Urządzenia do streamowania

Autor: Anna

Streaming jest względnie nowym zjawiskiem i z pewnością da się powiedzieć, że zyskał na popularności wraz z rozwojem technologii. Ciekawe jest to, że pod pojęciem streamingu można doszukać się kilku całkiem różnych zajęć. Przykładowo, jeśli mamy ochotę oglądać film w Full HD, lecz stawiamy na wygodę, to zamiast na ekranie laptopa, postaramy się o wyświetlanie obrazu na naszym telewizorze. Właśnie w takiej chwili przyda się urządzenie do streamingu cyfrowych mediów. Oczywiście nie jest to jedyna aktywność związana ze streamowaniem.

Streaming wielu kanałów na TV

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto korzystać ze streamingu
  2. jakie urządzenia są dobre do streamingu

Co to jest streaming? Czy warto korzystać ze streamingu?

Streaming na wiele urządzeń

Zacznijmy od tego, że streaming to metoda transmisji danych, takich jak na przykład obraz i dźwięk. Dobrym przykładem jest przesyłanie filmu za pośrednictwem sieci, czego efektem może być wyświetlanie plików multimedialnych nie na ekranie laptopa, lecz na naszym telewizorze. Cały proces przebiega w czasie rzeczywistym, więc jest to ciągły przepływ danych z jednego urządzenia do drugiego. Popularność streamingu nie powinna nikogo dziwić, ponieważ jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Dlaczego tak wiele osób lubi wykorzystywać streaming? Słowem-kluczem będzie tu wygoda. Transmisja online może znaleźć zastosowanie na przykład w słuchaniu muzyki. Dziś istnieją serwisy specjalizujące się właśnie w streamowaniu naszych ulubionych utworów. Oznacza to, że nie musimy pobierać plików z muzyką na jakiś nośnik pamięci, bo zamiast tego wystarczy przesyłanie utworu w czasie rzeczywistym. Podobnie jest z filmami, o czym wspominaliśmy wcześniej. Możemy korzystać, chociażby z usług streamingowych wielkich firm, takich jak Netflix. Współcześnie niemal każdy zna ten serwis i chętnie ogląda tam seriale oraz filmy, bez konieczności uprzedniego pobrania całego pliku na dysk. Wymienione tu możliwości zdecydowanie przemawiają za tym, żeby korzystanie ze streamingu nazwać świetnym pomysłem.

  • 579 zł
  • 54,99 zł
  • 219 zł
  • 769 zł
  • 79,99 zł

Urządzenie do streamingu filmów Full HD

Urządzenie do streamowania

Dobrym przykładem urządzenia do streamingu filmów jest Chromecast. Taki sprzęt umożliwia błyskawiczne oraz łatwe przesyłanie filmu z jednego urządzenia na drugie. Mamy zatem ekranizację naszej ulubionej historii na komputerze stacjonarnym bądź laptopie, a przy wykorzystaniu urządzenia Chromecast z łatwością przesyłamy obraz na ekran telewizora. To także jest streaming, który daje zadowalające rezultaty, a w dodatku nie powoduje konieczności przeciągania kabli po całym pokoju.

Jeżeli wyposażymy się na przykład w model Chromecast 3.0, wtedy za pośrednictwem sieci Wi-Fi będziemy mogli streamować filmy i seriale w rozdzielczości 1080p (Full HD), czyli 1920x1080 pikseli. Tego typu przystawka do streamowania może działać z systemami Windows, Android, iOS. Wyżej wspominaliśmy o tym, że jest to dobry sposób na streamowanie plików z naszego laptopa na ekran telewizora. Warto jednak pamiętać, że Chromecast 3.0 obsługuje także: aplikację Netflix, aplikację YouTube, Apple App Store oraz Google Play Store. Oznacza to, że będziemy mogli chociażby streamować serial z serwisu Netflix. W bardzo wygodny sposób możemy cieszyć się filmami w jakości Full HD, ponieważ aplikacja serwisu VoD, takiego jak Netflix, będzie działać na naszej przystawce do telewizora. Taki Chromecast 3.0 o wymiarach 115 mm x 45 mm x 115 mm jest małym i bardzo dobrym urządzeniem. Jednak na rynku znajdziemy też coś lepszego.

Google Chromecast Ultra 4K to jeszcze ciekawsze rozwiązanie dla miłośników wysokiej jakości. Full HD to oczywiście bardzo dobra rozdzielczość, która w zupełności wystarczy do oglądania seriali. Wiele osób nie zainwestowało jeszcze w TV 4K, a ekrany o rozdzielczości 1080p są wciąż cenione. Mimo to znajdą się również tacy, którzy zechcą streamować w wyższej jakości. Wiąże się to z faktem posiadania telewizora 4K. Co wtedy? Google nie zawiodło i stworzyło także model Chromecast Ultra 4K. To niezwykle ważne, gdyż streaming nie powinien być ograniczany w żaden sposób. Jeśli ktoś ma ochotę na wyższą rozdzielczość niż Full HD, wtedy może sięgnąć po Google Chromecast Ultra 4K.

Urządzenie do streamingu gier

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym popularnym zastosowaniu streamingu. Wiele osób kojarzy to pojęcie przede wszystkim z przesyłaniem obrazu z gier. Niektórzy lubią na żywo oglądać mecz piłki nożnej, inni natomiast chętnie odpalą sobie stream jakiegoś gamera. Co to znaczy? Oczywiście chodzi o osobę, która gra na komputerze, konsoli PlayStation 4, Xbox One X lub jeszcze innym sprzęcie, a przy okazji przesyła na żywo obraz ze swojej rozgrywki. Dzięki temu inni mogą oglądać poczynania takiego gracza. W tym celu dobrze będzie się posłużyć na przykład urządzeniem o nazwie Elgato Game Capture HD60 Pro. Przechwyci ono obraz z konsoli i pozwoli nam na łatwe udostępnianie go w sieci.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link