Data publikacji: 31 lipca 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaką lodówkę pod zabudowę kupić? Wybierz najlepszą lodówkę do zabudowy!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę pod zabudowę?

W ofercie sklepu EURO znajduje się ponad 140 modeli lodówek do zabudowy. Zapewne stajesz przed dylematem, która z lodówek jest najlepsza? Jaką więc lodówkę kupić?


Na co zwócić uwagę podczas wybierania lodówki do zabudowy:

 • miejsce, w którym ma stać lodówka
 • wielkość i pojemność urządzenia
 • obecność zamrażarki i jej ulokowanie
 • typ lodówki - jednodrzwiowa czy dwudrzwiowa
 • liczba i rozmieszczenie półek
 • liczba termostatów w lodówce
 • klasa energetyczna
 • występowanie dodatkowych funkcji, jak powłoka antybakteryjna
 • system No Frost

Rodzaje i wielkość lodówek

 

 

Lodówkę przeznaczoną do zabudowy można wpasować w linię mebli kuchennych.
Lodówka do zabudowy

Miejsce, w którym ma stać lodówka

Szafka na lodówkę musi być wyposażona w specjalne kratki wentylacyjne i cokoły, które zagwarantują właściwy przepływ powietrza wewnątrz, co z kolei jest niezbędne, aby urządzenie bezawaryjnie działało. Wszystkie lodówki do zabudowy mają wymiary pozwalające wstawić je w szafki kuchenne o standardowej szerokości (około 54-56 cm) i głębokości  (około około 57 cm) szafek kuchennych.

Montaż drzwiczek

Różny jest natomiast schemat montażu drzwiczek. Najczęściej front stanowią osobne drzwi z własnymi zawiasami, które połączone są z drzwiami lodówki tylko poprzez prowadnice. Front może też być zamontowany na stałe bezpośrednio na drzwiach lodówki, jednak jest to bardzo rzadkie rozwiązanie. Wszystkie lodówki do zabudowy mają na swoim wyposażeniu elementy do zamontowania drzwiczek frontowych oraz w dokumentacji dołączonej do sprzętu informacje jak wykonać montaż. W większości modeli będziesz miał także możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Podczas planowania miejsca na lodówkę pamiętaj, że musi być podłączona bezpośrednio do gniazdka elektrycznego z uziemieniem

Każda lodówka posiada chłodziarkę, czyli część, w której najczęściej panuje temperatura od około 2 do 8°C. Większość lodówek posiada także zamrażarkę, czyli osobną komorę, w której temperatura jest ujemna i może wynosić nawet -32°C. Lodówki różnią się wielkością i sposobem dostępu do zamrażalnika. 

 

Wielkość lodówki pod zabudowę

Pamiętaj, że z wysokością powiązana jest ściśle pojemność lodówki. Aby wystarczyło miejsca dla Twojej żywności powinieneś liczyć około 120-130 litrów pojemności chłodziarki na jedną osobę plus 30 litrów na każdą następną. Jeżeli więc w Twojej rodzinie są 4 osoby, lodówka powinna mieć co najmniej 210 litrów pojemności samej chłodziarki. Pojemność zamrażarki  zależy wyłącznie od ilości produktów, które chcesz w niej przechowywać.

Lodówki do zabudowy są węższe i płytsze od lodówek wolnostojących, więc przy tej samej wysokości będą miały mniejszą pojemność. Nie sugeruj się zatem wielkością lodówek wolnostojących, które znasz i używasz, sprawdź natomiast pojemność danego modelu do zabudowy w danych technicznych sprzętu. Istotne jest też, że w grupie lodówek do zabudowy masz zdecydowanie mniejszy wybór niż wśród lodówek wolnostojących. Zorientuj się zatem, czy wysokość, którą wybrałeś będzie łatwo dostępna.

Najmniejsze lodówki do zabudowy mają około 82 cm wysokości, można zabudować je pod blatem kuchennym w ciągu szafek. Są również niewielkie lodówki, przystosowane do zabudowy w tzw. słupku, czyli na określonej wysokości. Różnią się one od podblatowych tym, że nie mają przystosowanego miejsca pod cokół. W takich lodówkach drzwiczki meblowe sięgają całej długości lodówki. Małe lodówki są jednodrzwiowe, zamrażalnik znajduje się wewnątrz urządzenia. Ze względu na niewielką pojemność to dobry wybór dla osób samotnych, dwuosobowej rodziny lub do biura. 

