Aluminiowy czajnik elektryczny – argumenty przemawiające za jego wyborem

Autor: Łukasz

Czajnik elektryczny to urządzenie łatwe w użyciu, bezpieczne, wygodne, szybkie. Może być wykonany z wielu rozmaitych materiałów, a jednym z nich jest aluminium. Sprzęt aluminiowy cechuje lekkość, funkcjonalność, wytrzymałość na uszkodzenia i bardzo oryginalny design.

Czajnik elektryczny aluminiowy w czarnym kolorze i stylu retro

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego ważny jest materiał, z jakiego wykonano czajnik elektryczny
  2. jakie argumenty przemawiają za zakupem aluminiowego czajnika elektrycznego
  3. czym charakteryzują się nowoczesne aluminiowe czajniki elektryczne
  4. jakie funkcje może mieć aluminiowy czajnik elektryczny

Czajnik elektryczny aluminiowy – jedna z opcji w kuchni

Stylowy czerwony czajnik elektryczny aluminiowy

Czajnik należy do podstawowych akcesoriów kuchennych. Wybierając go, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. materiał, z jakiego został wykonany. Podobnie jak w przypadku każdego innych sprzętów gospodarstwa domowego, ma on duże znaczenie. Od niego bowiem zależy funkcjonalność, wytrzymałość, wygląd urządzenia. Biorąc pod uwagę mnogość rozwiązań, można mówić o „czajnikowym zawrocie głowy”. RTV EURO AGD oferuje szeroki asortyment czajników elektrycznych ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Nieco mniejszy jest wybór tych ze stali szlachetnej, metalu, ceramiki, szkła hartowanego czy aluminium.

Czajnik elektryczny aluminiowy – argumenty przemawiające za zakupem

Czajnik elektryczny wykonany z aluminium ma wiele zalet, które przemawiają na jego korzyść. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia. Dodatkowo stosunkowo dobrze się go czyści, przy czym brak należytej staranności może skutkować powstawaniem nieestetycznie wyglądających zacieków. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup specjalnego środka do czyszczenia, który ułatwi utrzymanie czajnika w nienagannym stanie. Warto też przy okazji nabyć taki, który zadba o wnętrze urządzenia – rozpuści osad z kamienia, osadzający się na elemencie grzejnym, czym obniży zużycie prądu i podniesie żywotność sprzętu. Dużym walorem czajników z aluminium jest termoizolacja, za której sprawą obudowa nie nagrzewa się podczas gotowania wody i pozwala znacznie dłużej utrzymać ją ciepłą. Należy też zwrócić uwagę na lekkość sprzętu, co znacznie rzutuje na jego funkcjonalność i poręczność użytkowania.

Niestety z licznymi walorami aluminiowego czajnika elektrycznego wiąże się jego dość wysoka cena. Zdecydowanie mniej kosztuje sprzęt z ceramiki (np. za model RAVEN ECC001 zapłacimy 169,99 zł), szkła hartowanego (np. model Vesta EEK02 – 89,99 zł) czy stali szlachetnej (np. RAVEN EC014C – 199,99 zł). Najtańszym wariantem są czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jak np. model Zelmer ZCK0274I Ivory czy Sencor SWK 1012BL.

  • 139,99 zł
  • 199 zł
  • 199,99 zł
  • 829 zł
  • 269 zł

Czajnik elektryczny aluminiowy – nowoczesna odsłona

Nowoczesny żółty czajnik elektryczny aluminiowy

Jeszcze kilka lat temu aluminiowe czajniki elektryczne nie zachęcały wyglądem do zakupu. Ze względu na fakt, iż społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do walorów estetycznych sprzętu gospodarstwa domowego, producenci znacznie poprawili jego design. Doskonałym tego przykładem jest seria czajników elektrycznych KitchenAid 5KEK1522, które wyróżniają się zarówno doskonałym działaniem, jak i niebanalnym wyglądem. Stanowią nie tylko sprzęt użytkowy, ale i kuchenną ozdobę. Spełniają więc jak najbardziej swoją funkcję, jednocześnie ciesząc oko wyglądem. Sprzęt dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Zwolennikom tradycyjnych, stonowanych, eleganckich wzorów proponuje się czajnik elektryczny biały, kremowy bądź w czarnym macie. Jeśli chce się wprowadzić do swojej kuchni przyciągający uwagę akcent, warto postawić na czerwony czajnik. Urządzenie swym nietuzinkowym wyglądem zachwyci każdego. Wybór koloru zależy od wystroju kuchni i gustu kupującego. Omawiana seria stylizowana jest na retro. Doskonale wkomponuje się do kuchni utrzymanej w podobnej tematyce, ale i tej zaprojektowanej nowocześnie, modernistycznie, loftowo czy minimalistycznie.

Czajnik elektryczny aluminiowy – jakie może mieć udogodnienia?

Aluminiowe czajniki elektryczne bywają wyposażone w wiele udogodnień. Jednym z nich jest płaska grzałka płytowa, która pozwala na zagotowanie nawet niewielkiej ilości wody. Dzięki temu oszczędza się czas i pieniądze. W przeciwieństwie do grzałki spiralnej jest łatwiejsza w czyszczeniu, bo osadza się na niej znacznie mniej kamienia. Czajniki elektryczne z aluminium często wyposażone są w antypoślizgową i obrotową podstawę, która umożliwia stawianie ich w dowolnym kierunku, zapobiega niekontrolowanym poślizgom, zapewnia stabilne podnoszenie i odstawianie. Dodatkowo mają automatyczny wyłącznik, uruchamiający się po zagotowaniu wody, lampkę kontrolną, funkcję podtrzymywania ciepła czy możliwość wyboru temperatury parzenia.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link