Pojemnik na mleko – dlaczego warto go kupić?

Autor: Joanna

Pojemnik na mleko służy przede wszystkim do przechowywania pokarmu, ale także umożliwia przygotowanie posiłku dla dziecka w podróży. Wybierając konkretny model, warto szczególną uwagę zwrócić na materiały, z jakich wykonany jest pojemnik na mleko modyfikowane. Nie powinien on zawierać m.in. bisfenolu typu A.

Pojemniki na mleko w lodówce

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić pojemnik na mleko;
  2. czym powinien się charakteryzować taki pojemnik;
  3. na co zwrócić uwagę podczas zakupów;
  4. gdzie kupić pojemnik na mleko.

Dlaczego warto kupić pojemnik na mleko?

Kobieta wsypuje mleko do pojemnika

Pojemnik na mleko modyfikowane to niezbędnik młodych rodziców. Kilkuczęściowe pojemniki i dołączone niejednokrotnie do nich miarki, woreczki i inne akcesoria pozwalają nie tylko na łatwy transport mleka, ale i przygotowanie posiłków dla malucha z dala od domu. Na spacer mama może zabrać zarówno mleko w proszku, jak i to w płynie. Bierze ze sobą więc dokładnie taką ilość, jaka jest jej potrzebna do przygotowania dania dla dziecka. Pojemniki do przechowywania mleka w proszku lub płynie zostały przygotowane w taki sposób, aby jak najdłużej możliwe było zachowanie najwyższej jakości pokarmu. Producenci troszczą się o ich prostotę, a jednocześnie gwarancję szczelności pojemników. Eliminuje ona ryzyko rozlania, nawet jeśli butelka lub pojemnik się przewrócą lub zmienią położenie w torbie albo wózku. Większość tego typu pojemników wyposażono również w specjalne lejki, które umożliwiają łatwe odmierzanie pokarmu i napełnianie butelek.

Czym powinny charakteryzować się pojemniki na mleko?

Pojemniki na mleko powinny przede wszystkim być proste i wygodne w obsłudze. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, czy ten konkretny model Ci odpowiada, sprawdź koniecznie, z jakich materiałów został wykonany dany pojemnik do mleka. Powinien być on wyprodukowany bez użycia bisfenolu typu A (choć jego zamiennik, czyli bisfenol typu S, również nie jest wskazany). Badania naukowców udowodniły bowiem, że bisfenol to substancja toksyczna, która wywołuje zaburzenia układu rozrodczego, a także wpływa negatywnie na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Pojemnik do przechowywania mleka modyfikowanego musi być od tego typu substancji zdecydowanie wolny. Koniecznie należy zwracać na to uwagę, ponieważ bisfenol jest na bardzo dużą skalę wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych. I chociaż w 2013 roku Komisja Europejska zabroniła wykorzystywania bisfenolu do produkcji butelek do karmienia dzieci, zakaz ten objął jedynie kraje Unii Europejskiej. Pojemnik do mleka w proszku powinien być natomiast wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, które w żaden sposób nie będą negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. Zanim zwrócisz uwagę na wygodę i estetykę pojemnika, sprawdź więc, z czego został on zrobiony.

  • 22,99 zł
  • 37,99 zł
  • 39,99 zł
  • 39,99 zł
  • 29,99 zł

Pojemnik na mleko w proszku – na co zwrócić uwagę?

Przewrócony pojemnik na mleko modyfikowane z dozownikiem

Pojemnik do przechowywania mleka powinien mieć przede wszystkim taką pojemność, która umożliwi Ci odmierzenie dokładnie takiej ilości pokarmu, jaka jest potrzebna. Może to być 8 porcji albo mniej. Dodatkowym, pomocnym rozwiązaniem zastosowanym w wybranych pojemnikach są narysowane od razu podziałki do odmierzania. Pojemniczki są przezroczyste, dzięki czemu sprawdzają się w przechowywaniu różnego rodzaju pokarmów. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej rodziny. Warto zwrócić uwagę także na to, czy pojemnik na mleko mieści się idealnie w butelce. Pozwala to zaoszczędzić miejsce podczas spacerów i innych podróży. Ciekawym pomysłem są sprzedawane często w zestawach z pojemnikami na mleko modyfikowane pokrowce, które utrzymują ciepło lub chłód (w zależności od potrzeb) pokarmów, niezależnie od pory roku. Z takim ekwipunkiem – pojemnikiem z proszkiem oraz pokrowcem – można spokojnie wybrać się nawet na dłuższą wycieczkę, bez kombinowania, szukania ciepłej wody, rozsypywania, odmierzania. Takie rozwiązania przydają się zresztą nie tylko na zewnątrz. W nocy, wyrwani ze snu rodzice również mogą mieć problem z odmierzaniem porcji. Dobry pojemnik do przechowywania mleka zwalnia ich z tego zadania.

Pojemniki do przechowywania mleka – gdzie kupować?

Pojemniki na mleko modyfikowane można oczywiście kupić w sklepach z artykułami dla niemowląt. Znaleźć da się je też w wielu sklepach z asortymentem gospodarstwa domowego. Warto zwrócić uwagę nie tylko na pojedyncze pojemniki na porcje mleka, lecz także na gotowe zestawy z butelkami do karmienia, pokrowcem, specjalną torbą i woreczkami. Kupowanie takiego zestawu jest z pewnością bardziej ekonomiczne oraz gwarantuje, że wszystkie elementy będą nawzajem do siebie idealnie pasować. A to kluczowa sprawa, szczególnie w przypadku pojemnika na mleko i butelki do karmienia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link