 

Mała lodówka z wewnętrznym zamrażalnikiem to dobre rozwiązanie do domku letniskowego.
Mała lodówka

Lodówki z większym zamrażalnikiem

Jeżeli korzystasz z większych ilości mrożonych produktów, warto wybrać lodówkę z większym zamrażalnikiem, znajdującym się w osobnej komorze,  czyli lodówkę dwudrzwiową. Gdy zamrażalnik jest na górze, w lodówce jest więcej miejsca na świeże produkty niż w modelach z zamrażalnikiem umiejscowionym na dole. Jednak górna zamrażarka najczęściej będzie średniej wielkości, wyposażona w jedną lub dwie półki oraz czasami balkoniki na drzwiach. Do takiej lodówki musisz schylać się, wkładając coś lub wyjmując z chłodziarki, wygodnie natomiast korzystać z zamrażalnika.

 

Gdy zamrażalnik umieszczony jest na górze, masz łatwy dostęp do jego zawartości.
Zamrażalnik umieszczony na górze

Zamrażalnik na dole

Najczęściej spotykane i wybierane są lodówki do zabudowy o wysokości około 178 cm, w których zamrażalnik jest na dole. Zabudowana lodówka kończy się wtedy wraz z poziomem zawieszenia górnych, kuchennych szafek. Natomiast zamrażalnik jest na wysokości dolnych szafek, co wygląda estetycznie. Jest to pojemna, wygodna lodówka, która spełni wymagania czteroosobowej rodziny. Zaletą jej jest to, że możesz korzystać z chłodziarki bez schylania. Do nisko położonej zamrażarki zaglądasz natomiast sporadycznie. Dodatkowo, gdy zamrażarka jest na dole, znajdują się w niej dwie lub trzy szuflady, w których można posegregować mrożonki, a przez to łatwo je odszukiwać i wyciągać. Obecnie najpopularniejsze są lodówki, w których umieszczony na dole zamrażalnik zaopatrzony jest w dwie lub trzy szuflady. 

Wśród lodówek wysokiej klasy można też spotkać modele wyposażone w tzw. komorę piwniczną oraz strefy kontrolowanej wilgotności.

Lodówki do zabudowy bez zamrażalnika

Istnieje też grupa lodówek bez zamrażalnika. Najczęściej są to nieduże modele od 50 do 130 cm wysokości, które są dobrym wyborem dla osób potrzebujących niedużej chłodziarki. Coraz częściej pojawiają się także nowoczesne, wysokie modele (180 cm). Często są wybierane jako dodatek do wolnostojącej zamrażarki, znajdującej się w piwnicy lub spiżarni. Pojemna chłodziarka może wtedy zajmować w kuchni niewiele miejsca.


 Poniżej w tabeli zebrane są wszystkie opisane dotychczas cechy lodówek do zabudowy:

 

Położenie zamrażarki Wewnątrz Na górze Na dole Brak
Wysokość 82-130 cm około 140 cm 160-178 cm 88-140 cm
Szerokość 54-56 cm 54-56 cm 54-56 cm 55-60 cm
Głębokość około 58 cm około 58 cm około 58 cm 53-57 cm
Pojemność całkowita 90-120 litrów około 200 litrów 200-280 litrów 139-231 litrów
Pojemność zamrażarki 18-50 litrów 30-140 litrów 40-70 litrów brak

 

Popularne modele lodówek do zabudowy

Co jeszcze powinna posiadać dobra lodówka do zabudowy?

Rodzaj półek

Wybierając lodówkę, musisz podjąć decyzję dotyczącą wyglądu jej wnętrza. Jest to ważne, ponieważ wpłynie na komfort użytkowania sprzętu. Po pierwsze, zwróć uwagę na znajdujące się w chłodziarce półki. Najlepsze są szklane, ponieważ przewrócony, otwarty jogurt lub sok zatrzyma się tylko na jednej półce i nie zaleje żywności leżącej na niższych poziomach. Łatwo jest je umyć, a tym samym utrzymać czystość w lodówce. Wykonane są z hartowanego szkła, odpornego na pęknięcia, zarysowania oraz wytrzymującego kilkukilogramowe obciążenie, jakie daje wstawiony do lodówki duży garnek z zawartością. Półki druciane są tańsze i odporniejsze na uszkodzenie, ale rozlany płyn zabrudzi wszystkie niższe poziomy.

