Drukarka zdjęć z telefonu – którą wybrać?

Autor: Ola

Drukowanie fotografii jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możemy wydrukować swoje ulubione zdjęcia samodzielnie w domu, bez konieczności wyjścia do studia fotograficznego. Wszystko, czego potrzebujemy, to dobra drukarka. Jakie urządzenie wybrać?

Drukarka z której wystają wydrukowane zdjęcia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką drukarkę do zdjęć wybrać;
  2. jak drukować zdjęcia z telefonu.

Jaką drukarkę do zdjęć wybrać?

Smartfon leżący obok drukarki. Na ekranie telefonu wyświetla się postęp w drukowananiu, a z drukarki wychodzi drukowane zdjęcie

Fotografie cieszą jeszcze bardziej, kiedy możemy zabrać je gdziekolwiek chcemy. Oczywiście możemy przechowywać zdjęcia na smartfonie, ale zawsze istnieje ryzyko, że podczas awarii telefonu nasze wspomnienia uchwycone na fotografiach przepadną na zawsze. Dawniej, aby wydrukować zdjęcia, trzeba było udać się do profesjonalnego studia fotograficznego. Na szczęście te czasy już dawno minęły. Obecnie możemy uwiecznić na papierze ulubione momenty bez wychodzenia z domu. Wystarczy drukarka do zdjęć. Dostępne na rynku urządzenia pozwalają na drukowanie zdjęć w bardzo dobrej jakości, a ze względu na niesłabnącą popularność co chwilę pojawiają się nowe, lepsze modele. W jaki sposób wybrać najodpowiedniejsze urządzenie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Po pierwsze, musimy określić, czy zależy nam na mobilności urządzenia. Drukarki dzielimy na stacjonarne i mobilne. I jedne, i drugie mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Modele stacjonarne co prawda są większe i nie są przenośne, ale dzięki temu można na nich drukować zdjęcia w większych formatach. Często są one również urządzeniami wielofunkcyjnymi, czyli oprócz drukowania mają opcję kserowania i skanowania. Modele mobilne natomiast są małych rozmiarów i można je zabrać gdziekolwiek chcemy, co jest ich niewątpliwą zaletą. Ich wadą jest jednak to, że nie wydrukujemy na nich większych formatów zdjęć. Większość ze standardowych dostępnych na rynku drukarek wykonuje wydruki w formacie 10 cm x 15 cm. Jeżeli chcemy fotografii o większych wymiarach, możemy znaleźć także modele drukujące w formacie A5 (14,8 cm x 21 cm), A4 (21 cm x 29,7 cm) lub A3 (29,7 cm x 42 cm). Wartym polecenia modelem mobilnym jest Canon ZOEMINI PV-123. Ta malutka drukarka do smartfona zmieści się w każdej torebce, a nawet kieszeni. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, umożliwia błyskawiczne drukowanie zdjęć w dobrej jakości.

Co w przypadku, gdy zależy nam na drukowaniu zdjęć z telefonu? W takiej sytuacji, wybierając model drukarki, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak połączyć drukarkę z telefonem. Sposoby łączności mogą być dwa – wymagające kabla i niewymagające kabla. Modele stacjonarne zazwyczaj drukują z telefonu przez USB. Jeżeli chcemy tego uniknąć, to powinniśmy nabyć urządzenie z modułem Wi-Fi lub Bluetooth, jak np. Canon Selphy CP1300 w kolorze czarnym lub w kolorze białym. Drukarka ta posiada interfejs Wi-Fi, który umożliwia drukowanie ze smartfona bez konieczności podłączania go kablem.

Nie mniej ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest to, czy zakupione urządzenie będzie współpracować z naszym telefonem. Większość drukarek jest kompatybilna z popularnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android, iOS czy Windows.

Drukarka do telefonu to nie tylko praktyczne urządzenie, ale również nowoczesny gadżet. Najnowsze modele poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji użytkowych stanowią modny dodatek do naszego smartfona. Na przykład HP Sprocket Photo X7N07A w kolorze białym lub HP Sprocket Photo Z3Z92A w kolorze czarnym dzięki swojemu minimalistycznemu charakterowi wyglądem przypominają bardziej designerski przedmiot niż urządzenie do drukowania.

  • 499 zł
  • 699 zł
  • 499 zł
  • 499 zł
  • 799 zł

Jak drukować zdjęcia z telefonu?

Mężczyzna łączący telefon z drukarką w celu wydrukowania zdjęcia

Proces drukowania rozpoczynamy od przygotowania i zamontowania kasety z tuszem oraz papieru. Przy drukowaniu zdjęć istotna jest jakość tuszu oraz rodzaj papieru. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli użyjemy specjalnie do tego przeznaczonego papieru fotograficznego, który jest błyszczący z jednej strony. Gdy urządzenie jest gotowe do pracy, powinniśmy połączyć je z naszym smartfonem. W zależności od modelu, jaki posiadamy, musimy zrobić to przez kabel lub Wi-Fi czy Bluetooth. Zanim jednak to uczynimy, powinniśmy ściągnąć na nasz telefon specjalną aplikację umożliwiającą skonfigurowanie go z drukarką. Aplikacje tego typu zazwyczaj są bardzo intuicyjne i jedyne, co musimy robić, to wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie telefonu. Kiedy już połączymy oba urządzenia, wystarczy wybrać zdjęcia i czekać na gotowe fotografie. Niektóre aplikacje dają również możliwość obrobienia zdjęć przed wydrukowaniem ich – np. można je odpowiednio przyciąć czy nałożyć wybrany filtr. Te dodatkowe funkcje pomagają uatrakcyjnić zdjęcie oraz sprawiają, że nie musimy używać wielu programów graficznych.

Jak widać, drukowanie zdjęć z telefonu to całkiem łatwy i szybki proces, który możemy wykonać samodzielnie w domu. Warto zadbać, by drukowane przez nas zdjęcia były dobrej jakości. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy korzystać z aplikacji do drukowania zdjęć dedykowanych dla naszego modelu telefonu. Wydruki słabej jakości czasem mogą być spowodowane ustawieniami urządzenia do drukowania. Aby wykluczyć taką możliwość, trzeba skontrolować, jakie są domyślne ustawienia naszej drukarki. Na ostateczną jakość wydruku może mieć wpływ również jakość tuszu i papieru, a także parametry techniczne urządzenia drukującego.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link