Jaki uchwyt do kamery sportowej wybrać?

Autor: Grzegorz

Kamera sportowa to coraz bardziej popularny element wyposażenia osób, które chętnie spędzają czas wolny poza domem. Zabierając taki gadżet ze sobą, warto zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt do kamery sportowej. W sklepie RTV EURO AGD dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju uchwytów – na głowę, samochodowy czy rowerowy. Kupując wspomniane akcesorium, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Narciarz trzymający kamerę sportową za pomocą specjalnego uchwytu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje uchwytów do kamery sportowej
 2. czym kierować się podczas zakupu uchwytu do kamery sportowej
 3. jakie modele uchwytów do kamery sportowej warto wziąć pod uwagę podczas zakupów

Zakup uchwytu do kamery sportowej – na co zwrócić uwagę?

Kamera sportowa przymocowana do kasku motocyklisty

Na rynku możemy znaleźć wiele akcesoriów do kamer sportowych. Są one skierowane zarówno do osób, które zajmują się profesjonalnym nagrywaniem materiałów za pomocą kamer sportowych, jak i do tych, które wykorzystują tego typu narzędzia do uwieczniania swoich codziennych przygód. Poza obudową, chroniącą sprzęt przed zniszczeniem, warto zakupić odpowiedni uchwyt do kamery sportowej. W RTV EURO AGD dostępny jest szeroki wybór uchwytów do kamer, które z pewnością odpowiedzą na zapotrzebowania nawet najbardziej wymagających klientów.

Kupując uchwyt do kamery sportowej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim musimy szukać akcesoriów, które będą zgodne z naszym modelem kamery sportowej. Dostępne są także specjalne zestawy akcesoriów uniwersalnych, które będą pasowały do większości kamer dostępnych na rynku. Wybierając uchwyt do kamery sportowej, należy spojrzeć na jego kompatybilność – akcesorium musi być dobrane do sprzętu, który posiadamy. Dzięki temu będziemy pewni, że kamera zostanie pewnie osadzona w uchwycie, a co za tym idzie – okaże się bezpieczna i niepodatna na wstrząsy. Ponadto dostępnych jest wiele uchwytów do kamery sportowej, które mają różne przeznaczenie – od jazdy na nartach po wycieczki z psem.

 • 139,99 zł
 • 119,99 zł
 • 269 zł
 • 199,99 zł
 • 75,99 zł

Rodzaje uchwytów do kamery sportowej

Kamera sportowa przymocowana do żółtego uchwytu
 • Na głowę (kask) – rodzaj uchwytu, który mocujemy w dwojaki sposób: do kasku lub bezpośrednio na głowę, za pomocą specjalnych szelek. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą nagrać swoje poczynania podczas jazdy na nartach, rowerze, motocyklu czy wielu bardziej wyczynowych sportów, np. skoku na bungee czy ze spadochronem. Uchwyt na głowę do kamery sportowej w postaci szelek jest nieco bardziej uniwersalny, ponieważ dzięki paskom z regulacją możemy przyczepić kamerę do innych części ciała, np. ręki. Natomiast kupując uchwyt do kasku, musimy sprawdzić, czy nasze ochronne nakrycie głowy posiada specjalne miejsce, do którego możemy przytwierdzić uchwyt z kamerą.
 • Samochodowy taki rodzaj uchwytu do kamery sportowej (i nie tylko!) jest bardzo często spotykanym gadżetem w wielu pojazdach. Wspomniane akcesorium możemy przyczepić za pomocą specjalnej przyssawki do szyby w aucie. Z pewnością sprawdzi się zarówno podczas rutynowych podróży samochodem, jak i tych nieco ekstremalnych, np. w rajdach. Dodatkowo taki rodzaj uchwytu często posiada w pełni obracaną głowicę, dzięki czemu możemy ustawić odpowiedni kąt nagrywania. Uchwyt samochodowy, poza szybą, można także przytwierdzić do innych płaskich powierzchni, np. ściany czy sufitu.
 • Rowerowy rodzaj uchwytu, który jest przeznaczony do mocowania na kierownicy roweru lub innych prętów czy przedmiotów, np. do kijków narciarskich. Uchwyt rowerowy do kamery sportowej możemy zakupić w dwóch wariantach: prosty lub z obracaną głowicą kulową. Obydwa rozwiązania pozwalają na bezpieczne zamontowanie kamery sportowej chociażby na kierownicy roweru – każdy model uchwytu jest wyposażony w specjalną gumę, która zapobiega wstrząsom i zatrzymuje uchwyt na swoim miejscu. Kupując taki rodzaj uchwytu, należy pamiętać, aby zamocowana kamera nie przeszkadzała nam podczas jazdy rowerem lub używania kijów narciarskich.
 • Ramka montażowa jest to akcesorium, które nieco różni się od wcześniej wspomnianych. Ramka montażowa to niezbędny gadżet, który pozwala nam zamontować kamerę do uchwytu. Innymi słowy, owa ramka montażowa to przedmiot, który zapewnia dostęp do całej gamy innych akcesoriów do kamer sportowych. Zazwyczaj jest zakończona specjalnym gwintem, kompatybilnym z innymi dodatkami do urządzeń nagrywających. Dzięki ramce montażowej rozszerzamy funkcjonalność kamery. Poza tym ramka chroni sprzęt przed uszkodzeniami i gwarantuje stabilność.

Oczywiście nie są to wszystkie rodzaje dostępnych w RTV EURO AGD uchwytów do kamer sportowych. W ofercie znajdują się też m.in.: uchwyty do mocowania na klatkę piersiową czy rękę, uchwyty ręczne, a nawet specjalne szelki dla psa.

Różne modele uchwytów do kamery sportowej

W sklepie RTV EURO AGD znajdziemy szeroki wybór uchwytów do kamery sportowej. Pierwszą propozycją są uchwyty na głowę – Powerbee HEAD STRAP GHDS30 oraz GoPro Opaska na głowę i Quickclip. Obydwa modele są kompatybilne z kamerami GoPro. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które możemy zamontować w bardzo prosty sposób. Ponadto opaska z QuickClip pozwala na przypięcie kamery do niemal każdej części garderoby – paska czy czapki z daszkiem. Dla osób, które poruszają się samochodem, polecamy Hama 4356 Uchwyt 360 stopni do GoPro. Uchwyt ten posiada specjalną przyssawkę do szyb i innych powierzchni płaskich. Dodatkowo jest wyposażony w specjalną głowicę, która pozwala na ruchy kamerą o zakresie 360 stopni. Dla osób, które wyczynowo jeżdżą na rowerze, ciekawą propozycją są uchwyty do kierownicy – Takeway Głowica kulowa T-B01 oraz Garmin 157994. Cechą, która wyróżnia obydwa modele, jest kompatybilność ze wszystkimi kamerami sportowymi oraz łatwość montażu. Mówiąc o uchwytach do kamer sportowych, warto także wspomnieć o ramce montażowej GoPro AAFRM-001. Ten model pozwala na używanie kamer GoPro ze wszystkimi uchwytami tejże firmy. Zapewnia bezpieczeństwo i stabilność podczas nawet najbardziej szalonych wypraw!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link