 

Pólki szklane są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż półki siatkowe.
Półki szklane

Regulowana wysokość półek

W większości modeli lodówek można regulować wysokości półek, niekiedy można je też składać lub pochylać, co pozwala na łatwiejszą aranżację wnętrza. Jeżeli zdecydowałeś się na lodówkę z szufladami w zamrażarce, najlepiej, aby były one przezroczyste i wysuwane. Gdy są przezroczyste, nie musisz wysuwać półki, żeby sprawdzić, co na niej leży. Krócej szukasz mrożonek. Jeżeli półka jest dodatkowo wysuwana, wygodnie i łatwo sięgniesz po produkty, które znajdują się głęboko z tyłu. Najczęściej w zamrażarce są dwie albo trzy szuflady.

 

Jeśli szuflady zamrażalnika są siatkowe lub przezroczyste, łatwo przejrzysz ich zawartość.
Siatkowe szuflady zamrażalnika

Poziom hałasu lodówki

Jeżeli masz aneks kuchenny lub oglądasz w kuchni telewizję, zwróć uwagę także na poziom hałasu wydawanego podczas pracy lodówki. Bardzo ciche lodówki to takie, których poziom hałasu wynosi około 38 dB

Zabezpieczenie utrzymania temperatury

Wszystkie lodówki są zabezpieczone przed utratą ciepła podczas braku prądu. Mają jednak różny czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania. W zależności od rodzaju lodówki może to być od kilku do kilkudziesięciu godzin. Jeżeli w Twoim domu zdarzają się awarie prądu, zwróć uwagę na ten parametr.

Wyposażenie dodatkowe lodówki do zabudowy

Podczas wybierania lodówki zwróć także uwagę na wyposażenie dodatkowe. Poszczególne modele lodówek mogą się pod tym względem znacznie różnić. Warto więc sprawdzić, czy urządzenie ma pojemniki na kostki lodu, pojemniki na jajka, dzielone pojemniki na warzywa. Wyposażeniem lodówki może też być pojemnik na masło i ser, na pizzę, a w droższych modelach nawet pojemnik próżniowy, w którym przechowywane produkty długo utrzymają świeżość.

Liczba termostatów i agregatów w lodówce

Cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki, jest liczba agregatów oraz termostatów w urządzeniu. Agregat jest „sercem” lodówki, które powoduje schłodzenie wnętrza chłodziarki i zamrażarki. Termostat zaś odpowiada za regulację temperatury w całym urządzeniu. 

Najczęściej spotykane są lodówki z jednym agregatem oraz jednym termostatem. W niektórych modelach występuje drugi agregat, dzięki czemu obie części pracują niezależnie. Takie modele mają również dwa termostaty, możesz zatem osobno ustawić temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki, a także wyłączyć samą zamrażarkę do rozmrożenia.  Zużywają one jednak więcej energii, niż analogiczne modele z jednym agregatem.

Coraz częściej zamiast dwóch agregatów producenci stosują jedynie dwa termostaty, ponieważ jest to oszczędniejsza opcja, mająca przełożenie na cenę sprzętu. Takie rozwiązanie da Ci możliwość osobnego ustawienia temperatury dla części chłodzącej i mrożącej. Zazwyczaj nie możesz natomiast całkowicie wyłączyć jednej części urządzenia.  W niektórych urządzeniach da się wyłączyć jedynie chłodziarkę.

Dwa termostaty mają również inne plusy. Zamrażarka w lodówce z dwoma termostatami ma większą zdolność zamrażania, przez co możesz w niej szybciej zamrozić duże ilości produktów. Dwa termostaty najczęściej można spotkać w lodówkach bezszronowych (system no Frost).

Zużycie energii i wydajność lodówki

Każda lodówka pracując 24 godziny na dobę zużywa spore ilości prądu, dlatego powinieneś zwrócić dużą uwagę na jej klasę energetyczną. Klasy podawane są w skali od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza najbardziej, a G najmniej oszczędne lodówki. Większość urządzeń dostępnych obecnie na rynku ma klasę A+ lub A++. Pomimo że różnice dobowe w zużyciu prądu są dosyć niskie, w skali roku mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Porównaj zatem wybrane urządzenia w odniesieniu do rocznego zużycia prądu, które w dużych i nieoszczędnych lodówkach może wynosić nawet 700 kWh.

