Opaska do biegania na głowę – jaką wybrać? Proponowane modele

Autor: Grzegorz

Strój sportowy do biegania powinien być funkcjonalny, wygodny i odpowiednio dobrany. Poszukując różnych akcesoriów, warto zwrócić uwagę na opaskę do biegania na głowę. Zwłaszcza taką, która jest dopasowana do kamery sportowej.

biegnąca kobieta w żółtej bluzce i sportowych spodniach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje opasek do biegania na głowę;
 2. czym się kierować przy wyborze opaski do biegania;
 3. na jakie modele opasek do biegania do kamer sportowych warto zwrócić uwagę.

Opaska do biegania na głowę: rodzaje i funkcje

kobieta w sportowym stroju z opaską na głowie

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje opasek do biegania na głowę: zwykłe sportowe opaski, które są świetną alternatywą dla czapek, a także innowacyjne opaski do kamer sportowych. Pierwszy z wymienionych typów to zwykle opaska do biegania na uszy, która ma ocieplić biegacza oraz chronić przed wiatrem i wchłaniać pot. Do najważniejszych funkcji opaski sportowej do biegania na głowę da się zaliczyć:

 • ochronę uszu, skroni i czoła przed zimnem oraz wiatrem;
 • wchłanianie potu, dzięki czemu trening jest wygodniejszy, gdyż pot nie spływa na oczy;
 • alternatywa dla czapki, dzięki czemu biegaczowi jest dużo wygodniej;
 • wyróżnianie się w tłumie i dopasowanie opaski do reszty stroju pod względem kolorystycznym.

Na rynku znajdziemy opaski frotte, polarowe i bawełniane. Można uznać, że akcesoria polarowe lub termoaktywne świetnie sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym, natomiast opaski bawełniane lepsze będą na wiosnę i lato. Na rynku dostępne są ponadto elastyczne opaski na głowę do biegania, które przeznaczone są dla posiadaczy kamer sportowych. W ten sposób kamerę da się zamontować na kasku lub na ciepłej czapce. Takie akcesorium jest wytrzymałe i odporne, a także doskonale współgra z różnymi rodzajami sportowych kamer. Biegacz może swobodnie nagrywać wszystko, co dzieje się wokół niego, a następnie publikować filmy w sieci lub też oglądać je w domowym zaciszu.

Czym się kierować przy wyborze opaski do biegania?

Decydując się na zakup opaski na głowę do biegania, przede wszystkim należy dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji. Osoby, które posiadają kamerę sportową mogą kupić zwykłą czapkę i dobrać do niej opaskę, na której możliwe będzie zamontowanie urządzenia do nagrywania. Z kolei biegacze, którym zależy na ociepleniu uszu, skroni oraz czoła, powinni wybrać opaskę polarową lub termoaktywną, przeznaczoną specjalnie do uprawiania sportów i aktywności fizycznej.

 • 629 zł
 • 99,99 zł
 • 339 zł
 • 129,99 zł
 • 159 zł

Proponowane modele opasek do biegania na głowę do kamer sportowych

biegnąca kobieta z opaską na głowie

Opaski na głowę do kamer sportowych są dosyć popularne wśród osób, które uprawiają różne sporty. Takie akcesorium można wykorzystać nie tylko w trakcie biegania, ale także jazdy na rowerze, rolkach, łyżwach, nartach oraz snowboardzie. Wśród najważniejszych funkcji opaski na głowę do kamery sportowej warto wyróżnić:

 • możliwość nagrywania swojej aktywności,
 • pełną swobodę ruchów,
 • dokładne rejestrowanie otoczenia zewnętrznego za pomocą kamery.

Taką opaskę można przyczepić do kasku, kapelusza czy zimowej czapki. Dobrze wiedzieć, że na rynku poza opaskami dostępne są również całe zestawy akcesoriów do kamery sportowej. Wśród proponowanych modeli opasek dla biegaczy można wyróżnić:

 • Hama 4359 Opaska na głowę – to akcesorium do kamer GoPro, które doskonale nadaje się dla osób uprawiających aktywność fizyczną, a jednocześnie chcących rejestrować otoczenie oraz różne zdarzenia. Punkt rejestrowania znajduje się blisko poziomu widzenia, dzięki czemu oglądając później nagrany film, można poczuć się jak w trakcie uprawiania sportu. Elastyczny materiał oraz regulowany pasek to dodatkowe zalety. Do opaski dołączona jest torba transportowa w zestawie.
 • Garmin 157996 – to opaska do biegania z wygodnym, regulowanym uchwytem, dzięki której można zarejestrować za pomocą kamery wszystkie wydarzenia. Pas można przyczepić nie tylko do kapelusza lub czapki, ale także do troku lub kieszeni plecaka.
 • PRO-mounts Opaska na głowę HeadStrap Mount – to specjalna opaska, która umożliwia nagrywanie filmów z poziomu głowy. Pozwala to nagrać wiele ciekawych ujęć, mając wolne dłonie.
 • GoPro Opaska na głowę i Quickclip – to zestaw, w skład którego wchodzi opaska na głowę oraz uchwyt. Opaska jest w pełni regulowana, dlatego można ją założyć bezpośrednio na skórę albo na kask lub czapkę. Zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami GoPro.
 • Sony BLT-HB1 – to uchwyt do montażu sportowej kamery na głowie. Lekka konstrukcja opaski sprawia, że można nosić ją przez cały okres sportowej aktywności.
 • Redleaf ZESTAW AKCESORIÓW DO KAMER SPORTOWYCH GO-S – to praktyczny zestaw różnych akcesoriów, przydatnych w trakcie uprawiania sportu z kamerą. W jego skład wchodzi: opaska na głowę, komplet śrub i przegubów, wkładki zapobiegające parowaniu kamery, adapter do kamer Sony, klucz, mocowania przyklejane oraz pokrowiec.

Warto wiedzieć, że możliwości wyboru opasek na głowę do biegania są spore. Zdecydowanie najtańsze są zwykłe bawełniane lub polarowe opaski, które mają za zadanie ogrzać sportowca i zmniejszyć problemy ze spływaniem potu na oczy w trakcie aktywności. Znaleźć można też opaski termoaktywne, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury w czasie treningu. Najdroższe i najbardziej innowacyjne są opaski do kamer sportowych, dzięki którym biegacz może swobodnie nagrywać otoczenie i wszelkie zdarzenia. Wybierając opaskę, dobrze więc zwrócić uwagę na swoje potrzeby, jakość wykonania produktów, a także porę roku, w której uprawia się sport.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link