie serwera DS216play w istniejącym środowisku sieciowym — nie ma potrzeby utrzymywania dwóch zbiorów poświadczeń użytkowników. Nie musisz martwić się utratą plików dzięki funkcji Kosz, która jest obsługiwana w protokołach AFP, CIFS, File Station i WebDAV. Wszystkie pliki usuwane z udostępnionego folderu będą automatycznie przenoszone do kosza.

Doskonała biblioteka multimediów

Serwer DS216play umożliwia organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie kolekcji zdjęć, muzyki i filmów wideo. Uproszczony i przejrzysty interfejs, a także pakiety Synology — Photo Station, Audio Station i Video Station — pozwalają na łatwe stworzenie własnego centrum rozrywki. Ponieważ cała zawartość jest przechowywana na serwerze DS216play, można używać niestandardowych funkcji porządkowania zawartości bez obaw o dodatkowe, miesięczne opłaty za miejsce do przechowywania. Ponadto kolekcje cyfrowe można udostępniać innym za pośrednictwem łącza.

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora

Serwer DS216play jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze DS216play na panoramiczny telewizor.

Mobilność dzięki aplikacjom

Firma Synology opracowuje różnorodne aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo, DS cloud, DS file, DS download i DS cam — umożliwiające uzyskiwanie dostępu i zarządzanie zawartością przechowywaną na serwerze DS216play przy użyciu smartfonów i tabletów. Usługa QuickConnect ułatwia obsługę sieci, eliminując konieczność konfiguracji routera lub przekierowania portów. Dzięki aplikacjom mobilnym firmy Synology masz zawsze dostęp do swoich kolekcji multimedialnych i plików związanych z pracą poza domem.

Ekologiczne serwery NAS

Wszystkie serwery Synology NAS zostały zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Serwer DS216play zużywa 6.83W w trybie hibernacji HDD oraz 15.08W podczas pracy*. Specjalnie zaprojektowany wentylator i pomysłowo opracowany system obiegu powietrza zapewniają niską temperaturę we wnętrzu serwera DS216play przez całą dobę, a dzięki tłumiącej hałas obudowie serwer jest naprawdę cichy w porównaniu z komputerami. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego wszystkie produkty Synology są produkowane z części zgodnych z RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do recyklingu.

* Wartości dotyczące zużycia energii mogą być różne w różnych środowiskach.

 

Dane techniczne

serwer domowy Synology DiskStation DS216play

Format dysku 2,5" SATA III, 3,5" SATA III
Maksymalna pojemność dysków 16 TB
Dołączony dysk  nie
Liczba kieszeni 2
Interfejsy  1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0
Liczba portów LAN 1
Obsługa sieci bezprzewodowej nie
RAID  tak
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę: Przedłuż Gwarancję® do 3 lat! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  EPA Systemy Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Synology DiskStation DS216play, wpisz 1078402 w wyszukiwarce euro.com.pl.