 

Etykieta energetyczna dołączona do każdej lodówki zawiera informacje o efektywności energetycznej, poborze prądu, klasie zamrażarki i hałaśliwości urządzenia.
Etykieta energetyczna

Klasa zamrażarki

Jeżeli chcesz długo przechowywać produkty w zamrażarce powinieneś zwrócić uwagę na klasę zamrażarki. Informuje ona o możliwej do osiągnięcia temperaturze w zamrażarce. Temperatura oznaczona jest w postaci narysowanych gwiazdek. Im więcej gwiazdek, tym niższa temperatura, a przez to dłuższy czas przechowywania produktów spożywczych.

 • Jedna gwiazdka (*) oznacza temperaturę około –6°C. Taka temperatura pozwala na krótkotrwałe przechowywanie zamrożonych produktów, może służyć też do zamrażania kostek lodu.
 • Dwie gwiazdki (**) oznaczają, że zamrażarka utrzymuje temperaturę około –12°C. Można w niej zamrażać kostki lodu i przechowywać mrożonki do 7 dni.
 • Trzy gwiazdki (***) oznaczają temperaturę około –18°. Przy takiej temperaturze można przechowywać produkty w zależności od rodzaju nawet do 12 miesięcy.
 • Cztery gwiazdki (****) oznaczają temperaturę poniżej –24°C. Temperatura ta przeznaczona do głębokiego mrożenia produktów, które można przechowywać powyżej 1 roku. Niektóre modele mają możliwość ustawienia nawet –32 °C, co daje możliwość bardzo szybkiego i głębokiego zamrażania.

Prawie wszystkie modele z zamrażalnikiem położonym na dole posiadają trzy lub cztery gwiazdki. Wszystkie te informacje również znajdują się na etykiecie energetycznej.

Zdolność zamrażania

Zamrażarkę charakteryzuje także zdolność zamrażania, która mówi ile kilogramów żywności może ona zamrozić w ciągu doby. Zdolność zamrażania łączy się z liczbą termostatów. Jeżeli lodówka będzie miała jeden termostat, zamrażarka zamrozi 4-7 kg w ciągu 24 godzin, a dwa termostaty mogą zwiększyć tą liczbę do trzech razy. Jeżeli często korzystasz z mrożonek, które są ciągle uzupełniane, zwróć uwagę na ten parametr i wybierz lodówkę z najwyższą zdolnością zamrażania.

Funkcje lodówek ułatwiające obsługę i podnoszące bezpieczeństwo użytkowania

Lodówki różnią się od siebie specjalnymi funkcjami, które odpowiadają za możliwości danego sprzętu. Funkcje specjalne ułatwiają obsługę i są istotne, jeśli od lodówki wymagasz czegoś więcej niż tylko chłodzenia. Przedstawimy najważniejsze z nich.

Rodzaje sterowania

 • Sterowanie mechaniczne stosowane jest w prostych modelach, które mają przeważnie tylko regulację temperatury dla chłodziarki.

 • Sterowanie elektroniczne jest praktyczniejsze i wygodniejsze. Daje możliwość dokładniejszego ustawienia wymaganej temperatury, lodówki z takim sterowaniem mają przeważnie elektroniczny wyświetlacz, na którym możesz odczytać wszystkie parametry sprzętu i dodatkowe funkcje lub na przykład bieżącą godzinę, informacje o wymianie filtra wody. Wyświetlacz przeważnie znajduje się na zewnątrz urządzenia.

System No Frost

Najnowocześniejsze modele lodówek są bezszronowe. Specjalny system (No Frost) automatycznie kontroluje poziom wilgotności w chłodziarce i zamrażarce, a dzięki osuszaniu i wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu. Wnętrze lodówki jest wentylowane, a wilgotne powietrze kierowane do specjalnego skraplacza. Dzięki temu, że powietrze jest zawsze suche, na ściankach nie gromadzi się lód. Urządzenia takie są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają rozmrażania. Zmniejszona wilgoć to także przedłużenie czasu przechowywania produktów. 

 

System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu na wewnętrznych ścianach chłodziarki.
Lodówka z systemem No Frost

Wentylator w lodówce

Dobrze, jeżeli lodówka wyposażona będzie w wentylator, który powoduje ruch powietrza w chłodziarce. Dzięki niemu schłodzone powietrze rozprowadzane będzie równomiernie, a w całej chłodziarce panuje podobna temperatura.

 

Wentylator wewnątrz lodówki zapewnia równomierniejszy rozkład temperatury.
Wentylator wewnątrz lodówki

Funkcja szybkie chłodzenie

Bardzo ważną funkcją jest szybkie chłodzenie. Pozwala ona na prawie natychmiastowe obniżenie temperatury w chłodziarce. Funkcję wykorzystasz w upalne dni, gdy po zakupie większej ilości produktów będziesz chciał je szybko schłodzić. Podobną funkcją jest szybkie zamrażanie. Powinieneś ją włączać dopełniając zamrażarkę nowymi produktami. Dzięki temu ciepłe produkty nie przyczynią się do rozmrożenia znajdujących się już wewnątrz potraw. Szybkie mrożenie powoduje też mniejszy spadek wartości odżywczych i masy produktów. 

Komora

W nowoczesnych lodówkach coraz częściej znajduje się komora 0°. To specjalna szuflada w chłodziarce lub pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, w której powstaje niższa temperatura niż w pozostałych częściach chłodziarki - najczęściej około 0°C. Dzięki tej temperaturze zatrzymane są procesy biologiczno-chemiczne zachodzące w żywności, co sprzyja dłuższemu przechowywaniu produktów o krótkim czasie przydatności do spożycia, na przykład wędlin, drobiu lub ryb. 

 

Komora 0° świetnie sprawdza się przy przechowywaniu łatwo psującej żywności.
Komora 0°

Automatyczne rozmrażanie chłodziarki

Ponieważ ręczne rozmrażanie lodówki jest zajęciem uciążliwym, powinieneś wybrać lodówkę z funkcją automatycznego rozmrażania chłodziarki. Dzięki niej szron powstający na tylniej ściance wnętrza chłodziarki samoczynnie jest rozmrażany, a powstająca woda ścieka do pojemnika, skąd wyparowuje. Cały proces nie ma wpływu na temperaturę wewnątrz chłodziarki. Jednak w lodówce takiej, ze względu na obecność szronu i wody powstaje duża wilgotność, która wpływa na szybsze psucie się żywności.

Funkcje dodatkowe w lodówce do zabudowy

 • Kierunek otwierania drzwi. W większości modeli lodówek drzwi otwierają się z lewej na prawa stronę, jednak w 95% modeli można w prosty sposób zmienić kierunek otwierania drzwi tak, aby otwierały się w drugą stronę. Niektórzy producenci zastrzegają sobie możliwość zamiany drzwi tylko dla serwisu lub osoby z odpowiednimi uprawnieniami.
 • Alarm niedomkniętych drzwi. W większości modeli ta funkcja dotyczy zamrażarki, w niektórych modelach występuje także w przypadku chłodziarki. 
 • Powłoka antybakteryjna. We wnętrzu lodówek tworzy się specyficzne środowisko, ponieważ pozostające na żywności bakterie pomimo niskiej temperatury mnożą się, powodując psucie się jej. Producenci coraz częściej stosują specjalne zabezpieczenia, aby spowolnić ten proces i utrzymać we wnętrzu wysoki poziom higieny. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest powłoka antybakteryjna, która zawiera związki srebra. Uwalniające się z niej jony srebra hamują rozwój bakterii, grzybów i pleśni.
 • Funkcja dodatkowa Wakacje. Po jej włączeniu następuje zmniejszenie mocy chłodziarki. Temperatura w komorze wewnętrznej utrzymywana jest na poziomie około 12°C, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Funkcja pozwala na ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie eliminuje konieczność całkowitego wyłączenia lodówki.

Popularni producenci lodówek do zabudowy:

 


Proponowane Towary:

Siemens KI24LV21FF
Lodówki do zabudowy

Siemens KI24LV21FF

1 445 zł
Zobacz więcej   
Whirlpool ARG 585/A+
Lodówki do zabudowy

Whirlpool ARG 585/A+

999 zł
Zobacz więcej   
Hotpoint-Ariston BCB 33 AA F C
Lodówki do zabudowy

Hotpoint-Ariston BCB 33 AA F C

2 299 zł
Zobacz więcej   
Electrolux ENN2800BOW
Lodówki do zabudowy

Electrolux ENN2800BOW

1 399 zł
Zobacz więcej   
Hotpoint-Ariston BS 2332
Lodówki do zabudowy

Hotpoint-Ariston BS 2332

1 129 zł
Zobacz więcej   

Opinie Klientów EURO o wybranych lodówkach do zabudowy

 • opinia o lodówce do zabudowy Siemens KI39FP60:
 • "Sprzęt jest solidny, działa jak należy a że do tego jest ekonomiczny i pojemny to tylko dodatkowe plusy!"
 • opinia o lodówce do zabudowy Bosch KIV34X20:
 • "Lodówka bardzo cicha. Żadnego problemu z montażem do zabudowy. Funkcjonalnie dobrze opracowany sprzęt."
 • opinia o lodówce do zabudowy Whirlpool ART 880/A+/NF:
 • "Lodówka jest samowystarczalna - system no Frost powoduje, że nie trzeba jej rozmrażać (również zamrażalnika, co jest ogromnym udogodnieniem). A system 6th sense fresh cotrol z dodatkowym wentylatorem zapewnia wymianę powietrza dzięki czemu nie ma w lodówce brzydkich zapachów. Przeźroczyste szuflady zamrażarki ułatwiają orientację co gdzie leży. Na pewno jest energooszczędna i pojemna, a dobre ledowe oświetlenie ułatwia szybki przegląd zgromadzonych zapasów"

Podsumowanie

Lodówki do zabudowy różnią się od wolnostojących możliwością umieszczenia ich w odpowiedniej szafce, dzięki czemu wkomponują się w meble do zabudowy. Mocowanie jest możliwe, dzięki temu, że lodówki do zabudowy są płytsze i węższe, a na płaskich drzwiczkach mają specjalne uchwyty pozwalające połączyć je z drzwiczkami meblowymi. Pamiętaj, że mniejsze wymiary powodują, że przy tej samej wysokości lodówki do zabudowy mają mniejszą pojemność niż lodówki wolnostojące.

Decydując się na lodówkę do zabudowy musisz zapewnić jej odpowiednie miejsce do postawienia, przeważnie będzie to odpowiednia szafka. Poza tym powinieneś zdecydować o jej wielkości i pojemności. Po określeniu rozmiarów urządzenia, należy zastanowić się czy w naszej kuchni lub spiżarni lepiej sprawdzi się lodówka jednodrzwiowa, w której zamrażalnik umieszczony jest wewnątrz czy też lodówka dwudrzwiowa z osobnym zamrażalnikiem, który może być umiejscowiony na górze lub na dole urządzenia. Częściej wybieranym rozwiązaniem jest takie, w którym zamrażalnik jest na dole urządzenia. Ma on szuflady, w których wygodniej przechowywać mrożonki, a do częściej używanej chłodziarki nie musisz się schylać.

Wybierając lodówkę, warto też podjąć decyzję dotyczącą wyglądu jej wnętrza, liczby i rozmieszczenia półek

Z uwagi na to, że lodówki pracują bez przerwy 24 godziny na dobę, najlepszym rozwiązaniem są urządzenia  o klasie energetycznej oznaczonej symbolem A+ lub A+++. Z etykiety energetycznej dołączonej do każdej lodówki łatwo dowiedzieć się jak wiele energii zużywa chłodziarka i zamrażarka oraz jak głośno pracuje.

Dobra lodówka powinna mieć elektroniczne sterowanie, funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania. 
 

lodówka do zabudowy, jaką lodówkę do zabudowy kupić, kupuję lodówkę pod zabudowę, najlepsza lodówka do zabudowy, dobra lodówka pod zabudowę, jaka lodowka do zabudowy, jak wybrać lodówkę pod zabudowę, którą lodówkę pod zabudowę kupić, którą lodówkę pod zabudowę wybrać, lodówki do zabudowy opinie, ceny lodówek pod zabudowę, lodówka pod zabudowę jaka, jaką lodówkę do zabudowy polecacie, jaką wybrać lodówkę do zabudowy, najlepsze lodówki do zabudowy, jaka lodówka do zabudowy najlepsza
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
7 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać

Ostatnio

dodane artykuły

Jak wybrać telewizor?

Chcesz kupić telewizor, ale nie wiesz, na jakie cechy zwrócić uwagę? Zastanawiasz się, jaki rozmiar ekranu będzie odpowiedni? Sprawdź nasz poradnik, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zobacz więcej   

Ranking pralek i pralko-suszarek

Nie wiesz, jaka pralka będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj, które modele cieszą się największą popularnością, i poznaj ich zalety.

Zobacz więcej   

Rewolucja w kręceniu włosów. Test lokówki automatycznej Philips ProCare Auto Curler

Lokówka automatyczna to sprzęt, który może zmienić proste włosy w burzę loków niemalże na każdej głowie. Czy lokówka Philips ProCare Auto Curler również do takich należy? Sprawdź naszą recencję!

Zobacz więcej   

Znajdź nas

 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Do góry